Jak tworzyć treści, które inni chcą czytać?

Jak tworzyć treści, które inni chcą czytać? Czy to łatwe zadanie? 

Pomysłów na bloga możesz mieć wiele lub wcale. Jest tak, że na początku nie masz tych pomysłów, ale przychodzą one z czasem. Co Ty robisz, aby Twój blog był chętnie czytany? Masz pomysł na swoje treści?

Jak tworzyć treści, które inni chcą czytać?

Nie ma tak, że ja początku będziesz pisać super treści. Na budowę bloga i swojego stylu potrzebujesz czasu! Zastanów się, czy blogowanie jest dla Ciebie? 

Buduj zaufanie! Jak przyciągniesz do siebie czytelnika?

Warto mieć ciekawą nazwę bloga. Mieć swoje media społecznościowe! Pokazać się, jako ekspert w danym temacie. To na pewno nie jest łatwe zadanie, ale to nic! Do wszystkiego dojdziesz w odpowiednim czasie. Jak budować zaufanie? Na pewno musisz mieć ciekawe rozwiązania! Nic nie przyjdzie samo. W końcu będziesz musiał zabrać się za pracę i osiągnąć swoje cele. W końcu coś tak Cię przyciśnie, że nie będzie odwrotu! Jak Ty będziesz budował zaufanie do marki, jaką tworzysz? Masz coś ciekawego dla Twoich czytelników? Czy Twoje rozwiązanie faktycznie działają? Czy są one pomocne? Czy ludzie mają wyniki po przeczytaniu rozwiązania? Zastanów się, jak Ty możesz budować zaufanie dla swoich czytelników? Co mogą zyskać Twoi czytelnicy? 

Pisz o tym! Czyli rozwiązuj problemy! 

Nie ma nic lepszego niż dawanie ludziom rozwiązań! Zastanów się, jak to jest u Ciebie? Czy masz jakieś doświadczenie, którym możesz się podzielić? O czym możesz pisać na swoim blogu? Co możesz zyskać, dzięki pracy nad nim? Czy Twoje wyniki mogą inspirować innych w branży? Jest wiele możliwości na tworzenie treści. Możesz pokazać mały problem lub rozwiązać coś większego. Możesz dostarczyć wiele narzędzi do pomocy czytelnikom. na to potrzeba czasu, ale nie ma co się poddawać. Pisanie bloga i tworzenie treści w sieci, to dużo pracy, więc nie poddawaj się przy pierwszych wyzwaniach. Czytaj inne blogi, aby się inspirować! Zobacz rozwiązania innych blogerów! Zobacz, o czym pisze Twoja konkurencja! Jakie problemy ona ogarnia? O czym piszą inny na blogach? Czy mają podobne do Ciebie przemyślenia, czy piszą o czymś innym? Zastanów się nad swoimi wynikami i o tym, jakie Ty możesz wdrożyć metody na osiągnięcie sukcesu? 

Buduj bloga, jako dźwignię. Rozwijaj go każdego dnia! 

Blog daje wiele do marki. Blog pozwala na pokazanie metod na dany problem. Blog może być bardziej personalny lub specjalistyczny. Masz naprawdę wiele sposobów na budowę swojego miejsca w Internecie. A wiele osób zapomina o swoim blogu i nie dodaje nic na niego przez miesiące! Więc nie ma tak lekko, że sobie napiszesz kilka wpisów i nagle pojawią się efekty! Na wszystko musisz sobie zasłużyć. Musisz sam się rozwijać ,aby Twój blog był równie dobry jak konkurencji. Co Ty możesz tworzyć? Jakie treści? Co możesz zyskać, dzięki pracy nad swoim blogiem? Może Ci to pomoże w stworzeniu oferty? Może zyska na tym Twoja sprzedaż? Może zbudujesz rozpoznawalną markę? Masz znowu wiele możliwości! Więc zabierz się do pracy! 

Pisz też dla czytelnika. Nie tylko dla wyszukiwarki!

Warto o tym wiedzieć! Warto samemu tworzyć treści na bloga na początku! Zobacz, że to rozwija również Ciebie! Masz wiele do zrobienia na blogu, aby był on skuteczny! Tylko trzeba się zabrać za pracę i pisać do ludzi, a nie do wyszukiwarki. Nie mówię żeby nie optymalizować treści, ale o tym, aby tworzyć dla ludzi! Pamiętaj, że za monitorem jest ktoś inny i właśnie czyta Twojego bloga! Zobacz, że możesz pomagać swoim czytelnikom i dawać i wartość! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele. Pokaż, że masz bloga dla ludzi, a nie dla robota! Wiesz już, co jest ważne dla Twojego czytelnika? Masz ogarniętą niszę i wiesz, co napisać, aby osiągnąć cele sprzedażowe? 

Inspiruj się czytelnikiem: jakie on ma problemy? 

To podstawa, aby poznać wyzwania swoich czytelników. Aby wiedzieć o nich i zdobyć odpowiednia rozwiązania. Wiele osób zapomina o tym, że ludzie mają problemy na różnych etapach ich rozwoju. Warto pamiętać, jak się zaczynało działać w danym temacie i jakie się miało bóle i przykrości. Nie było łatwo? Może zacznij opisywać swoją drogę? Może pokaż, ze masz dobre rozwiązania dla czytelnika, a potem klienta? Jakie motywację kierują Twoim czytelnikiem i dlaczego ma czytać Twojego bloga? Jak dopasujesz do tego treści? Co zmienisz w swoim życiu, aby osiągnąć swoje cele online? Masz coś, co sprawia, że czytelnik może Cię inspirować? Że może Ci dać motywację do działań, gdy widzisz jego efekty? Super jest widzieć to, że Twoi czytelnicy mają pomysły i z nich korzystają! 

Popełniaj błędy każdego dnia. 

Bez popełniania błędów nie masz wniosków! Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w działaniu i tworzeniu treści? Co chcesz zyskać, dzięki pracy nad blogiem? Co takiego możesz zmienić w życiu czytelnika? Czy łatwo jest działać z blogiem i treściami? To niestety dużo pracy nad sobą! Wiele pomyłek to efekt skutecznego działania, bo jak widzisz błąd, to oznacza, że w czymś rozwijasz! Że zaczynasz mieć efekty! Więc zabierz się do działania! Chociaż to nie będzie łatwe! Musisz sobie zasłużyć na sukces, a popełnianie pomyłek daje Ci nowe umiejętności i doświadczenie! Więc zabierz się za działanie! I wyciągaj wnioski z działań! 

Buduj interesujące treści.

Bez budowy dobrych treści nie będzie bloga. Sercem bloga są treści! To pisanie czy nagrywanie każdego dnia! To rozwój siebie, jako eksperta! Bo pomaganie innym uczy Ciebie samego bardzo dużo! Dzięki pracy nad blogiem, możesz rozwinąć się, jako specjalista i jeszcze lepiej rozwiązywać problemy! Nic nie przyjdzie samo, więc się nie poddawaj. Twórz ciekawe treści nie przestawaj tego robić, aż osiągniesz pierwsze sukcesy! Masz pomysł na to jak tworzyć treści, które inni chcą czytać?

Skup się na problemie czytelnika! Jak wypełnisz potrzebę niszy?

To podstawa każdego bloga! Aby każdy blog był skuteczny, to musi wypełnić się on ciekawymi rozwiązaniami!  A to nie jest takie łatwe! Zastanów się, tylko co Ty możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Co Ty możesz zyskać, dzięki pracy nad blogiem? W czym możesz być jeszcze lepszy? Jakie masz unikalne rozwiązania dla niszy? Czy to pomoże Ci w rozwoju bloga? Na pewno! Bo każdy ma unikalne metody na sukces i Ty możesz się nimi podzielić! Możesz pomagać rozwiązywać problemy! A to nie jest łatwe zadanie! Wymaga to pracy i zaangażowania, więc czeka Cię wiele do zrobienia w swojej branży!

Analizuj swoje treści! 

Zobacz, co ludzie chętnie czytają? Jak to możesz wykorzystać? Czy możesz zacząć pisać coś wokół tego tematu? Może zapytaj w ankiecie, czego ludzie potrzebują? Z czym się mierzą? Co jest ich dolegliwością? Czy możesz w tym, jakoś pomóc? Jak możesz zmienić życie innych ludzi? Czy jesteś w stanie patrzeć w statystyk i wyciągać wnioski? Potrafisz! Bo to kilkanaście kliknięć i masz zainstalowany system do analizy tego, co ludzie czytają! Więc statystyk i Twojego bloga to kopalnia wiedzy!  

Po co tworzysz dane treści?

Co sprawia, że chce Ci się tworzyć? Czy pomaganie innym napędza Cię do działania? Co chcesz zyskać, dzięki blogowaniu? Masz pomysł na to, jak tworzyć treści, które inni chcą czytać? Wiesz, czemu blogujesz i czy masz na to czas, aby się tym zająć na poważnie? Masz tyle możliwości, dzięki blogowaniu, więc je wykorzystaj! A to, jak Ci będzie to szło, to ju zależy od Ciebie! Samo się nie stworzy! Więc do pracy! Nie poddawaj się i wypróbuj swoich sił, mając bloga! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top