Zaufanie klienta… czyli co robić, aby mieć większą sprzedaż?

Jak zdobyć zaufanie klienta, aby kupował i był częstym gościem na przykład sklepu internetowego?

Musisz nauczyć się sprzedawać.

I tyle! To jest bardzo ważne i warto się uczyć sprzedaży i budować zaufanie. Samo się niestety nie nauczy… bo to według mnie długi proces, ale nie można się poddawać. Przede wszystkim musisz codziennie coś czytać i testować to, czego się nauczyłeś. Tyle i aż tyle… nie nie możesz odpuścić. Sprzedaż i jej nauka jest bardzo ważna według mnie, bo daje Ci to przewagę, gdy robisz to lepiej od reszty w niszy. Można sprzedawać na wiele sposobów. Wybierz ten najlepszy dla siebie i ogarnij w końcu sprzedaż, aby mieć efekty…

Uwierz w produkt/usługę.

Gdy nie wierzysz w swoje produktu i ich korzyści to trudno jest je sprzedać.Wiara w to, co się sprzedaje to podstawa. Bez tego nie budujesz zaufania u klientów. Bo zaufanie klienta jest najważniejsze w sprzedaży. Wszystko wymaga pracy nad sobą i swoim biznesem.

Buduj relację i społeczność i komunikuj się często.

To też jest bardzo ważne w sprzedaży, aby często komunikować się z ludźmi i potencjalnymi klientami. Musisz pokazać, że dajesz dużo wartości poprzez swoje produkty. Musisz postarać się nad swoimi relacjami z ludźmi i dawać im jak najwięcej wartości.

Ważna jest dyscyplina.

Aby robić coś codziennie w swoim procesie sprzedaż. Uczyć się i testować i wprowadzać wiedzę w życie. Tyle… Musisz się codziennie rozwijać!

Testuj pomysły.

O tym chyba nie muszę mówić, bo to podstawa każdej działalności. Testowanie jest bardzo wazne i nie można o tym zapominać. Nawet, gdy buduje się zaufanie klienta, bo można to robić na wiele sposobów. Testuj więc codziennie swoją sprzedaż.

Dawaj z siebie 110%!

Bo samo się nie zrobi i nie będzie efektów! Ale dlaczego tak wiele osób nie robi tego? Bo się im nie chce lub nie mają dostatecznej motywacji. NIi mają ustalonych celów i planów działania. Robią wiele rzeczy źle i potem mówią, że nic nie działa.

 

Jak Ty budujesz zaufanie?

 

Posted in Sprzedaż.