Jak promować bloga? Jakie techniki warto znać?

Jak promować bloga? O czym warto wiedzieć?

Zastanów się nad tym, jak promować swojego bloga? Co robić, aby blogowanie stało się przyjemnie i wartościowe dla Ciebie i klientów? Co zrobić, aby osiągnąć swoje cele blogowania?

Więc, jak promować bloga??

Blogowanie może być dla jednego skuteczne, a drugi będzie z tym walczyć. Co zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Na pewno nie jest tak, że blogowanie będzie dla Ciebie łatwe, ale nie ma co się poddawać. 

Zastanów się najpierw, gdzie Ty chcesz promować swoje treści, które towarzysz na blogu? Czy warto jest być na wszystkich platformach social media? Czy warto mieć kanał na YouTube czy podcast? Wszystko zależy od tego, jakie masz możliwości i czego chce Twój klient? Nie każdy ma też czas, aby być wszędzie, więc trzeba dobrać blogowanie do siebie! Zastanów się, co Ty zrobisz, i jak promować bloga w Twoim przypadku, by osiągnąć swoje cele? 

Dobry system do blogowania. 

Chyba WordPress jest najlepszym wyborem! Są też inne systemy, więc możesz próbować na nich działać, ale ceny są różne i wszystko zależy od Twojego budżetu i umiejętności technicznych. Moim zdanie WordPress jest na początku łatwym i szeroko polecanym narzędziem. Ma dużo wtyczek i możliwości wyglądu, więc wybierzesz coś dla siebie! Im dalej będziesz wdrażał się w działanie online, tym bardziej spodoba Ci się ten system do blogowania czy tworzenia stron! nie ma on samych zalet, ale na początek, to dobry wybór! Naucz się obsługi tego narzędzia i będziesz mógł działać z nim na szeroką skalę! Tylko nie mów, że nie jesteś techniczny, bo poradników o tym, jak instalować i obsługiwać WP jest ogrom. Poza tym wiele rzeczy możesz sobie wyklikać samemu, bez niczyjej pomocy. Pobaw się tym systemem do blogowania i zobaczysz jego zalety! 

Na pewno warto inwestować w SEO.

To, jak widzi Twojego bloga wyszukiwarka, zależy od tego, jak bardzo optymalizujesz bloga pod nie. Na pewno nie jest to łatwy temat na początek! Musisz poznać wiele rzeczy, aby zrozumieć pozycjonowanie stron. To już trochę wyższy poziom działania online, więc czeka Cię przy tym sporo pracy! Na pewno warto poznać podstawy SEO, aby nie mieć potem dużo do naprawiana na blogu. Są wtyczki, które pozwalają na optymalizację, więc czasem warto sprawdzić, jak dany wpis jest ogarnięty pod względem SEO. Jednak nie ma co całkowicie wierzyć tym wtyczkom i słuchać też porad innych ekspertów w tej dziedzinie. To, jak Twój blog wygląda w wyszukiwarce, to już wyższy poziom rozwoju bloga. Na pewno warto wiedzieć o tym dużo i próbować swoich sił w tym temacie. Masz wiele do zrobienia, aby blog był skutecznie wypromowany w wyszukiwarkach. Zobacz tylko, że blogowanie to nie tylko pisanie i tworzenie. To też dużo wiedzy technicznej i pracy nad tym, aby blog ładował się szybko i tak dalej. Same tworzenie treści nie wystarczy w tych czasach! 

Inwestuj w media społecznościowe. 

I tutaj pojawia się pytanie. Jak promować i jak często? Co robić, gdy nie widzisz efektów? Warto sprawdzić przy tym swoje statystyki. Zobaczyć, na co ludzie reagują i w jaki sposób. Bo wtedy zobaczysz, jakie treści warto wdrożyć i co zmienić w przyszłości, aby było lepiej. Inwestycja w budowie statystyk jest najważniejsza! Zobacz, jakie Ty możesz tworzyć treści, aby były chętnie czytane? Co zmienisz w swoim działaniu, dzięki pracy nad mediami społecznościowymi? Czy warto tam być? Na pewno! Ale tylko tam, gdzie przebywają Twoi klienci. Tam, gdzie jest Ci miło przebywać i gdzie czujesz się dobrze. Nie każdy lubi Twittera i nie każdy lubi Facebooka. Gdzie przebywają Twoi klienci? Gdzie Ty możesz być? Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne i jak możesz działać na portalach i budować swoje zasięgi na blogu? 

Bądź aktywny na innych blogach. 

Warto szukać kontaktów na innych blogach. Warto szukać innych blogów, gdzie możesz podzielić się swoimi przemyśleniami. Pokazać się z dobrej strony! I przy tym może zyskać jakiegoś linka odsyłającego do Twojego bloga? Wiele osób ma moderowane komentarze, więc musisz się postarać, aby mieć dobry wpis i tak dalej. Może napisz do blogera i zobacz, czy możesz mu jakoś pomóc? Może macie wspólne problemy i razem znajdziecie na niego sposób? To znowu dużo pracy, ale warto szukać nowości na swoim blogu! Może zaczniesz ciekawą dyskusję z innymi czytelnikami? Może masz coś ciekawego do przekazania? Szukaj możliwości na innych blogach! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i przy tym się dobrze bawić! Jak promować bloga w tych czasach? Na pewno warto być aktywnym w  różnych niszach! Nie tylko swojej, ale i innych. Może, dzięki sprawnej odpowiedzi na problem, znajdziesz kolejnego klienta na swoje produkty czy usługi? Zobaczysz! 

Newsletter i budowa listy adresowej. 

Masz pomysł na swój newsletter? Może masz ciekawe rzeczy do napisania na blogu? Co chciałbyś zmienić w danej branży, dzięki skutecznej pracy nad tym, aby ludzie zapisywali się na Twoją listę? Co masz innego do przekazania swoim czytelnikom? Może dasz im coś ekstra, czego nie ma na blogu? Może masz coś do zaoferowania wiernym czytelnikom? Zastanów się, czy budowanie listy emaili jest dla Ciebie? Czy masz na to pomysł, czy jeszcze się wytrzymujesz z tym? Masz wiele możliwości na działanie online! Zobacz, czy działania z listą adresową jest dla Ciebie! Czy masz na tyle ciekawe treści do przekazania poza blogiem, aby inni chcieli Cię czytać? Dzisiaj nie ma tak łatwo wybić się newsletterem, ale jeśli masz lekkie pióro, to możesz się w tym wykazać! Może Ty się wykażesz w takim sposobie promocji bloga? 

Kanał na YouTube i podcast. 

Wiele osób zaczyna od bloga, ale potem jest chrapka na coś więcej. Na inny sposób na promocję swoich treści. Ale nie każdy lubi mówić i nie każdy się do tego nadaje! nagrywanie głosu czy samego siebie nie jest takie proste, jakby się wydawało. Wiele osób nie lubi tego robić i nie chce się pokazywać. I to jest dobre podejście, ale tylko przypominam, że masz taką możliwość na promocję swojego bloga. Jak to wykorzystasz, to już zależy od Ciebie! 

Zachęcaj do komentowania! 

Warto mieć komentarze na twoim blogu. Możesz się udzielać na swoim blogu w sekcji komentarzy i tak pomagać ludziom! Tutaj nie ma co się rozpisywać, trzeba tylko ogarnąć odpowiedzi i poinformować o tym, że jest możliwość komentowania na blogu. Dobrej dyskusji nigdy za wiele! 

Wykorzystaj swoją wiedzę, aby promować swoje treści. Nie musisz być tam, gdzie inni. Zastanów się, co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy blogowanie jest dla Ciebie? Czy chcesz dzięki blogowaniu coś zmienić w danej branży? Wiesz, na czym Ci zależy, aby osiągnąć wyniki promocji? Bo sam blog jest niczym bez promocji jego treści! Trzeba wiele działań, aby osiągnąć swoje wyniki i przy tym się dobrze bawić! 

Sprawdź, jak często możesz promować swoje wpisy. Zobacz, na ile możesz sobie pozwolić! Może pisanie setny raz o tym, że masz wpis na blogu nie będzie dobrym pomysłem, ale parę razy możesz napisać o czymś, co masz na blogu. Może coś aktualizujesz i zmieniasz i chcesz nowych opinii o wpisie? Może wprowadzasz zmiany w artykule i chcesz zobaczyć, czy jest on lepiej napisany? To, ile razy możesz informować o wpisie, zależy od Ciebie i Twojej niszy! Wiele osób robi tak, że promuje wpis kilkanaście razy i nie ma z tym problemu. Zobacz, czy Ty możesz często promować swoje wpisy. Zobacz, co jest ważne dla Twoich czytelników! Może piszesz często i nie musisz się o to martwić, bo masz ciągle nowy treści do promowania? 

Bo częstotliwość wpisów jest równie ważna. jedni wolą małe artykułu, a drudzy ogromne artykuły na kilkanaście stron! Więc to też musisz sprawdzić. Co w Twoim przypadku będzie najlepsze? Co możesz zyskać, dzięki ciągłej pracy nad blogiem i dzięki pracy nad statystykami? Naprawdę wiele! Analiza wpisów i ich popularności sprawi, że będziesz lepiej promował swoje treści! Masz na to wiele metod, o których wspominam w tym wpisie. Warto mieć wiele możliwości w tych czasach! Jakie Ty masz sposoby na promocję swojego bloga? Napisz w komentarzu! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top