Jak napisać dobry artykuł? Co według mnie jest ważne?

Pewnie wiele blogerów ma problem z napisaniem nowego wpisu na bloga. Zazwyczaj z tym problemem borykają się osoby, które są początkujące w blogowaniu. Pisanie artykułów wcale nie jest łatwe jakby się mogło wydawać. Jak napisać dobry artykuł?

Najpierw dowiedz się do kogo piszesz.

Musisz wiedzieć do jakiego typu czytelnika piszesz. Musisz wiedzieć kim on jest i na jakim poziomie wiedzy. Nie ma problemu gdybyś pisał zarówno dla tych zaawansowanych jak i mniej zaawansowanych. Np. gdy piszesz bloga o zarabianiu w internecie dla początkujących to musisz tworzyć artykuły pod nich, czyli na przykład artykuły o zakładaniu bloga czy tworzeniu stron przechwytujących. Dostosuj swoje treści do swojej grupy docelowej. Zacznij zwracać się do swoich czytelników jak do przyjaciół, którym chcesz pomóc.

Niech wpis będzie krótki, ale treściwy.

Nikt nie chce czytać długich i obszernych wpisów. Takie wpisy czyta się po prostu źle. A jeszcze gorzej, gdy tekst nie jest dobrze sformatowany. Pisz więc krótkie ale treściwe i wartościowe wpisy. Ja wolę krótkie, ale to już Twoja decyzja, jakie piszesz artykuły. Jak napisać dobry artykuł? Po prostu pisz jak do siebie, jak do kogoś, kogo znasz i nie poddawaj się, gdy na początku się nie udaje.

Utrzymuj dobrą gramatykę i stylistykę

Nikt nie lubi czytać tekstu, gdzie jest dużo błędów gramatycznych. Taki tekst po prostu odstrasza i źle się go czyta. Sprawdzaj więc pisownie w jakimś edytorze tekstu przed każdym opublikowaniem. To proste zadanie, a wielu o tym zapomina. Musi być to zawsze sprawdzone. A i tak znajdą się błędy, znając życie… 🙂

Poznaj swój rynek.

przed pisaniem artykułu musisz wiedzieć do jakiej niszy go kierujesz. Jaka jest Twoja nisza? Co o niej wiesz? Jakie ma problemy? Jak możesz je rozwiązać? Jak możesz pomóc ludziom w danej niszy? Czy zrobiłeś badanie rynku? Czy dokładnie znasz tematy, które poruszają ludzi w danej niszy? Co takiego może im pomóc? Ile masz rozwiązań?

Poznaj czytelników.

Po tym jak poznasz rynek, to warto poznać klientów danej branży. Kim oni są? Jakie mają problemy? Jak możesz im pomóc? Co takiego i masz, co da im wartość i rozwiązanie? Jakie masz produkty, które rozwiązują problem?

Na czym się znasz?

O czym będzie Ci się pisało dobrze? Wybierz taki temat, który lubisz i masz o nim wiedzę. Będzie Ci się pisało dużo lepiej artykuły na bloga. Zastanów się w czym jesteś dobry i o czym masz wiedzę. To daje Ci wiele więcej pomysłów. Ja tak mam…

Graj na emocjach.

Dodaj emocje do swoich treści. osobowość czy ciekawe emocję, które pobudzasz po przeczytaniu tekstów są najlepsze. Takie artykuły czyta się nawet kilka razy, bo są takie dobre. Warto dodawać całe serce do swoich treści.

Dodaj doświadczenie.

Jeśli masz takie to jest jeszcze lepiej! Emocje + doświadczenie to bomba wartości! Taki tekst jest zajebisty i tyle! Warto dodać do tekstu całego siebie i będzie naprawdę super!

Pisz krótko i na temat.

To podstawa w artykule, który jest dobry. Tekst ma być krótki  i rozwiązywać problem i dawać wartość. To tyle i aż tyle, a wielu ludzi o tym zapomina. Do dzieła!

Dodawaj wartość.

Wartość jest konieczna w dobrym artykule. Bez niej jest on do niczego i nie daje szczęścia innym ludziom. Każdy tekst musi być wartościowy i tyle.

Dużo się ucz, aby mieć o czym pisać.

To chyba oczywiste, że trzeba się dużo uczyć, aby mieć efekty i dobrze pisać, pokazując emocje i doświadczenie

Jak napisać dobry artykuł? Chyba wiesz po przeczytaniu tego wpisu!

Masz coś do dodania? Napisz w komentarzu. 🙂

 

Posted in Blogowanie.