Czym dla Ciebie jest blogowanie? Czym jest dla mnie?

Od dłuższego czasu sam zastanawiam się, czym dla mnie jest blogowanie?

Ten temat dręczył mnie od dłuższego czasu i pomyślałem, że warto napisać o tym na moim blogu. Blogowanie daje naprawdę wiele możliwości. Dlaczego lubię blogować? Dlaczego warto blogować moim zdaniem?

Czym dla Ciebie jest blogowanie?

Dlaczego chcę o tym napisać? Może chcę poznać opinie innych blogerów, może po prostu taką mam ochotę… A czym dla Ciebie jest blogowanie?

Co takiego jest w tym blogowaniu, że przyciąga to moją uwagę? Po pierwsze daje mi to ogromną możliwość rozwoju. Pisząc bloga, powinienem wiedzieć coś na dany temat. Muszę więc ciągle poszerzać swoją wiedzę — czytać inne blogi, ebooki, książki, słuchać podcastów, przeglądać kursy internetowe, uczestniczyć w webinarach internetowych itp.

Może wydawać Ci się, że jest tego dużo, bo tak naprawdę jest. Nie jest to jednak męczące, gdy dany temat Cię interesuje. Wtedy na pewno każdy nowy wpis na innym blogu będziesz czytać z zaciekawieniem i skupieniem. To jest właśnie, gdy znajdziesz w tym co robisz PASJĘ. Wtedy  wszystko związane z Twoją pasją czytasz, słuchasz i oglądasz z zaciekawieniem.

Poza tym blogowanie daje dużą motywację do działania. Komentarze i opinie innych osób potrafią dodać dużego kopa w postaci motywacji (w moim przypadku tak jest). Niekiedy dobry komentarz może wiele nauczyć, dlatego warto słuchać osób, które czytają Twojego bloga i niekiedy przyznać się do błędu jeżeli taki popełnisz i ktoś Cię poprawi.

Blogowanie zwiększa moje umiejętności pisania tekstów. Z każdym kolejnym wpisem jest coraz lepiej, mam więcej doświadczenia i piszę mi się łatwiej. Umiejętność pisania ciekawych tekstów to na pewno bardzo dobra zaleta. Dlatego z każdym kolejnym wpisem dążę do tego, aby to, co piszę na blogu, było dla Ciebie i innych czytelników, wartościowe ale i ciekawe. Poza tym umiejętności pisania przydają się często w życiu.

Kolejnym plusem jest kontakty i znajomości, które zdobywam na drodze blogowania. Mogę poznać poprzez to wiele ciekawych ludzi. Możliwość kontaktu z osobami z podobnymi zainteresowaniami pomaga mi jeszcze bardziej rozwinąć swoje możliwości.

Bloguję też dla siebie, aby codziennie polepszać swoje umiejętności i wiedzę. Nie jest to łatwe. Mam wiele dni z porażkami czy zniechęceniem, ale cały czas wracam do marketingu i blogowania. To wymaga dużego samozaparcia i ambicji, ale u mnie tego nie brakuje. Czym dla Ciebie jest blogowanie? Czemu blogujesz? Napisz mi to w komentarzu i pochwal się linkiem do bloga…

Naprawdę warto blogować i stworzyć sobie nawyk blogowania i dawania ludziom wartości. Bo blog to właśnie wartość i dobre treści.

To chyba tyle moich przemyśleń na temat blogowania. Mam teraz do Ciebie pytanie:

A Czym dla Ciebie jest blogowanie?

Napisz w komentarzu.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

Co daje Ci blogowanie?
Zapraszam do opinii i dyskusji!

Scroll to top