Co publikować? Jakie rzeczy warto robić w swojej działalności?

Co publikować, aby czytelnik często wchodził na Twojego bloga i się nie nudził? Na co warto zwrócić uwagę na blogu, żeby mieć efekty?

  1. Opublikuj coś istotnego – może to być wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Niech będzie to ważne dla czytelnika.
  2. Podziel się swoją opinią – skomentuj jakieś nowości na rynku, nowy produkt czy usługę. Możesz także podsumować jakiś kurs, który przeszedłeś lub przechodzisz, jakieś seminarium czy ważne szkolenie. To może być wszystko to o czym możesz napisać opinię.
  3. Podziel się swoją wiedzą – mogą to być jakieś podstawowe informacje dla początkujących jak i zaawansowane rzeczy dla ludzi z większą wiedzą na dany temat. Mogą to być jakieś wskazówki, czy informacje, które poszerzą wiedzę czytelnika.
  4. Bądź przewodnikiem – dodawaj linki do przydatnych stron czy blogów, polecaj jakieś ciekawe książki czy szkolenia. Zawsze możesz w takim wpisie dodać swój link partnerski, nic nie stoi na przeszkodzie.
  5. Oferuj kursy, ebooki czy szkolenia w zamian za adres email. Możesz  potem skorzystać z tych adresów do promocji swojego lub cudzego produktu.
  6. Dodawaj ogłoszenia – pisz co nowego w branży. Pisz o jakiś ciekawych produktach czy usługach.  Możesz to promować także cudze produkty lub swoje jeśli takie posiadasz.
  7. Rozwijaj swoja społeczność wokół bloga. Dodawaj ankiety, których wyniki będziesz omawiał na tle bloga. Ankiety pozwalają na głębszą interakcje z czytelnikami bloga.
  8. Dodawaj audio czy wideo jeśli takie posiadasz. To zawsze jakieś urozmaicenie bloga i możliwość rozwoju własnego bloga.

Pamiętaj, aby to co publikujesz nie było zbyt długie. Internauci nie lubią dużych bloków tekstu.

Pamiętaj także, aby być konsekwentnym w tym co robisz. Dodawaj swoje wpisy regularnie.

Widzisz, ile można publikować w Internecie rzeczy? Tu ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność i Twoje codzienne działanie. Spróbuj tego u siebie i nie poddawaj się za szybko, bo blogowanie i tworzenie treści to super sprawa według mnie.

Masz coś do dodania od siebie? Masz jakieś pomysły na inne typy wpisów? Co publikować?

Napisz w komentarzu.

Posted in Blogowanie.