Co publikować? Jakie rzeczy warto robić w swojej działalności?

Co publikować, aby czytelnik często wchodził na Twojego bloga i się nie nudził? Na co warto zwrócić uwagę na blogu, żeby mieć efekty?

Nie zawsze jest łatwo blogować, ale nie ma co się poddawać w swoich działaniach. Jaki Ty masz pomysł na swoje blogowanie? Masz wiele możliwości na rozwój w blogowaniu, więc się nie poddawaj! Jesteś gotów na działanie? Jak możesz zainteresować swoim blogiem? Co masz do zmiany w danej niszy i co chcesz osiągnąć? Wiele na blogu zależy od samego blogera i od tego, ile masz czasu na działanie. Nie ma jednak jednej i dobrej formuły sukcesy w blogowaniu. Każdy sukces ma inną drogę!

Co publikować na swoim blogu?

Masz pomysł na wpisy blogowe? Co możesz zmienić w swojej branży, aby mieć solidnego bloga? Co takiego chcesz przekazać czytelnikom i może przyszłym klientom?

  • Opublikuj coś istotnego — może to być wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Niech będzie to ważne dla czytelnika. Warto dzielić się swoim doświadczeniem. Pokazać swoją wiedzę na dany temat. To jest łatwe, gdy masz już jakąś praktykę i wiesz, co jest ważne dla Twojego czytelnika! Co możesz dostarczyć swoim czytelnikom?
  • Podziel się swoją opinią — skomentuj jakieś nowości na rynku, nowy produkt czy usługę. Możesz także podsumować jakiś kurs, który przeszedłeś lub przechodzisz, jakieś seminarium czy ważne szkolenie. To może być wszystko to, o czym możesz napisać opinię. Zobacz, co możesz napisać o swoim aktualnym doświadczeniu! Na pewno trzeba być autentycznym. Pisz o tym, co może się spodobać Twoim odbiorcom. Pokaż siebie i swoją osobowość i markę jednocześnie. Warto budować zaufanie u swoich klientów, więc dobra marka Ci w tym pomoże!
  • Podziel się swoją wiedzą — mogą to być jakieś podstawowe informacje dla początkujących jak i zaawansowane rzeczy dla ludzi z większą wiedzą na dany temat. Mogą to być jakieś wskazówki, czy informacje, które poszerzą wiedzę czytelnika. To jest łatwe i popularne, bo wiele osób szuka wiedzy! Jaki masz cel pisania? Jak dany wpis przyniesie wartość czytelnikowi? Dostarczaj wiele wartościowych i użytecznych wpisów, aby większość była zadowolona!
  • Bądź przewodnikiem — dodawaj linki do przydatnych stron czy blogów, polecaj jakieś ciekawe książki czy szkolenia. Zawsze możesz w takim wpisie dodać swój link partnerski, nic nie stoi na przeszkodzie! Możesz polecać wiele rzeczy i rozwijać swojego bloga przy tym. Masz wiele do zrobienia i do pokazania na blogu!
  • Oferuj kursy, ebooki czy szkolenia w zamian za adres email. Możesz  potem skorzystać z tych adresów do promocji swojego lub cudzego produktu.
  • Dodawaj ogłoszenia — pisz co nowego w branży. Pisz o jakiś ciekawych produktach czy usługach.  Możesz to promować także cudze produkty lub swoje jeśli takie posiadasz.
  • Rozwijaj swoja społeczność wokół bloga. Dodawaj ankiety, których wyniki będziesz omawiał na tle bloga. Ankiety pozwalają na głębszą interakcję z czytelnikami bloga. Znajdź swoją niszę i pokaż, że masz coś do powiedzenia w danym temacie. Warto mieć ogarniętą swoją grupę docelową i robić wszystko, by osiągnąć swoje cele. Wybierz coś na start, co daje Ci przyjemność z tworzenia. Może masz jakieś pasje? Pokaż swój punkt widzenia i swoje doświadczenie! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele! Twórz markę i autorytet i zrób jak najwięcej, by osiągnąć swoje blogowe cele!
  • Dodawaj audio czy wideo jeśli takie posiadasz. To zawsze jakieś urozmaicenie bloga i możliwość rozwoju własnego bloga. Masz inne pomysły? Napisz w komentarzu!
  • Konsekwencja. Bardzo ważne w blogowaniu jest to, aby być wytrwałym w tym, co się robi. Na pewno nic samo się nie zmieni w Twoim życiu blogera. Na sukces musisz sobie zapracować! Musisz mieć trochę tych wpisów, aby ludzie wchodzili na bloga. Pisz jak najwięcej możesz i twórz rzesze swoich sympatyków!

Pamiętaj, aby to, co publikujesz, nie było zbyt długie. Internauci nie lubią dużych bloków tekstu.

Pamiętaj także, aby być konsekwentnym w tym, co robisz. Dodawaj swoje wpisy regularnie.

Widzisz, ile można publikować w Internecie rzeczy? Tu ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność i Twoje codzienne działanie. Spróbuj tego u siebie i nie poddawaj się za szybko, bo blogowanie i tworzenie treści to super sprawą według mnie.

Masz coś do dodania od siebie? Masz jakieś pomysły na inne typy wpisów? Co publikować?

Napisz w komentarzu.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

Jakie Ty treści dodajesz na bloga?

Scroll to top