Porażka w programach partnerskich, co warto o tym wiedzieć?

Czym jest porażka w programach partnerskich? Obecnie coraz większa rzesza ludzi skłania się ku programom partnerskim.

Jak Ty chcesz działać w afiliacji? Masz jakieś pomysły na nisze, w których chcesz działać? Jakich używasz do tego narzędzi, aby poznać potrzeby ludzi i dawać im solidne rozwiązanie ich problemów?

To jest porażka w programach partnerskich!

Programy partnerskie to dobry sposób na zarobienie czy dorobienie sobie w Internecie. Zysk bardzo często  zależy od determinacji partnera , jego umiejętnościach i strategii działania. Konkurencja jest naprawdę spora, ale każdy partner ze świeżymi i unikalnymi pomysłami jest dobry. Może dzięki pomysłowości zarobić naprawdę sporo pieniędzy czy zdobyć doświadczenie w sprzedaży.

Programy partnerski są bardziej konkurencyjne niż standardowa forma sprzedaży. Pomimo tego, że programy partnerskie są mniej ryzykowne i kosztowne, to i tak wiele ludzi odnosi porażkę. Powodów może być kilka. Wiele osób jest po prostu mało pracowita. Wiele osób myśli, że popracuje kilka dni i będzie z tego zysk. No ja bym się z tym nie zgodził. To jest normalna praca jak każda inna. A może i nawet cięższa, bo trzeba samemu się motywować i nie ma nad Tobą żadnego szefa. Programy partnerskie to nie jest bardzo łatwa praca. Jeżeli chcesz być wysoko to musisz sobie na to zapracować.

Poza tym wiele osób się nie przygotowuje. Nie robi badania rynku. Nie szuka odpowiednich dla swoich stron programów. Musisz znaleźć programy partnerskie pasujące do tematyki strony. Strona z programem partnerskim ma pasować do zapotrzebowania klientów. Musisz mieć pewność, że osoby przeglądające Twoją stronę, będą zainteresowane danym produktem, który promujesz. Nie możesz zgadywać, czy na stronie o biznesie promować leki na odchudzanie czy ćwiczenia na pozbycie się kilogramów.

Mając stronę, gdzie promujesz produkt musisz o nią dbać. Musisz mieć odpowiednią domenę, odpowiedni wygląd i reklamę. Brzydkiej i źle napisanej strony nikt nie będzie chciał zaufać a co dopiero kupić! Musisz dbać o dobre teksty na takiej stronie, żeby ludzie na nią wchodzili. A potem trzeba zadbać o to, aby kliknęli w Twój link partnerski.

Poza tym trzeba się uczyć wielu rzeczy a wielu osobom po prostu się nie chce lub są przerażeni ilością rzeczy, które trzeba wiedzieć. Trzeba się edukować w blogowaniu, tworzeniu stron, pozycjonowaniu, pisaniu itp. To nie jest łatwa robota. Ha… i jeszcze nie ma szefa, który będzie Cię pouczał. To jest dopiero wyzwanie.

Nie zrażaj się, że na  początek źle Ci idzie. I nie rób najgorszego! Wchodzenia w inny program partnerski, bo wydaje się lepszy. Trzeba najpierw przetestować jeden program, a dopiero potem decydować o przejściu do innego produktu, który chcesz promować.

Początki zawsze będą ciężkie i nie ma co się przejmować małymi wynikami. Zastanów się, co chcesz promować i co sprzedawać i zacznij rozwijać swoje strony czy bazy mailingowe. Wszystko wymaga czasu i trzeba się zastanowić, jakie programy są warte zachodu. Nie będziesz zarabiał ogromu pieniędzy przez pierwsze lata, ale trzeba się zastanowić, co i jak promujesz i zrobić z tego strategię, aby móc powielić działania!

Zastanów się, co chcesz zrobić, aby osiągnąć swój cel. Bo porażka w programach partnerskich nie musi być duża, gdy działasz dobrze i wiesz, co masz zrobić. Dobry plan na stronę i na promocję produktów nie musi być trudny. Trzeba działać, aby mieć efekty i się nie poddawać za szybko. Wszystko wymaga pracy i strategii. Dobra strategia to klucz i trzeba się jej trzymać, gdy ją ogarniesz i ona działa. Nie zrażaj się, tylko działaj! Miej coraz większe, efekty, a z czasem ogarniesz programy partnerskie i to, jak działać w tej formie zarobku!

Czym dla Ciebie jest porażka w programach partnerskich?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy28 kwietnia 2016

    A Ty jakie błędy popełniłeś? Jakich błędów unikasz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top