Doceniaj to, co dostajesz! Bo masz wiele wiedzy do zdobycia!

Doceniaj to, co dostajesz od innych! Doceń to, co masz!

Bo masz wiele, ale i dużo możesz osiągnąć w swoim życiu. Masz jakiś na siebie plan? Wiesz, do czego dążysz? Co takiego masz dla swoich odbiorców i co możesz ogarnąć, aby im pomagać? 

Doceniaj to, co już masz! 

I tak jest niestety, że ludzie nie doceniają tego, co jest dla nich tworzone. Nie czytają wpisów na blogu, książek… Nie oglądają wideo. Marnują swój czas na jakieś głupie filmiki, zamiast działać. Nie dziwi mnie to, że ludzie nie chcą się rozwijać. Ja często też nie doceniam, tego co dają inni ludzie w Internecie. Nie zawsze da się lajka na FB czy serduszka na Instagramie. Rozumiem to bardzo, ale czy nie warto doceniać tego, co dają inni? To jest bardzo ważne, aby potem inni doceniali to, co Ty dajesz innym. Nie jest łatwo, gdy ludzie nie komentują czy nie dadzą serduszka. Ja sobie też ostatnio myślałem, że sam nie doceniam wielu twórców i chcę to zmienić. Zacznę naprawdę doceniać, to co tworzą inni. To według mnie bardzo ważne i trzeba to w końcu zmienić. 

Doceniaj to, co czytasz czy oglądasz… ktoś musiał się nad tym napracować, abyś Ty mógł się czegoś nauczyć. To nie jest łatwe, ale zrozumiesz to będąc twórcą. Nie ma lekko w tworzeniu dobrych treści. Nie ma lekko w działaniu i dawaniu z siebie wszystkiego. Zastanów się, ile trzeba zrobić, aby dać komuś wiedzę. I doceniaj to! Zobacz też ile masz swojej wiedzy i ile musiałeś się napracować, aby zdobyć nowe umiejętności. Więc szanuj to, co już umiesz. To, jaką wiedzę już zdobyłeś! To nie jest łatwe! Zdobywanie wiedzy i doświadczenia nie jest łatwe! A Ty na pewno już masz ciekawą wiedzę, którą możesz się dzielić! Nie będzie Ci lekko w jej zdobywaniu, bo trzeba się wiele nauczyć, aby osiągnąć swoje cele. 

Co dostajesz od życia? Co jest dla Ciebie ważne? W czym chcesz się rozwijać? Co możesz zrobić, aby wybić się z danym tematem? Nie jest lekko budować bloga lub markę osobistą, bo początki są trudne. Nie ma lekko w przekazywaniu ciekawej wiedzy! Bo trzeba się dzielić wiedzą i każdy to powinien robić, aby czy za darmo? Wiele osób nie docenia tego, co daje się im za friko. Może warto zmienić strategię? Zacząć sprzedawać wiedzę? Nie będzie to łatwe, bo musisz mieć wyjątkową wiedzę według mnie, aby zacząć ją sprzedawać! Musisz mieć ogrom praktyki, aby umieć dobrze przekazać wiedzę. Dlatego tak ważne jest blogowanie na początku, aby się tego nauczyć. Aby zdobywać wiedzę i pokazać innym, jak Ty możesz im pomóc poprzez swoją wiedzę! 

Ty też szanuj swoją wiedzę! Bo ciężko na pewno było ją zdobyć! Ile godzin i dni poświęciłeś na to, aby osiągnąć dany pułap wiedzy. Nie jest to łatwe. Więc doceniaj to, co masz i ile możesz się jeszcze nauczyć. Nie będzie Ci lekko! Musisz się rozwijać, ale z tym będzie naprawdę różnie! Raz będą kłopoty, a raz wszystko będzie szło w porządku. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego czasu, jaki poświęcasz! 

I nie jest tak łatwo uczyć się nowych rzeczy, jak mówią inni ludzie. Wiele osób nie widzi, jak oni zaczynali i nie docenia tego, czego się nauczyli. Proponuje strategie, które nie działają na początku. Proponują drogie rozwiązania, na które nie stać początkujących! I to jest smutne! Co Ty myślisz o tym, co napisałem? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Kogo Ty doceniasz za wiedzę czy doświadczenie, które ma?

Scroll to top