Dobra marka na blogu, jak ją budować i wykorzystać?

Jak wygląda dobra marka na blogu? Co warto o tym wiedzieć i jakimi zasadami się kierować?

Budujesz ciekawą markę na blogu? Wiesz, co jest ważne dla Twoich czytelników? Masz coś do przekazania swojej niszy? Jak możesz ogarnąć swoją markę, aby pomagała ona innym? Chcesz się wyróżnić jakoś w Internecie?

Czym jest dobra marka na blogu?

Jak zbudować solidną markę w sieci? Czy to łatwe działania?

Dobra nazwa, domena i hosting.

Bez tego nie stworzysz dobrej marki na blogu. Powinieneś mieć ciekawą i unikalną nazwę bloga. Często jest to imię i nazwisko lub samo nazwisko. Jak nie masz takiej możliwości, to stwórz sobie jakiś ciekawy pseudonim i posługuj się nim w Internecie tak, jak ja.

Nazwa według mnie jest bardzo ważna w blogowaniu i warto dobrze się nad nią zastanowić. Hosting to chyba oczywiste, aby nie kupować najtańszego, ale też na początku niezbyt drogiego. Coś pomiędzy wystarczy. Sama instalacja bloga jest banalnie prosta, to kilka kliknięć i mamy gotowy blog do pracy! I nie mów, że nie umiesz, bo to jest proste, wystarczy chcieć i tyle… Bo powiedzieć, że nie umiem, jest łatwo! Zacznij od budowy dobrego bloga i rozwijaj go każdego dnia. To wymaga czasu, ale trzeba działać.

Pisz do czytelników.

To oczywiste, więc nie ma co się na ten temat rozpisywać. Musisz działać tak, aby Twoje teksty nie były tylko dla wyszukiwarek, ale i dla czytelników. To czasem trudne, ale na pewno uda Ci się osiągnąć cel. Pisz jak do przyjaciela i osoby początkującej, tak aby każdy to zrozumiał i skorzystał z Twojej wiedzy! Jaki Ty styl wybierasz? Co zrobisz, aby Twój blog był naprawdę dobry? Dobra marka na blogu to dużo pracy nad tym, jak piszesz dla czytelników. To praca nad swoim stylem i wartością, jaką dajesz innym ludziom!

Wygląd.

Musi być unikalny według mnie. To proste, bo mamy tysiące motywów na WordPressie i można je łatwo zmieniać, więc z tym nie powinno być problemu. Można też zlecić wygląd innym i będziesz mieć całkiem unikalny wygląd niż reszta. Zastanów się nad dobrym wyglądem, ale nie wymyślaj! Musisz najpierw pracować nad treściami. Wygląd to rzecz na potem! Po rozwinięciu bloga!

Słowa kluczowe.

Dobra marka na blogu musi się także pozycjonować w wyszukiwarkach. Tak też budujesz markę na blogu. Im więcej jest Cię w Internecie, tym lepiej! Warto na to zwrócić uwagę. Zastanów się nad swoją optymalizacją. Ucz się tego i zrób wszystko, aby Twój blog był coraz wyżej w wyszukiwarkach. To wymaga czasu i pracy, ale co zrobisz, nic!

Buduj relację z czytelnikami i innymi blogerami.

Warto być w dobrych relacjach z innymi blogerami i czasem z nimi porozmawiać. To samo jest z czytelnikami. Musisz z nimi budować relację i społeczność. Odpowiadaj na komentarze i maile. Pisz jak najwięcej i dawaj z siebie wszystko, aby osiągnąć swój cel blogowy. Budowa relacji nie jest łatwą sprawą dla każdego. Jeden to robi intuicyjnie, a drugi ma z tym problem.

Styl pisania.

Każdy jest unikalny, więc nie ma z tym problemu. Ale nie naśladuj innych! Bądź sobą i nie poddawaj się, gdy coś się nie udaje, bo często będą pomyłki i błędy, ale człowiek na nich najwięcej się uczy! Pisz jak najwięcej! Dawaj dużo wartości i ogarnij swojego bloga po to, aby być na jeszcze wyższym poziomie.

Jak według Ciebie wygląda dobra marka na blogu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty budujesz markę na swoim blogu?

Scroll to top