Blogowy sukces, co warto wiedzieć o blogowaniu?

Czym dla mnie jest blogowy sukces? Co warto robić, aby osiągnąć sukces w blogowaniu? Przeczytaj koniecznie!

Czy blogowanie jest łatwe? Na początku nie, bo trzeba się wiele nauczyć, aby osiągnąć swoje cele. Ale można się wiele rzeczy przy blogowaniu nauczyć. Można dostarczyć sobie wiele praktyki i doświadczenia.

Czym jest blogowy sukces?

Co zrobić, aby blogowanie dawało wartość Tobie i czytelnikom?

Budowa społeczności.

To według mnie podstawa w blogowaniu i warto to robić od samego początku. Samo się to nie zrobi, więc warto zacząć to robić jak najszybciej. Ja staram się codziennie angażować swoich czytelników i wychodzi to różnie! Ale nie poddaję się i w końcu to kiedyś dobrze zaskoczy. Nie można się poddawać! Zmienić strategię też warto, gdy coś na dłuższą metę nie wychodzi. Jest różnie i mnie z tym blogowaniem, ale staram dawać się z siebie 100%, aby pokazać innym, że mi zależy. Do boju więc i działaj każdego dnia w celu budowy społeczności. Na pewno czeka Cię wiele pracy, a więc działaj! Jak Ty zbudujesz swoją społeczność wokół danego tematu? Masz pomysł na swoją  markę w Internecie?Czy łatwo jest budować społeczność? Nie! Więc czeka Cię sporo pracy… i co dalej? Do pracy!

Rezultaty.

Mierzenie rezultatów jest według mnie bardzo ważne. Musisz wiedzieć, czy to, co robisz daje Ci efekty. Z czasem musisz zmienić taktykę lub robić coś inaczej, więc warto jest mierzyć rezultaty! Zobacz ile rzeczy możesz zmienić w swojej działalności blogowej. Każdego dnia rób sobie taki audyt działania. Nie musi być to na kartce. Ja to robię często w głowie. Chwila refleksji zawsze jest pomocna. Im więcej wiesz o tym, jak działasz, tym lepiej dla Twojego bloga. Trzeba się rozwijać i sprawdzać swoje rezultaty! One bardzo motywują do działania. Masz dzięki nowym rezultatom więcej motywacji i energii do działania. Może na początku będziesz musiał się trochę wysilić, ale to nic. Pokonasz swoje pierwsze przeciwności i zaczniesz mieć wyniki!

Własne produkty.

Myślałeś o tym? Wiele blogerów zaczyna tworzyć produkty związane z tematem blogowania. Może i Tobie się uda! Na pewno się uda! Postaraj się stworzyć coś w własnego. Ja też planuję coś kiedyś zrobić ciekawego. Jak Ty będziesz monetyzować swojego bloga lub swoją wiedzę? To jest ciekawe zadanie, ale trzeba działać i tworzyć coraz lepsze produkty! Trzeba się rozwijać, aby mieć coraz więcej do powiedzenia! Dzięki blogowaniu możesz pomału stworzyć sobie jakieś produkty dla Twojej niszy. Możesz dzięki temu zarabiać więcej i mieć coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Jakie Ty masz pomysły na swoje produkty?

SEO.

Musisz też dobrze pozycjonować swojego bloga. Ja znam podstawy, więc nie będę się tutaj wymądrzał co ja to nie wiem. Zobacz jak działa pozycjonowanie. Zobacz ile daje to możliwości. Każdego dnia optymalizuj swojego bloga. To wymaga trochę pracy, ale myślę, że warto i będziesz zadowolony z coraz większej publiczności na blogu. Blogowy sukces to nie tylko pisanie, ale i promocja oraz optymalizacja! Więc do pracy! Poznaj podstawy SEO i zacznij optymalizować swojego bloga!

Pomoc.

Czy to nie jest super pomaganie innym? Ja bardzo lubię pomagać ludziom dzięki blogowaniu. To super sprawa! Skup się na tym co robisz dobrze i pomagaj. Zastanów się w czym Ty chcesz pomagać? W czym chcesz się rozwijać? Co dla Ciebie jest ważne w życiu? Za jakiego eksperta chcesz być uznawany? Jak chcesz pomagać swoim czytelnikom? Co chcesz zmienić w ich życiu? Do czego dążysz? Masz pomysł na siebie w Internecie? Wiesz, co byłoby dobre dla rozwoju Ciebie? Czy będzie lekko? Na pewno nie, ale staraj się pomagać i działać najlepiej, jak potrafisz.

Cele i plan.

To chyba oczywiste, że to bardzo pomaga! Mi bardzo! Każdy cel mnie motywuje i napędza do działania. Rób wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Bez celu jest ciężko według mnie, dlatego polecam Ci to robić! Im więcej działasz, tym lepiej dla Ciebie i Twojego bloga. Nie jest lekko działać każdego dnia, więc musisz mieć cele i motywację do rozwijania siebie!

Komunikacja i styl.

Każdy według mnie jest unikalny w blogowaniu. Każdy ma swój styl! Zrób wszystko ,aby zachęcić ludzi do siebie… i do swojego blogowania. Dawaj wartość w każdym wpisie, mimo tego, że nie jest to łatwe. Ludzie są dzisiaj wymagający i nie czytają byle czego!

Jak według Ciebie wygląda blogowy sukces?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy28 listopada 2017

    Jakie rady Ty dasz innym?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top