Dlaczego bloguję? Co sprawia, że ciągle do tego wracam?

Dlaczego bloguje? Co mi daje blogowanie? Tego dowiesz się czytając ten wpis!

Uwielbiam blogować i rozwijać się przy tym! Jak u Ciebie jest z blogowaniem? Czy blogowanie to dobry sposób w czasach, gdzie jest dużo portali społecznościowych? Jak Ty rozwijasz swojego bloga?

Dlaczego bloguję? Czy warto?

Po pierwsze, to droga do ogromnego rozwoju. Blogowanie motywuje mnie do działania i uczenia się w danym kierunku. Blog pozwala mi na rozwój, którego nie miałem wcześniej. Do tego konkurencja z innymi blogami daje naprawdę sporo zabawy i frajdy z tego co robię. Nie zamieniłbym blogowania na nic innego. Blogowanie naprawdę wciąga i jest to dla mnie świetny sposób na rozwój.

Po drugie, blog to wspaniałe narzędzie marketingowe. Narzędzie, a nie biznes jak wielu mówi. Blog to narzędzie do wypromowania siebie czy produktu. Nie ma nic prostszego i tańszego niż blog. Jednak nie jest to łatwa droga do promocji, bo na sukces trzeba sobie zapracować. Za darmo nie ma niczego. Więc blogując, musisz spędzać czas nad blogiem.

Po trzecie, to wspaniałe narzędzie networkingowe. Dzięki blogowaniu mogę poznać innych wspaniałych ludzi. Nie ważne czy są z podobnej niszy, czy blogują na inne tematy. To także droga do poznania, np. partnerów biznesowych, klientów i innych ludzi związanych z danym tematem. To świetne narzędzie i warto go używać w każdym biznesie.

Po czwarte, to umiejętności pisarskie, które zwiększają się z każdym kolejnym słowem. Za każdym razem, gdy coś piszę mam na uwadze, że staję się coraz lepszy. Nie ma nic innego, co by polepszyło jakość pisania od samego pisania. Bez pisania nie ma efektów w postaci coraz lepszych artykułów.

Po piąte, pisanie to większa kreatywność. Bez kreatywności nic by nie powstało. Każda nowa rzecz najpierw pojawia się w głowie, a dopiero potem zamienia się w coś wspaniałego. Dlatego właśnie lubię blogowanie.

Po szóste, to nawyki. No niestety lub stety, trzeba pisać codziennie i to nie ważne jak się czujesz i czy się Ci chce, czy nie. Nie będzie bloga i nie będzie sukcesu jeśli nie będziesz pisać. W końcu ktoś musi wykonać tą najważniejszą robotę w blogowaniu jakim jest pisanie i codzienna nauka.

Po siódme, to także możliwość monetyzacji tego co się pisze. Jest tego mnóstwo. Od reklam po programy partnerskie, recenzję produktów i usług. Każdy znajdzie coś dla siebie, co pozwoli na zarabianie na blogowaniu. To także dla niektórych duża dawka motywacji, że można na tym zarobić.

Po ósme, to wylewnie swoich myśli na papier. Takie coś wspaniale wyczyszcza umysł i nie pozwala na natłok myśli.

Po dziewiąte, to możliwość zajęcia sobie wolnego czasu. Dla mnie jest to bardzo ważne z pewnych powodów, o których może kiedyś opowiem. Do tego nie muszę myśleć o głupotach i dobrze skupiam się na powierzonym zadaniu. To naprawdę świetny sposób na skupienie uwagi.

Po dziesiąte, to możliwość zaczęcia i spróbowania blogowania za darmowa lub za małą opłatą, roczną. Możesz na początku zacząć od darmowych możliwości i zobaczyć, czy Ci się to podoba. Spróbuj, a zobaczysz, że Cię to wciągnie.

Po jedenaste, to rozpoznawalność, którą daje blog. To świetny sposób, aby stać się znanym w danej dziedzinie i dzięki temu zbijać kokosy z kilkumiesięcznej lub kilkurocznej pracy z blogiem. To wszystko zależy od danej niszy, ale w każdej można się wybić. To warto mieć na uwadze, jeśli się bloguje np. w celach biznesowych.

Po dwunaste, to pewność siebie. To dla mnie bardzo ważne, aby ją budować z pewnych względów. To nie jest jakaś ogromna pewność, ale warto, chociaż od czegoś zacząć. Są na pewno inne sposoby i może lepsze, ale na początek taki blog, powinien wystarczyć, aby przemóc się i powiększać tę pewność siebie.

Po trzynaste, to dzielenie się wiedzą. To dla mnie bardzo ważne, bo chcę pomagać ludziom. To jest coś, co mnie motywuje, czyli wyniki innych ludzi. Chcę, aby coś po mnie zostało!

Po czternaste, to aby inspirować innych. Nie jestem może jakimś autorytetem, ale moja historia, którą kiedyś opiszę na blogu, na pewno pewnym ludziom pomoże i otworzy oczy na pewne sprawy. To mnie też motywuje do pisania.

To tyle… Już wiesz, dlaczego bloguje!?

Co dodasz od siebie???

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

A Ty masz bloga? Blogujesz?
DLACZEGO?

Scroll to top