Potęga networkingu, czyli co warto na ten temat wiedzieć?

Potęga networkingu… co to takiego? Czy to pomaga Ci w działaniach i rozwoju w sieci?

Jak Ty budujesz swoją rozpoznawalność? Co sprawia, że ludzie Cię kojarzą w branży? Co robisz, aby mieć jeszcze lepsze wyniki w swoim działaniu? Czy masz pomysł na swoje działania w Internecie? Kto może Ci pomóc osiągnąć Twoje cele? Komu możesz coś zlecić, aby osiągnąć sukces w swojej niszy? Gdzie możesz spotkać ludzi, którzy mają odpowiednie umiejętności i mogą Ci w czymś doradzić?

Czym jest potęga networkingu?

Wiele osób kupuje u sprzedawców, którzy mają dobrą opinię. Kupujemy od ludzi, których znamy i ufamy. Wiele firm najpierw buduje relację, a dopiero potem zachęca do kupna. To bardzo długotrwały proces. Networking na początku jest bardzo ważny. Trzeba to jednak umieć robić odpowiednio. Networking to nie tylko budowa znajomości. To nie skupianie się tylko na sobie i własnych korzyściach. To pomaganie innym, a zarazem sobie w pewnym sensie. Nie możesz myśleć tylko o sobie w networkingu. To wymaga pracy nad swoimi zasobami, aby pomóc innym ludziom w ich problemach. Zacznij myśleć też o innych, gdy chcesz stosować skuteczny networking.

Networking to nie tylko uścisk dłoni. To pomaganie sobie nawzajem, aby zbudować coś ciekawego i interesującego. To budowa wspólnych celów. Networking to strategia win-win. Każda ze stron wygrywa. To nie jest łatwa sprawa zbudować taką sieć znajomości. To czasem jest długi okres, który wymaga dużo sił i wysiłku. Może to robić każdy, ale nie każdemu się to uda. To tak jak z sukcesem. Spróbować może każdy, ale nie każdy osiąga sukces. Ważne jest, aby się nie poddawać. Będzie na pewno ciężko, gdy się nikogo nie zna i nie ma jak zagadać, ale staraj się budować kontakty i dawać z siebie wszystko, gdy poznajesz nowych ludzi. Zacznij rozwijać swoją karierę poprzez budowanie sieci kontaktów.

Networking ma wielki potencjał. To umiejętność, którą trzeba nabyć. Każdy może się tego nauczyć. To są sieci, w które może wejść każdy. Na pewno w takiej grupie jest ogrom wspólnych pomysłów. To jest coś bardzo wspomagającego w biznesie czy drodze do innego sukcesu. W networkingu każdy daje wszystko z siebie co najlepsze. To system wzajemnej pomocy, bo to, co dajesz od siebie zawsze, zwraca się zwielokrotnione.

Warto słuchać w takiej grupie lepszych od siebie. Zaprzyjaźnij się z każdym i słuchaj jego rad. W biznesie jest tak, że im więcej ludzi znasz, tym lepiej. Budowa takiej relacji nie jest prosta, ale warto w to wejść. Nie jest to niewykonalne. Warto wchodzić w sieci z ludźmi z różnych dziedzin biznesu. Nie budować znajomości z ludźmi, którym nie ufasz kub z ludźmi, którzy chcą tylko coś dla siebie. Networking to nie krótkotrwałe relacje. Znajomości to nie towar, który kupisz raz i będzie działał. To ma by coś głębszego i pomocnego dla obu stron.

Budowa relacji to jak budowa domu. Cegła po cegle. Zadawaj pytania ludziom z sieci. To najlepsze co możesz zrobić. Pytać się i uczyć nowych rzeczy. Po dłuższym czasie staniesz się w tym dobry i inni będą się pytać Cię na dane tematy, które są Twoją mocną stroną.

Na pewno możesz wiele zyskać poprzez networking. Możesz poszerzać swoją wiedzę poprzez rozmawianie z lepszymi do siebie. Możesz zyskać kontakt, które coś zmienią w Twoim życiu. Ale nie ejst tak, że musisz tylko brać… trzeba też dać wiele od siebie, aby komunikacja była wartościowa. Jak możesz budować lepszą markę poprzez kontakty z innymi? To nie jest łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać. Trzeba szukać możliwości! Na pewno ciężko jest ciężko zwiększać swoją widoczność online… Co Ty zrobisz, aby działało Ci się dobrze? Może znajdziesz jakichś klientów poprzez networking? Może znajdziesz pracownika czy współpracownika, który pomoże Ci w realizacji celów? Networking ma wiele zalet, ale trzeba się nauczyć dawać wartość, aby Cię ktoś zauważył.

Na pewno trzeba być sobą poprzez działanie w networkingu. Pokazać swoją wiedzę i to, jak sobie radzisz w danej niszy. Na pewno wymaga to czasu! Nie będzie szybkich wyników i trzeba być wytrwałym w swoim działaniu. Zaoferuj siebie i swoje umiejętności. Dobrze naucz się budować relacje i słuchaj swojego odbiorcę. Pokaż mu, że Ci zależy na relacji. Zbuduj coś ciekawego online czy poza Internetem. Ciągle szukają nowych kontaktów, gdzie obie strony będą zadowolone!

Jesteś w takiej grupie? Co Ci ona dała? Jak sobie radzisz w networkingu? Czym dla Ciebie jest potęga networkingu?

Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak ważny dla Ciebie jest networking?

Scroll to top