Potęga networking -u, czyli co warto na ten temat wiedzieć?

Networking, co to takiego? Czy to pomaga Ci w działaniach i rozwoju w sieci?

Jak Ty budujesz swoją rozpoznawalność? Co sprawia, że ludzie Cię kojarzą w branży? Co robisz, aby mieć jeszcze lepsze wyniki w swoim działaniu? Czy masz pomysł na swoje działania w Internecie?

Czym jest networking?

Wiele osób kupuje u sprzedawców, którzy mają dobrą opinię. Kupujemy od ludzi, których znamy i ufamy. Wiele firm najpierw buduje relację a dopiero potem zachęca do kupna. To bardzo długotrwały proces. Networking na początku jest bardzo ważny. Trzeba to jednak umieć robić odpowiednio. Networking to nie tylko budowa znajomości. To nie skupianie się tylko na sobie i własnych korzyściach. To pomaganie innym a zarazem sobie w pewnym sensie. Nie możesz myśleć tylko o sobie w networkingu. To wymaga pracy nad swoimi zasobami, aby pomóc innym ludziom w ich problemach. Zacznij myśleć też o innych, gdy chcesz stosować skuteczny networking.

Networking to nie tylko uścisk dłoni. To pomaganie sobie nawzajem, aby zbudować coś ciekawego i interesującego. To budowa wspólnych celów. Networking to strategia win-win. Każda ze stron wygrywa. To nie jest łatwa sprawa zbudować taką sieć znajomości. To czasem jest długi okres, który wymaga dużo sił i wysiłku. Może to robić każdy, ale nie każdemu się to uda. To tak jak z sukcesem. Spróbować może każdy, ale nie każdy osiąga sukces. Ważne jest, aby się nie poddawać. Będzie na pewno ciężko, gdy się nikogo nie zna i nie ma jak zagadać, ale staraj się budować kontakty i dawać z siebie wszystko, gdy poznajesz nowych ludzi. Zacznij rozwijać swoją karierę poprzez budowanie sieci kontaktów.

Networking ma wielki potencjał. To umiejętność, którą trzeba nabyć. Każdy może się tego nauczyć. To są sieci, w które może wejść każdy. Na pewno w takiej grupie jest ogrom wspólnych pomysłów. To jest coś bardzo wspomagającego w biznesie czy drodze do innego sukcesu. W networkingu każdy daje wszystko z siebie co najlepsze. To system wzajemnej pomocy, bo to co dajesz od siebie zawsze zwraca się zwielokrotnione.

Warto słuchać w takiej grupie lepszych od siebie. Zaprzyjaźnij się z każdym i słuchaj jego rad. W biznesie jest tak, że im więcej ludzi znasz, tym lepiej. Budowa takiej relacji nie jest prosta, ale warto w to wejść. Nie jest to niewykonalne. Warto wchodzić w sieci z ludźmi z różnych dziedzin biznesu. Nie budować znajomości z ludźmi, którym nie ufasz kub z ludźmi, którzy chcą tylko coś dla siebie. Networking to nie krótkotrwałe relacje. Znajomości to nie towar, który kupisz raz i będzie działał. To ma by coś głębszego i pomocnego dla obu stron.

Budowa relacji to jak budowa domu. Cegła po cegle. Zadawaj pytania ludziom z sieci. To najlepsze co możesz zrobić. Pytać się i uczyć nowych rzeczy. Po dłuższym czasie staniesz się w tym dobry i inni będą się pytać Ciebie na dane tematy, które są Twoją mocną stroną.

Jesteś w takiej grupie? Co Ci ona dała?

Napisz w komentarzu.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy18 lutego 2017

    Jak ważny dla Ciebie jest networking?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top