Czym jest blog? Co warto wiedzieć na początku blogowania?

Blogowanie może być przyjemne, jeśli wiesz, czym jest blog i do czego może on służyć!

Jak Ty traktujesz siebie, jako blogera? Czy lubisz blogować? Co sprawia, że chce Ci się blogować w tych czasach? Co możesz zmienić w swojej branży, dzięki blogowaniu? Masz pomysł na siebie i swoją markę blogera? Co chcesz publikować na swoim blogu? Co masz dla swoich czytelników? Jaki jest cel Twojego blogowania?

Czym jest blog?

Blog jest typem strony gdzie:

– wpisy są publikowane chronologicznie.

– treści są publikowane często.

– użytkownicy czy też czytelnicy mogą pozostawiać własne komentarze.

– autor skupiony jest zazwyczaj na jednym temacie.

– na górze strony są najnowsze wpisy.

To taka krótka notka na temat blogowania, która przyszła mi do głowy.

Tak jak widzisz blog, daje wiele możliwości. Blog może być zarówno pisany przez jedną jak i wiele osób. Zazwyczaj blog pisany jest na jeden temat, choć zdarzają się od tego wyjątki, gdzie osoba pisze na różne tematy. Wszystko zależy od tego, jak duży ma by blog i jakie się ma możliwości. Jakie treści Ty chcesz tworzyć? Jaką budujesz społeczność? Jakie chcesz poruszać tematy i co chcesz zrobić, aby zbudować społeczność?

Każdy blog jest wyjątkowy. Obecnie mamy miliony założonych blogów. Wiele z nich jak nie duża większość zostaje opuszczona. Wiele blogerów opuszcza swoje blogi po kilku wpisach. Powody są różne, brak czasu, brak przygotowania do pisania, brak narzędzi do blogowania, brak pomysłów na nowe wpisy. Staraj się więc, aby Twój blog nigdy nie umarł, aby nigdy nie został porzucony. Przez takie blogi w internecie znajdujemy coraz więcej śmieci. Niech Twój blog będzie naprawdę dobry i nie poddawaj się za szybko. Jeden blog da Ci efekty po roku, a drugi po dziesięciu latach. To wszystko zależy, jak działasz i jakie chcesz mieć efekty. Wszystko wymaga pracy nad blogiem. Nie możesz działać na pół gwizdka. Wszystko wymaga pracy, więc zacznij blogować już dziś. To nie kosztuje wiele!

Obecnie blogi dają duże możliwości. Na blogu można zarabiać, można po prostu rozwijać swoje zainteresowania, swoje hobby, można się wiele nauczyć na temat, który Cię interesuje. Blog daje duże możliwości rozwoju w danej dziedzinie, które Cię interesuje. Dodawanie nowych wpisów na przykład mi wiele daje. Rozwijam się w dziedzinie, która mnie interesuje. Blog daje mi motywację do nauki i poznawania tematu, który mnie interesuje. Wiele przez to się nauczyłem. Blog daje naprawdę spore możliwości do rozwoju i sam się o tym przekonałem. Rozwój wraz z blogowaniem jest bardzo duży i trzeba dużo pracować, aby mieć efekty. Nie jest lekko, ale wierzę, że w końcu się uda i będzie naprawdę dobrze! Nie ma, że się poddajemy. Działamy! Od dzisiaj! Od przeczytania tego tekstu!

Obecnie blogi nie są używane tylko jako internetowe dzienniki. Są używane do różnych celów. Wiele firm używa blogów do komunikowania się ze swoimi klientami. Blogi są obecnie używane do dzielenia się swoimi doświadczeniami i przygodami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Blogi obecnie mają naprawdę sporo zastosowań. Możesz mieć naprawdę super bloga, więc nie ma co się nad tym zastanawiać. Masz wiele możliwości, więc zacznij skutecznie rozwijać siebie wraz z blogowaniem.

Obecnie za darmo każdy może założyć bloga i pisać o temacie, który się nam podoba. Powstaje przez to wiele wartościowych blogów, ale najczęściej są to opuszczone blogi, na których od lat nikt nie pisał. Nie bloguj jeżeli masz zostawić bloga po kilku wpisach. Takie blogi tylko zaśmiecają i tak już zaśmiecony internet. Staraj się traktować blogowanie jako inwestycję w siebie, jako coś wartościowego.

Jak widzisz blog, daje naprawdę duże możliwości rozwoju. Jeżeli chcesz blogować, to miej na uwadze, że czeka Cię dużo, dużo pracy, ale zarazem czeka Cię możliwość rozwoju. Pamiętaj o tym.

Jakie Ty masz przygody z blogowaniem? Ile masz blogów? O czym piszesz? Czym jest blog dla Ciebie?

Napisz w komentarzu.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

Czym dla Ciebie jest blog?
Dla mnie to ogromna możliwość rozwoju!

Scroll to top