Odkrywanie sukcesu, co warto robić, aby go osiągnąć?

Ludzie zakładają biznesy z różnych powodów. Jedni chcą zarobić, inni chcą się spełnić zawodowo…

…jeszcze inni chcą pomagać ludziom w ich kłopotach. Każdy ebiznesmen ma jakiś cel, do którego chce dążyć. Wiele osób jednak zaczyna i nie kończy tego co zaczął. Jakie masz mocne strony, które napędzają Cię do sukcesu? Jak ogarniesz swoje życie, aby mieć wyniki? Czy jesteś na tyle ogarnięty, że dobrze ogarniasz swoje mocne strony i wiesz, jak je wykorzystać? Co kieruje Cię do działania online? Dlaczego akurat to? Co daje CI energię do działania każdego dnia w Internecie?

Czym jest odkrywanie sukcesu?

To najgorsze co można zrobić każdym biznesie, a taka wiele osób popełnia ten błąd.  Nie mają może na tyle sił lub funduszy, ale zawsze można znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Trzeba po prostu chcieć i pracować nad swoimi umiejętnościami i mentalnością. W Internecie i poza nim można znaleźć wiele porad czy kursów. Każdy chciałby wiedzieć wszystko na dany temat, dlatego nie kupuj kolejnego kursu, dopóki nie skończysz poprzedniego i nie wcielisz w życie tego co się nauczyłeś. Najpierw trzeba przetestować porady u siebie, w Twoim biznesie. Nie wydawaj głupio pieniędzy na każdą rzecz, która wpadnie Ci w ręce. Wiem, wiem. Chcesz się uczyć od najlepszych, ale nie musisz kupować wszystkiego od razu (kursów czy szkoleń), bo się pogubisz. W Internecie i poza Internetem  mamy ogromną ilość informacji i trzeba umieć je filtrować. Nie daj się przytłoczyć wiedzą, bo nie będziesz umiał jej wykorzystać. Ucz się więc od najlepszych, ale uważaj na to, co mówią, dopóki sam nie przetestujesz tej wiedzy i porad u siebie. Wszystkie porady musisz sprawdzić siebie. Pamiętaj o tym! Nie wierz każdemu głupio. Nawet mi. Każdy ma inne zasoby do osiągnięcia sukcesu. Nie ma tak, że skopiujesz kogoś 1:1! Nie ma szans. Ty jesteś sobą, a nie kolejnym takim i takim. Masz być sobą i tyle i działać według własnych standardów. To jest właśnie odkrywanie sukcesu!

Jak odkryć więc ten sukces?

Bądź konsekwentny w tym co robisz. Nie ma sukcesu bez konsekwencji. Rób to co do Ciebie należy bez względu na to jak się czujesz czy Ci się nie chce. Rób mimo kłopotów i problemów. Rozwiązuj jak najszybciej wszystkie problemy. Nie poddawaj się nigdy. Nie poddawaj się swoim wymówkom. Działaj pomimo wszystkich przeciwności. Czasem jednak warto zrobić sobie przerwę od i naładować baterie. Nie rób jednak tego zbyt często, bo wiesz co? Czeka Cię ciężka praca! I to bardzo ciężka. Nie jest łatwo osiągnąć sukces w swojej dziedzinie. Zobacz, że tylko ludzie konsekwentni, robiący coś przez lata, mają jakieś wyniki. Dołożysz do tego mądrą pracę i będzie sukces. Odkrywanie sukcesu to żadna magia. To dawanie z siebie sto procent.

Poznaj, w czym jesteś dobry. To najlepsze co możesz znaleźć w każdym biznesie czy to w Internecie, czy poza nim. Znalezienie swoich dobrych stron w każdym biznesie jest bardzo ważne. To, co robisz najlepiej, jest Twoją wizytówką w biznesie. Poza tym to, co kochamy robić, motywuje do dalszego działania. Wtedy czas płynie szybko i  nie czujemy się zmęczeni pomimo całego dnia pracy. Czy to nie byłoby wspaniałe uczucie? Każdy chciałby pracować w ten sposób, ale niewielu się to udaje. Pasja bardzo w tym pomaga. Szukanie tego idealnego dla siebie tematu. Zacznij jej szukać i może w końcu coś załapiesz…

Dokończ, co zacząłeś. Nie rób kilku projektów naraz. Rób wszystko według kolejności. Nie zaczynaj drugiej rzeczy, dopóki nie skończysz tej pierwszej. Ja też ten błąd robiłem. Teraz staram się najpierw wykonać jedno a dopiero potem drugie. Wiem, czasem jest ciężko, bo może masz dużo pomysłów, które chciałbyś zrealizować. Sam mam dużo pomysłów, ale  staram się najpierw robić to co do mnie należy. Czasem w wolnym czasie rozwijam swoje pomysły, ale dopiero, potem gdy skończę najważniejsze w ciągu dnia. Warto mieć plan na dany dzień. To bardzo mi pomaga. Tobie też powinno. Ustal priorytety działania i nie poddawaj się!

Na pewno musisz się dobrze zastanowić, w czym jesteś dobry i do czego dążysz w swoim życiu… Musisz być otwarty na nowości, ale nigdy się nie poddawać. Musisz się cały czas rozwijać i osiągać swoje cele, by wiedzieć, do czego dążysz. Na pewno czeka Cię wiele zmian… to będzie nieraz trudne, ale nie ma co się poddawać. Jak sobie poradzisz z gorszymi chwilami? Co sprawi, że będziesz działał, mimo przeciwności? Czy uczysz się na swoich porażkach i błędach? Wiesz, co poprawić następnym razem? Musisz zdobywać codziennie nowe umiejętności. Każdego dnia coś poprawiać i zmieniać świat na lepsze! Jesteś na to przygotowany? Jesteś gotów na podróż?

Co według Ciebie doprowadza ludzi do sukcesu? Czym dla Ciebie jest odkrywanie sukcesu?

Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

Co Ty byś dodał?

Scroll to top