Nie wierz w te bzdury w ebiznesie! Kilka przykładów…

Są obecnie pewne bzdury w ebiznesie…. Jesteśmy bombardowani informacjami o tym, jaki to nie jest ebiznes. Co warto wiedzieć?

Pojawiają się właśnie takie zdania czy informacje, w które nie warto wierzyć. Jakie bzdury w ebiznesie często spotykamy? Czego warto unikać? Co robić, aby osiągnąć swoje cele poprzez działanie w Internecie? Nie warto wierzyć we wszystko, co się czyta online. Wszystko trzeba u siebie sprawdzić i przetestować!

Jakie są bzdury w ebiznesie?

Jest ich naprawdę wiele, ale nie można w nie wierzyć. Trzeba robić swoje i rozwijać się mimo przeciwności. Masz wiele rzeczy do nauki, ale nie wierz to, co słyszysz ode mnie i innych osób. Wszystko przetestuj u siebie!

„Zbudujesz biznes szybko”.

Nie wierz w to, że zbudujesz biznes w jeden dzień. Nie da się zbudować porządnego biznesu w dzień. Nie ma sekretnych metod ani sztuczek. Liczy się tylko praca i to odpowiednia. Ebiznes to dużo pracy i zaangażowania. To dawanie z siebie dużo przez długi okres czasu. Nie jest to łatwe i niewiele osób umie i potrafi działać długo, aż do efektów. Więc nie licz na szybkie efekty i rób wszystko, aby działać najlepiej, jak potrafisz. Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Nie wierz w szybkie efekty, bo takich nie ma! Będziesz nie raz widział takie szybkie metody na sukces, ale takich nie ma lub są bardzo ryzykowne…

„Zdobędziesz fortunę nawet kiedy śpisz”.

Nie łudźmy się, że zdobędziesz fortunę, śpiąc. Czeka Cię ciężka i wytrwała praca. Nie będzie efektów bez pracy. Może mówię to zbyt dosadnie, ale tak jest. Samo się nie zrobi! Nie robiąc nic, nie masz efektów i nie wiesz, co działa, a co nie. Wszystko wymaga pracy i tyle. Mądrej pracy… Możesz zautomatyzować swój biznes, ale to też wymaga pracy nad systemem sprzedaży, a nie, że samo się coś zrobi. Nad wieloma rzeczami trzeba sobie popracować, aby mieć takie wyniki, nawet kiedy śpisz. Chcesz efektów? To działaj nad swoim systemem sprzedaży!

„Ten biznes jest łatwy”.

Nie, nie jest. Jest cholernie trudny. Czeka Cię ogrom pracy jak w każdym biznesie. Nie ma tutaj łatwych rzeczy. Jak w każdy biznes, tak jak i ebiznes trzeba włożyć ogrom czasu i pieniędzy. Warto jest mieć plan i cel i działać! Potem jakoś wszystko się ułoży i będzie to dobrze działać, jeśli zrozumiesz proces i strategie w ebiznesie. Nic nie przychodzi łatwo, nawet w Internecie. Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele, działając przez sieć? Masz pomysł na swoje działania? Nie wszystko, co będziesz oferować, się sprawdzi, ale warto próbować! Nie wystarczy mieć jedną stronę. Nie wystarczy dodać jedną reklamę i nagle wszystko wystrzeli w kosmos. Wszystko trzeba przetestować u siebie! Trzeba się starać i robić wszystko, by osiągnąć cele, a to nie jest łatwe! Musisz być cierpliwy w swoich działaniach i nie licz na szybkie efekty, jak już pisałem wyżej. Zrób wszystko, by Twoja oferta była dobra i dawała ludziom wartość!

„Nie musisz wkładać żadnych pieniędzy i czasu”.

I znowu, jak w każdym biznesie. Musisz z biegiem czasu włożyć pieniądze lub bardzo duży nakład pracy. Tu nie ma wyjątku. Trzeba pracować ciężko, ale mądrze. Musisz wiele robić, aby osiągnąć swoje cele, czy to sprzedażowe, czy promocyjne. Masz wiele do zrobienia, więc na co czekasz? Jakie działania zaraz podejmujesz? Każdy ma jakiś budżet, ale mało kto ma tysiące na wszystko. Trzeba najpierw próbować małych rzeczy i sprawdzać te małe pomysły. Nie wystarczy teraz mieć chęci, ale trzeba też zainwestować w domenę czy hosting. Musisz zbudować swoje miejsce w Internecie. Z czasem możesz inwestować w nowe rzeczy, ale nie licz na to, że zaczniesz „za darmo”.  A jak założysz swoją działalność czy spółkę, to są też dodatkowe koszty.

„Zrób to zanim będzie za późno”.

Często można to usłyszeć w różnych piramidach, jakie tworzą się w internecie. „Wejdź, póki nie będzie za późno!” Ble, ble, gówno prawda. Na prawdziwy biznes nigdy nie jest za późno. Trzeba się z tym pogodzić. Z dobrym plan i rozsądną pracą można stworzyć dobry biznes od podstaw.

” Nie musisz mieć wiedzy…”

Musisz coś wiedzieć, aby się czymś dzielić. Nie ma tak, że będziesz wymyślać i Twoje artykuły będą przez to jakościowe i wartościowe! Nic samo się nie zmieni, więc zabierz się do pracy! Musisz dotrzeć do swojej niszy i dawać jej wartość. Bez tego nie ma co działać online! Jak będziesz budował relację z ludźmi i jak to wpłynie na Twoją sprzedaż? Spróbuj budować zaufanie i dawać coś wartościowego. I zobacz efekty! Nie ma tak, że bez wiedzy coś osiągniesz. Na sukces musisz sobie zapracować, także poprzez to, że masz jakieś pojęcie! Zawsze może ktoś Ci pomóc tworzyć treści, ale na to potrzeba już pieniędzy, których początkujący nie ma!

To kilka mitów czy informacji, jakimi jesteśmy bombardowani w internecie.

Jakie Ty masz wobec tego przemyślenia? Jakie głupoty sam czytałeś w internecie na temat ebiznesu? W jakie bzdury w ebiznesie nie wierzysz?

Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

A Ty jakie ciekawe rzeczy na temat ebiznesu słyszysz?

Scroll to top