Co jest Twoim głównym celem w życiu?

Zastanawiałeś się, co jest Twoim głównym celem w życiu?

Dlaczego chce Ci się działać i co robisz, aby osiągnąć swoje cele? Wiele z nas ma duże cele, ale nic z tym nie robi. Jakoś każdy dzień przechodzi i nie widać tych efektów. Nie ma progresu i nie działa się w kierunku marzeń. Dlaczego tak jest? 

Co jest Twoim głównym celem? 

Co oznacza, że raz chce Ci się działać, a za drugim razem kombinujesz? Często działanie z dobrym celem daje dużo motywacji. I to prawda! Ale ile masz takich dni w miesiącu, że czujesz mega energię. Ni ma tak, że ciągle czujesz motywację do działania i wiesz, do czego dążysz. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Więc trzeba dopasować plan do swojego samopoczucia. Więc nie zawsze będzie Ci lekko i przyjemnie. Będzie naprawdę różnie z tym działaniem, więc nie licz na mega motywację każdego dnia! Zastanów się nad swoim głównym celem i zacznij się w nim realizować. Co chciałbyś zmienić w swoim życiu w najbliższym czasie? Czy Twoje cele faktycznie Ci pomagają, czy masz ciągle obiekcję do swoich planów? Wiele z nas je ma, bo cele są zbyt wygórowane! Warto podzielić cel na jakieś mniejsze cele i zastanawiać się, jak tam dotrzeć w najbliższym czasie? Chyba łatwiej jest dosięgnąć mniejsze cele, niż rozmyślać nad dużym celem i nie robić nic. 

Ja tak mam, że duże cele mnie dobijają i przez to działam słabo. Jak z tym jest u Ciebie? Wolisz mniejsze cele? Chyba większość je woli, bo wydają są bardziej realistycznie. Więc zastanów się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć swoje cele jak najszybciej? Zastanawiałeś się nad tym, czy Twoje cele Cię motywują? Masz coś do przekazania swoim działaniem? Chcesz coś sobie udowodnić? Chcesz coś zmienić w swojej obecnej sytuacji? Ciężko się działa, gdy nie widzi się końca i każdy dzień to walka ze sobą, ale tak jest w każdym życiu. Że jest walka i ciągle rozmyślanie nad tyn, czy działać, czy nie. Moim zdaniem, lepiej jest działać niż ciągle kombinować. A będzie Ci się nie raz chciało przestać działać. Będziesz chciał się poddać i będziesz mieć mało energii do działania. Tak jest, gdy cele są za duże i nie ma przez to odpowiedniej motywacji. Bo tutaj chodzi o to, aby działać, gdy motywacja jest trochę mniejsze niż zwykle. Aby nabrać konsekwencji i być wytrwałym w tym, co się robi. Najlepsi w niszy, są najwytrwalsi! Zazwyczaj ludzie sukcesu nie są mega inteligentni czy nie mają farta… są pracowici i każdego dnia dążą do swojego małego sukcesu. 

Jak u Ciebie z tym działaniem? Czy zrobisz wszystko, by osiągnąć swoje cele? Wiesz, co robić każdego dnia, aby mieć wyniki? Czy czekasz, aż coś samo się zrobi? Wiele z nas za długo czeka też na idealny moment. Zbyt mało działa i czasem odwleka na potem. Wielu z nas ma lenia i tak dalej… I widzisz, ile jest przeciwności w dążeniu do swoich celów? Ile rzeczy może pójść nie tak i przez to będzie problem z osiąganiem celu? Nie zawsze wszystko pójdzie tak, jak chcesz! Zaczniesz naprawdę walczyć ze sobą! I chodzi o to, aby przetrwać te gorsze dni. Zobacz, że masz wiele możliwości, aby osiągnąć cele, ale trzeba dużo walczyć i pracować nad sobą. Każdego dnia się rozwijać i pokazać SOBIE, że poradzisz sobie w każdej sytuacji!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top