Czego można nauczyć się od innych w Internecie?

Czego można nauczyć się od innych w Internecie? Chcesz zostać dobrym specjalistą w branży?

Jaką wiedzę chcesz od innych? Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki pracy nad sobą i nad tym, aby być coraz lepszym w tym, co robisz? Co warto wiedzieć o zdobywaniu wiedzy i doświadczenia? 

Czego można nauczyć się od innych w Internecie?

Wiele z nas nie docenia wiedzy, jaką inni nam dostarczają. Wiele z nas dodaje ogrom wiedzy i to za darmo, a i tak nikt z tego nie korzysta. Obecnie w Internecie jest ogrom nieuporządkowanej wiedzy, ale nie każdemu chce się szukać. Wtedy swój cel spełniają kursy czy szkolenia, gdzie wszystko jest w jednej paczce. Jest też wiedza i doświadczenia autora szkolenia. Więc nie mów, że nie opłaca się kupować szkoleń! Bo to ogrom pracy autorów, by ta wiedza była przystępna i skondensowana! Więc mówienie, że wszystko jest za darmo jest trochę dziwnym myśleniem. Jakby tak było to każdy byłby milionerem. A niekiedy trzeba mówić do ludzi z emocjami, aby wchłonęli wiedzę. Bo nie docenia się nie raz też tego, za co się zapłaciło! Wiele z nas ma kursy, których nigdy nie otworzyła. Każdy ma taki etap w życiu, że kupuję pod wpływem tego, że kurs jest limitowany lub w dobrej cenie. To dobra sztuczka sprzedażowa, ale potem wiele ludzi nie przechodzi danego szkolenia. Trzeba więc edukować i mówić, żeby ludzie zaczęli przechodzić kursy. 

W Internecie są szkolenia dla wszystkich. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ale trzeba doceniać to, co daje dany autor szkolenia. On poświęcił na takie szkolenia często wiele godzin i wiele lat praktyki. A Ty potem mówisz, że nie kupisz, bo ta wiedza jest w Internecie. To szukaj i się edukuj! Kto Ci broni? Masz na tyle odwagi, aby to pokazać i potem przekazywać wiedzę za darmo? Chcesz, aby każdy się Ciebie pytał o daną rzecz i potem nie zapłacił za konsultację? No bo przecież wszystko w sieci musi być za darmo… dziwne i głupie myślenie. Zastanów się nad tym, czy Ty chciałbyś pokazać swoją praktykę za darmo? Chyba musisz za coś żyć? Autorzy też potrzebują wiele godzin na sprawdzanie wiedzy. Potem przekazują wiedzę dalej, ale to też wymaga czasu. Więc płacisz za to wszystko! Zacznij doceniać to, co dają Ci ludzie za darmo na blogach czy w wideo czy podcastach. Tutaj trzeba naprawdę przygotować się na ciężką pracę, a potem ktoś Ci mówi, że masz mu coś dać za darmo. Niech sam szuka, jak taki mądry i wszechstronny…

Zastanów się, jak Ty doceniasz treści innych osób? To dobre pytanie dla mnie czy każdego innego na świecie. Czemu tak mało osób osiąga cel? Bo nie wie, gdzie iść! Nie wiem, gdzie jest dana wiedza i gdzie jej szukać… Więc ktoś, kto ma jakąś uporządkowaną wiedzę jest dalej do Ciebie, bo znalazła czas na szukanie rozwiązań w Internecie lub na kursie. I potem oczywiście praktykuje zdobytą wiedzę. Zastanów się, jak Ty szanujesz wiedzę innych? jak szanujesz to, jak Ty zdobywasz wiedzę? Wiem, że na początku trzeba dużo samemu zdobywać wiedzy, ale z czasem będziesz chciał coś specjalistycznego i zaczniesz się rozwijać i potrzebować eksperckiej wiedzy i wtedy kursy są wybawieniem według mnie. Ale jak nie chcesz, to nie musisz. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego nastawienia do nauki i szkolenia się! 

Więc, jak Ty będziesz się rozwijał w sieci? Czego Ty możesz zacząć uczyć w Internecie? Masz coś ciekawego, co zainteresuje innych? Wiesz, do czego dążysz w swoim życiu? Najwięcej nauczysz się na swoich i cudzych błędach i an praktyce. Więc do pracy i zacznij szanować wiedzę innych!  Czego można nauczyć się od innych w Internecie? Zastanawiałeś się, jak szybko możesz poszerzyć swoją wiedzę?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top