Jak tworzyć przydatne treści? Czy to łatwe zadanie na początku?

Jak tworzyć przydatne treści? Czy łatwo jest tworzyć coś ciekawego w sieci? 

Na pewno nie i musisz się czymś wyróżnić, aby osiągnąć swoje pierwsze sukcesy. To wiele pracy, a i tak wytrwają nieliczni. Więc zabierz się do działania! Na pewno to dużo wiedzy do ogarnięcia, ale sobie poradzisz! 

Jak tworzyć przydatne treści w sieci? 

To trudne pytanie. Bardzo trudne, bo wiele z nas na początku tworzyć byle co i nie jest łatwo napisać wpis tak z głowy w ciągu pół godziny. Zastanów się nad tym, co Ty możesz stworzyć w swojej niszy? Czy łatwo było na początku? Na pewno nie i wiesz, ile pracy potrzebowałeś, aby znaleźć temat i coś z siebie wyskrobać. Pisanie i nagrywanie wartości nie jest łatwe! A wiele osób mówi, żeby tworzyć często… ale to nie jest takie łatwe! Ja sam piszę, aby tworzyć jak najwięcej i to jest dobre podejście, ale nie każdy ma czas, aby pisać codziennie. Więc musisz dopasować tworzenie treści do siebie. 

Zastanów się nad tym, co Ty możesz stworzyć w swoim przypadku? Co możesz zmienić w swoim życiu, aby zostać lepszym specjalistą? Masz coś do przekazania ludziom? To super! Ale na początku jest ciężko pisać dobrze. Napiszesz ze 40-50 artykułów  zacznie się robić łatwiej, ale musisz przetrwać te najgorsze chwile, gdy nie masz weny i kreatywności. 

Zapisuj też pomysły na początku, aby nie mieć blokady w pisaniu i nie mówić sobie, że nie masz pomysłu na wpis. Początki mogą być wymagające i napisanie czegoś może Ci chwilę zająć! Więc nie poddawaj się, gdy nie masz nic do przekazania. Poczytaj, posłuchaj czegoś i wpadniesz na pomysł! Więc nie wiem, na co czekasz? Możesz nawet przestać czytać resztę tego wpisu i zabierz się do zapisania pomysłów. Ale wpadnij do mnie potem i pochwal się blogiem! Pokaż, że masz coś ciekawego do przekazania. Zobaczysz, że ktoś w końcu Cię znajdzie i będziesz mieć wyniki i ruch, jaki sobie życzysz. 

Co jeszcze jest ważne, aby tworzyć przydatne treści? Na pewno musisz się samemu dużo uczyć i rozwijać swoje kompetencję. Warto być coraz lepszym, w tym co robisz. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w rozwijaniu swoich zainteresowań? Komu chcesz pomóc w swojej niszy? Masz ogarniętą grupę odbiorców i wiesz, do czego dążysz? Wiesz, jakiej wiedzy Ty potrzebowałeś na początku? Masz coś do pokazania swoim czytelnikom czy słuchaczom? Masz ciekawe spojrzenie na temat, którym chcesz się zająć? Warto szukać i pytać ludzi, czego potrzebują i z czym mają problem? 

Twórz coś innego niż reszta i rozwijaj siebie, aby jak najczęściej mieć coś do przekazania ludziom? Pokaż swoją drogę. Pokaż, jakie Ty miałeś problemy… pokaz z czym miałeś kłopot i przekaż rozwiązanie. Tyle? Czy aż tyle? Co jeszcze możesz dodać? Na pewno nie możesz się zbytnio szybko poddawać. Twórz coś wartościowego według Ciebie. Niech inni zaczną widzieć, że dajesz maksimum wartości. Że mogą Ci zaufać i że masz dla nich coraz lepsze treści. Masz już pomysł na swoje treści? Jaką drogę obierzesz? Chcesz pomagać ludziom w ich wyzwaniach? To zacznij dzielić się super wiedzą! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie były Twoje początki z tworzeniem?

Scroll to top