Codzienna walka ze sobą w schizofrenii! Warto zrozumieć chorego!

Jak wygląda codzienna walka ze sobą u osoby chorej na schizofrenię?

To nie jest łatwa walka. Niestety wymaga dużo pracy nad sobą, aby mieć wyniki. Nie jest łatwo rozwijać się przy schizofrenii. I ciężko doradzić, co zrobić, aby było lepiej, bo każdy choruje inaczej. 

Jak wygląda codzienna walka ze sobą? 

Bo życie osoby chorej na schizofrenię nie jest łatwe. Wymaga codziennych zmagań z małymi rzeczami. Jak nie jakiś gorszy dzień, to głosy czy natrętne myśli. Jeden dzień jest naprawdę ciekawy i produktywny, a potem nadchodzi kilka gorszych dni. I tak co chwilę… Nie ma tak, że długo jest dobrze i potem kilka dni słabszych. Te ciągłe problemy z motywacją i brak działania mimo chęci. Taka jest codzienna walka ze sobą!

Trzeba każdego dnia namawiać się do działania. Nawet jak się nie chce. Ja jestem dość ambitny i to mi bardzo pomaga w tej chorobie. Bo mimo tych gorszych dni, idę i działam, chociaż nie ma pod koniec dużych efektów, ale lepsze to niż nic. Warto działać mimo gorszych dni. Jeżeli chorujesz to kieruję to zdania do Ciebie. Jeśli masz kontakt z osobą chorą na schizofrenię, to zrozum to, że nie wszystko przychodzi takiej osobie łatwo. Więc nie licz, że każdy dzień będzie produktywny. Wiele musi społeczeństwo dowiedzieć się o tej chorobie, aby ją zrozumieć. Schizofrenia wymaga zrozumienia i akceptacji. A nie negatywnego nastawienia i brak empatii. 

Codzienna walka ze sobą to dla chorej osoby standard. Nie ma lekko w działaniu i ustalaniu celów i planów, bo każdy dzień jest inny! Każdy dzień to nowe możliwości, ale osoba chora nie zawsze jest w stanie działać jak ta zdrowa. Wiele rzeczy wymaga dłuższej pracy. Nie ma się takiej efektywności jak osoby zdrowe. Musisz to zrozumieć, jeśli chcesz takiej osobie pomóc! Najgorsze są dla chorego lęki i walka z objawami choroby i brak zrozumienia społeczeństwa. 

Można się rozwijać i warto się rozwijać, gdy się choruje. Ja uczę się marketingu, bo to lubię, a Ty czego możesz się nauczyć, gdy chorujesz? Jakie masz zainteresowania? Czego zawsze chciałbyś się nauczyć? Masz na pewno czas, więc możesz osiągnąć wiele dzięki swojej pracy! Pokażmy, że mimo choroby, możemy osiągnąć naprawdę wiele. 

Jak u Ciebie wygląda codzienna walka ze sobą? Co sprawia Ci największą trudność? W jakiej dziedzinie chciałbyś być dobry? Jeśli masz styczność z osobą chorą; to jak możesz jej pomóc się rozwijać? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak możesz pomóc chorej osobie? Jak pomóc sobie?

Scroll to top