Co bloger nie powinien robić? Kilka ważnych rzeczy do przemyślenia!

Napisałem co każdy bloger powinien robić. Teraz co bloger nie powinien robić. Blogowanie jest ciekawe, ale czego nie warto robić w blogowaniu?

Blogowanie nie jest dla każdego, bo to wymaga pracy i zaangażowania oraz czasu! Możesz się w tym wypróbować! Ale wykorzystaj ten czas na MAX i zobacz, czy jest to dla Ciebie?

Co bloger nie powinien robić, aby osiągnąć sukces?

Masz jakieś swoje zasady blogowania? Wiesz, do czego dążysz? Jakie cele chcesz osiągnąć na swoim blogu? Do czego Ci blogowanie?

 • Nie ustalaj sobie zbyt wygórowanych celów. Staraj się dzielić duże cele na te mniejsze i po kolei dążyć do każdego z nich. Zbyt duże cele czasem zamiast motywować to nas demotywują. Wyznaczaj je dobrze i w miarę realnie. Nie mówię jednak, żebyś nie miał wielkich celów blogowych. Możesz mieć ogromne cele, ale musisz je dostosować do swoich możliwości. Dostosować i podzielić na mniejsze cele. Zacznij od tego, Zacznij od celu, bo to jest najważniejsze. I potem zacznij działać każdego dnia w kierunku swojego sukcesu. Co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu? Jak chcesz się wybić? Czy masz za duże cele, czy działasz w swoim tempie? Każdy ma inną drogę sukcesu! Jaka jest Twoja? Co chcesz zmienić w życiu swoim i innych, dzięki blogowaniu?
 • Nie dodawaj muzyki na blogu. Nie ma chyba nic gorszego niż automatycznie włączająca się muzyka na blogu. Jak to wkurza to chyba sam wiesz, więc tego nie rób! To jest już raczej oczywiste, ale przypominam o tym tylko.
 • Nie bądź jak wszyscy inni. Bądź unikalną osobą w tym co robisz. Dodawanie unikalnych i ciekawych wpisów przyciągnie czytelników na bloga. Nie kopiuj, tylko bądź sobą i każdego dnia się rozwijaj. Bądź po prostu sobą i nie poddawaj się nigdy. Bycie sobą to najlepsze, co możesz zrobić. Zacznij już na początku z przytupem i bądź sobą! Tego nikt Ci nie zabierze!
 • Nigdy nie kopiuj cudzej treści. To chyba oczywiste, ale nie każdy o tym pamięta. Warto mieć swoje i unikalne wpisy i dawać z siebie wszystko! Pisz po swojemu. W swoim stylu. To Twój blog i możesz z nim robić, co chcesz. Jak coś się nie podoba to, tego nie rób. Tyle… Wybierz sobie temat, który CIę interesuje, aby Ci się łatwo pisało! Nie będzie Ci lekko, ale sobie poradzisz! Początki mogą być wymagające, ale idź dalej!
 • Nie sprawiaj, aby komentowanie na blogu było trudne. Niech komentowanie dla czytelnika będzie proste i łatwe. Kluczem w blogowaniu jest interakcja między czytelnikami a blogerem. Nie utrudniaj tego czytelnikowi bloga. Proste komentowanie to konieczność na blogu. Jak z tym jest u Ciebie?
 • Nie pisz dużych akapitów. Niech zdania jak i akapity będą łatwe do czytania i niezbyt długie. Wszystko ma się czytać prosto i łatwo… Nie ma co się o tym więcej rozpisywać. Trzeba pisać dobrze i w miarę przejrzyście. Tak, aby odwiedzającemu było dobrze pisać. Tekst powinien być łatwy do skanowania! Niech Twoje teksty czyta się dobrze.
 • Nie dawaj zbyt dużej ilości kategorii. Utrzymuj ich jak najmniejsza ilość tak aby czytelnik nie był skołowany. Zrób ich nie za dużo i nie za mało, aby czytelnik wiedział o czym jest blog. Miej kilka do kilkunastu kategorii. Najlepiej, aby były one jakoś powiązane. Co bloger nie powinien robić, aby mieć mieć efekty?
 • Nie dodawaj dużej ilości reklam na początku. Odwiedzający nie lubią nachalnych i dużej ilości reklam. Jeżeli chcesz już je dodać to zrób to dyskretnie, tak aby nie przeszkadzały one w czytaniu.
 • Nie bądź dupkiem. Staraj się być przyjazną i miłą osobą dla każdej osoby.
 • Nie pisz z błędami. Dlatego sprawdzaj swój wpis zanim go opublikujesz.
 • Nie miej bloga z tysiącami tematów. Pisz o małej ilości tematów i tego się trzymaj. Tylko tak zdobędziesz dobrej ilości czytelników.

A Ty czego nie robisz blogując? Co bloger nie powinien robić, aby jego blog był chętnie czytany?

1 Comment

 1. Marketer Internetowy9 października 2018

  Co Ty masz do dodania? Napisz!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top