Co bloger nie powinien robić? Kilka ważnych rzeczy…!

Napisałem, co każdy bloger powinien robić. Teraz co bloger nie powinien robić. Blogowanie jest ciekawe, ale czego nie warto robić w blogowaniu?

Blogowanie nie jest dla każdego, bo to wymaga pracy i zaangażowania oraz czasu! Możesz się w tym wypróbować! Ale wykorzystaj ten czas na MAX i zobacz, czy jest to dla Ciebie? Jak chcesz się podzielić swoją pasją?

Co bloger nie powinien robić, aby osiągnąć sukces?

Masz jakieś swoje zasady blogowania? Wiesz, do czego dążysz? Jakie cele chcesz osiągnąć na swoim blogu? Do czego Ci blogowanie?

 • Nie ustalaj sobie zbyt wygórowanych celów. Staraj się dzielić duże cele na te mniejsze i po kolei dążyć do każdego z nich. Zbyt duże cele czasem, zamiast motywować to nas demotywują. Wyznaczaj je dobrze i w miarę realnie. Nie mówię jednak, żebyś nie miał wielkich celów blogowych. Możesz mieć ogromne cele, ale musisz je dostosować do swoich możliwości. Dostosować i podzielić na mniejsze cele. Zacznij od tego, Zacznij od celu, bo to jest najważniejsze. I potem zacznij działać każdego dnia w kierunku swojego sukcesu. Co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu? Jak chcesz się wybić? Czy masz za duże cele, czy działasz w swoim tempie? Każdy ma inną drogę sukcesu! Jaka jest Twoja? Co chcesz zmienić w życiu swoim i innych, dzięki blogowaniu? Warto też traktować bloga, jako coś więcej niż hobby… warto coś zrobić, aby zacząć na tym coś zyskać. Może zacznij to traktować, jako pracę? Coś, co daje Ci pieniądze i tak dalej!
 • Nie dodawaj muzyki na blogu. Nie ma chyba nic gorszego niż automatycznie włączająca się muzyka na blogu. Jak to wkurza, to chyba sam wiesz, więc tego nie rób! To jest już raczej oczywiste, ale przypominam o tym tylko.
 • Nie bądź jak wszyscy inni. Bądź unikalną osobą w tym co robisz. Dodawanie unikalnych i ciekawych wpisów przyciągnie czytelników na bloga. Nie kopiuj, tylko bądź sobą i każdego dnia się rozwijaj. Bądź po prostu sobą i nie poddawaj się nigdy. Bycie sobą to najlepsze, co możesz zrobić. Zacznij już na początku z przytupem i bądź sobą! Tego nikt Ci nie zabierze!
 • Nigdy nie kopiuj cudzej treści. To chyba oczywiste, ale nie każdy o tym pamięta. Warto mieć swoje i unikalne wpisy i dawać z siebie wszystko! Pisz po swojemu. W swoim stylu. To Twój blog i możesz z nim robić, co chcesz. Jak coś się nie podoba to, tego nie rób. Tyle… Wybierz sobie temat, który CIę interesuje, aby Ci się łatwo pisało! Nie będzie Ci lekko, ale sobie poradzisz! Początki mogą być wymagające, ale idź dalej! Nie ma co kopiować konkurencji. Miej do pokazania coś innego niż Twoja konkurencja. Twórz coś wyjątkowego i zrób wszystko, by Twoje treści były dobre i dawały dużo wartości.
 • Nie sprawiaj, aby komentowanie na blogu było trudne. Niech komentowanie dla czytelnika będzie proste i łatwe. Kluczem w blogowaniu jest interakcja między czytelnikami a blogerem. Nie utrudniaj tego czytelnikowi bloga. Proste komentowanie to konieczność na blogu. Jak z tym jest u Ciebie? Czy łatwo jest komentować coś na Twoim blogu? Jaką relację chcesz zbudować ze swoimi czytelnikami? Jaką społeczność chcesz zbudować?
 • Nie pisz dużych akapitów. Niech zdania jak i akapity będą łatwe do czytania i niezbyt długie. Wszystko ma się czytać prosto i łatwo… Nie ma co się o tym więcej rozpisywać. Trzeba pisać dobrze i w miarę przejrzyście. Tak, aby odwiedzającemu było dobrze pisać. Tekst powinien być łatwy do skanowania! Niech Twoje teksty czyta się dobrze.
 • Nie dawaj zbyt dużej ilości kategorii. Utrzymuj ich jak najmniejsza ilość tak, aby czytelnik nie był skołowany. Zrób ich nie za dużo i nie za mało, aby czytelnik wiedział, o czym jest blog. Miej kilka do kilkunastu kategorii. Najlepiej, aby były one jakoś powiązane. Co bloger nie powinien robić, aby mieć efekty?
 • Nie dodawaj dużej ilości reklam na początku. Odwiedzający nie lubią nachalnych i dużej ilości reklam. Jeżeli chcesz już je dodać, to zrób to dyskretnie, tak aby nie przeszkadzały one w czytaniu.
 • Nie bądź dupkiem. Staraj się być przyjazną i miłą osobą dla każdej osoby.
 • Nie pisz z błędami. Dlatego sprawdzaj swój wpis, zanim go opublikujesz.
 • Nie miej bloga z tysiącami tematów. Pisz o małej ilości tematów i tego się trzymaj. Tylko tak zdobędziesz dobrej ilości czytelników. O czym Ty chcesz pisać? Co masz do zmiany w danej branży i jak będziesz dbać o swoje treści? Co masz do przekazania swoim czytelnikom?

Pisz dużo i utrzymaj jakość Twoich działań. Na pewno czeka Cię wiele pracy, aby osiągnąć sukces w Twojej branży, Musisz dodawać dużo treści i dbać o ich jakość. to bardzo ciężkie zadanie, ale nie ma co się poddawać. W końcu osiągniesz swoje cele i będziesz zadowolony! Trudno jest utrzymać jakość, ale nie poddawaj się!

A Ty czego nie robisz, blogując? Co bloger nie powinien robić, aby jego blog był chętnie czytany?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty masz do dodania? Napisz!

Scroll to top