Co robić w blogowaniu, aby szło Ci to bardzo dobrze?

Co robić w blogowaniu a czego warto unikać? Na to pierwsze pytanie odpowiem w tym wpisie.

Czym dla Ciebie jest blogowanie? Czy chcesz się w tym rozwijać, czy nie? Jaki masz sposób na swoje działanie? Jakie masz na siebie pomysł? Co warto robić w blogowaniu? Jakie masz pomysły na nowe wpisy? Jak możesz pomóc swoim czytelnikom? Jakie Ty masz pomysły na swoje blogowanie? Czy chcesz zarabiać na blogowaniu?

Co robić w blogowaniu, aby było to naprawdę przydatne dla Ciebie?

Chcesz blogować? Jak chcesz się wykazać w niszy poprzez blogowanie? Czy chcesz coś zyskać na swoim blogu? Rozwijać się, dzięki pracy na nim? Blogowanie dużo daje, ale wymaga czasu i poświęcenia. Nie przyjdzie nic samo!

Bądź szczerą osobą i mów to co myślisz. Ludzie stają się fanami osób, które mają coś unikalnego do powiedzenia. Jedni się mogą z Tobą zgadzać, inni nie. Mówi się trudno… ale zawsze warto mieć swoje zdanie. Chociaż nie każdego to obchodzi. Szczerość jest dla mnie bardzo ważna. Nie można udawać kogoś innego. Trzeba być sobą i każdego dnia się rozwijać. Dawać z siebie wszystko! Bycie szczerym jest koniecznością. Pisz na blogu to, co uważasz za słuszne. Zobacz, że takie blogi są naprawdę super, gdzie bloger jest szczery i pokazuje swoje myśli. Może nie jest to za proste, bo pisanie bloga nie jest proste, ale trzeba według mnie szczerym i sobą przede wszystkim. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne i co chciałbyś osiągnąć poprzez bloga. Co robić w blogowaniu? Zacząć i dawać z siebie maksimum szczerości i bycie sobą! To klucz!

Wybierz dobry temat. O czym ciekawego masz do powiedzenia? Co masz do przedstawienia danej niszy? Czy masz ciekawe informacje dla swoich czytelników? Czy wybierasz temat, który Cię interesuje? Dobrze Ci się tworzy i pisze o danym temacie? Co masz dla swoich czytelników? Czy masz wartość, za którą ludzie będą chcieli kiedyś zapłacić? Pisz o tym, co kochasz i zrób wszystko, by ogarnąć swoje cele blogowania.

Dodawaj wpisy regularnie. Staraj się, aby nowe wpisy pojawiały się dość często. Nie ma nic gorszego niż zawiedziony czytelnik bloga. Regularne wpisy są bardzo ważne i warto się zastanowić nad jakimś harmonogramem. Ja mam z tym problem, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Jednak na początku tych wpisów powinno być dużo, aby sprawdzić, czy się to tego nadajesz. Potem zacznij pisać w swoim tempie i ze swoim planem. Wiele osób chce regularnych wpisów tego i tamtego dnia… Jak czytelnicy tego chcą, to zacznij to robić. Wszystko zależy od Ciebie.

Trzymaj się tematu. Nie staraj się w jednym wpisie rozwiązywać dużej ilości problemów. Postaraj się, aby w jednym wpisie opisać i rozwiązać jeden problem czytelnika. Wtedy lepiej się czyta takiego bloga i taki wpis. Blog ma mieć jakiś temat i dzięki temu masz się sam rozwijać. Pokaż, że znasz się na temacie. Że masz jakąś ciekawą wiedzę na dany temat. Po prostu trzymaj się tematu swojego bloga i tyle. Takie blogi według mnie są najlepsze, że dzielisz się wiedzą.

Staraj się utrzymywać kontakt z ludźmi z Twojej niszy. Pisz do nich, dopytuj się czegoś, o czym nie masz pojęcia. Na pewno Ci pomogą. Przeglądaj blogi konkurencji i staraj się być lepszym blogerem niż oni. Warto znać dobrze swoich czytelników i innych ludzi w danej niszy blogowej. Według mnie nie warto walczyć z konkurencją. Nie ma sensu. Lepiej mieć z nimi kontakt. Ale nie zawsze się to udaje. Wiele blogerów widzi tylko czubek swojego nosa i ma w dupie innych. Jeśli chcesz pomagać, to zakładka kontakt na Ciebie czeka. Pogadajmy i wymieńmy się wiedzą i doświadczeniem. Zapraszam.

Utrzymaj prostą nawigację. Niech poruszanie się po blogu będzie łatwe i przyjemne. Nie przesadzaj z dużą ilością widżetów na blogu. Niech nawigowanie po stronie będzie tak proste, jak tylko się da. No co tu więcej pisać. Ma być czysto i przejrzyście na blogu i masz o niego dbać. Trzeba dbać o swoich czytelników i dawać im naprawdę dużo wartości.

Mów o swoim blogu. Niech ludzie się dowiedzą o Twoim blogu. Mów i nim znajomym i komentuj inne blogi, tak aby czytelnicy internetu dowiedzieli się o Twoim blogu. Promocja bloga jest bardzo ważna i trzeba dbać o to. Samo się nie wypromuje. Możesz pisać na forach i blogu, są media społecznościowe, podcasty, email marketing wideo oraz audio i reklamy. Wszystko, co daje Ci pomóc w promocji bloga. Zacznij od czegoś już dzisiaj! Pokaż, że Twój blog istnieje w Internecie i że masz coś ciekawego do pokazania. Co Ty chcesz zyskać, dzięki promocji swojego bloga? Warto komentować inne blogi i budować relację z innymi blogerami.

Subskrybuj swojego bloga (kanał RSS/newsletter). Tak, abyś wiedział, co czytelnicy widzą, gdy napiszesz coś nowego. Warto śledzić wszystko na blogu, aby sprawdzać, czy wszystko działa dobrze. Co robić w blogowaniu, aby było coraz lepiej?

Bądź odważny. Nie obawiaj się pokazać swojego punktu widzenia. Nie obawiaj się negatywnych komentarzy. Bądź kontrowersyjnym blogerem jeżeli masz do powiedzenia coś kontrowersyjnego to, to napisz. Nie bój się pisać… To Twój blog i Twoje podwórko. Zacznij po prostu i nie ma, że się boisz. Rób to mimo lęku i przeciwności losu.

Sprawdzaj błędy gramatyczne i stylistyczne. Nie ma nic gorszego niż tekst z błędami. Nie muszę chyba więcej pisać.

Bądź sobą. Nie staraj się naśladować kogoś innego. Zawsze bądź sobą w tym co robisz. To najlepsze, co możesz zrobić dla swojego bloga. To dawanie z siebie naprawdę maksimum. To pokazanie, że masz naprawdę dużą wiedzę i chcesz się nią dzielić. Zacznij zaraz po przeczytaniu tego wpisu. Załóż bloga i pisz!

Określ grupę docelową. Wiele osób tego nie robi. Nie wie, do kogo pisze i nie wie, po co prowadzi swojego bloga. Warto znać swoją podstawową personę i wiedzieć, do kogo kierujesz swoje treści. Masz coś ciekawego do przedstawiania niszy? Jaka jest konkurencja w danym temacie? Co możesz dostarczyć swoim czytelnikom? Co unikalnego możesz dać swoim czytelnikom? Jak wykorzystasz do tego swojego bloga?

A Ty co byś dodał? Wiesz już, co robić w blogowaniu? Czy chcesz zyskać dużo, dzięki pracy na blogu? To dobry sposób na rozwój w Internecie, ale wymaga dużo pracy i zaangażowania.

Dawaj z siebie wszystko!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz blogując?
Na co zwracasz uwagę?

Scroll to top