Marketing w Internecie jest inny, czyli jaki dokładnie?

Marketing w Internecie nie różni się tak bardzo od zwykłego marketingu.

Cel w we wszystkich mediach jest taki sam: KLIENT MA KUPIĆ! Czy jesteś przygotowany na działanie w sprzedaży?  Internet to świetna możliwość na budowę relację, ale trzeba to robić dobrze i umiejętnie. Jakie Ty masz oczekiwania co do Internetu?

Co powoduje, że strony w Internecie są tak skuteczne? Bo warto sprzedawać poprzez strony. Czy to sklepy internetowe, aukcje internetowe, strony landing page i tak dalej… Warto rozwijać swoje miejsce w Internecie i sprzedawać na nich swoje produkty i usługi.

Marketing w internecie nie jest jednak taki łatwy, jak się wydaje!

Trzeba zbudować świetną stronę WWW… Bo dobrze stworzona strona jest łatwa w czytaniu. Wszystko ma być w odpowiednich miejscach. Nic nie ma być udziwnione czy poprzekręcane. Taka strona ma być Twoją lub firmową wizytówką. Należy o nią dbać i posiadać, jeśli masz możliwość złożenia zamówienia przez Internet. Każda strona powinna być przyjazna użytkownikom i sprawić, aby wszystko było łatwe i przyjemne (zwłaszcza zakupy). Strona ma być dobrze stworzona i ma spełniać Twoje wymagania. Ma być szybka, użyteczna i bardzo dobrze przemyślana. Ma mieć cel i dawać wartość danej osobie, która czyta czy przegląda Twoją ofertę.

Dobra strona ma odpowiedni wygląd. Wszystko ma być dobrze ustawione w logicznych miejscach. Po prostu obsługa strony ma być jak najbardziej intuicyjna. Nie możesz kombinować, bo strona ma być przyjazna dla Twoich klientów. Sprawdzaj, co działa, a co nie.

Warto inwestować w dobry copywriting. Miej na uwadze to, że czytelnik PRZEGLĄDA w Internecie, a nie czyta. Dlatego musisz pisać odpowiednie nagłówki, żeby przyciągnąć uwagę czytelnika do przeczytania reszty tekstu. Tego trzeba się nauczyć lub kogoś do tego zatrudnić. Warto o tym wiedzieć, bo niewiele osób wie, jak zachowuje się Internauta w sieci i to na każdej stronie. Marketing w Internecie jest inny niż ten lokalny, ale zasady copywritingu są podobne w obu typach biznesów. Warto inwestować w copywriting i w to, żeby sprzedawać słowem. Ale nie jest łatwo napisać odpowiednią ofertę! Trzeba wiedzieć dużo o danej niszy i robić wszystko, aby mieć jak najlepszy produkt. Gdy połączysz copywriting z dobrą znajomością branży, to możesz mieć naprawdę świetną sprzedaż!

Jest harmonijna. Ma mieć podobny układ niż większość stron w sieci, żeby nawet początkujący się nie gubił na niej. Niech logo i nazwa będzie na górze, kontakt z boku lub na szybkiej zakładce. Takie rzeczy wie niewiele osób, a warto to wiedzieć. Jest wiele takich sposobów na to, aby klient się nie gubił na stronie. Dlatego nie warto wymyślać, nie wiadomo jakiego wyglądu.

Marketing w Internecie jest po prostu nowoczesną formą marketingu i warto się nad nią zastanowić w swoim biznesie. To duża dziedzina marketingu, więc warto znaleźć dobrego specjalistę od marketingu w Internecie i zaufać jego technikom i działaniom. Warto też uczyć się tego samemu i działać każdego dnia, aby biznes wzrastał i działał dobrze w Internecie. Nie ma łatwo poznawać swoją niszę, ale gdy zrobisz to dobrze, to zaczniesz mieć wyniki. Dodasz do tego dobrą ofertę i zaczniesz mieć pomału wyniki. Nie ma lekko, ale nic na to nie poradzisz!

Jaką relację chcesz budować w Internecie? Warto słuchać swoich klientów i odpowiadać na ich potrzeby. Trzeba na to wiele pracy, ale nie ma co się poddawać. Możesz się komunikować na wiele sposobów i przy tym budować sobie społeczność. Na pewno dzięki statystykom, możesz mieć więcej danych niż w tradycyjnym biznesie. Statystyki wejść czy sprzedaży, dają Ci obraz, co działa, a co nie. Praca nad konwersją w Internecie jest bardzo ważna. Dzięki działaniu w sieci możesz pracować nad ruchem i konwersją i przy tym mieć większą sprzedaż. Wiele rzeczy można też zautomatyzować… co jest większą zaletą internetu. Możesz wiele rzeczy poprawić, dzięki jakie daną masz na danej stronie. Wykorzystaj to! 

Zastanów się, jak marketing w Internecie może pomóc w Twoim biznesie? Zacznij się rozwijać marketingowo. Zacznij się uczyć marketingu i nim rozwijać.

Czy to reklama, czy strona, czy sklep to warto zacząć swoją działalność w Internecie i zobaczyć jak ona działa u Ciebie w Twojej niszy? Zacznij już dziś!

A Ty co stosujesz na swoich stronach? Jakie rady masz dla innych?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co warto dodać do strony, aby była przyjemna?

Scroll to top