Marketing w Internecie jest inny, czyli jaki dokładnie?

Marketing w Internecie nie różni się tak bardzo od zwykłego marketingu. Cel w we wszystkich mediach jest taki sam: KLIENT MA KUPIĆ.

Co powoduje, że strony w Internecie są tak skuteczne? Bo warto sprzedawać poprzez strony. Czy to sklepy internetowe, aukcje internetowe, strony landing page i tak dalej…. Warto rozwijać swoje miejsce w Internecie i sprzedawać na nich swoje produkty i usługi.

Marketing w internecie nie jest jednak taki łatwy, jak się wydaje!

Bo dobrze stworzona strona jest łatwa w czytaniu. Wszystko ma być w odpowiednich miejscach. Nic nie ma być udziwnione czy poprzekręcane. Taka strona ma być Twoją lub firmową wizytówką. Należy o nią dbać i posiadać, jeśli masz możliwość złożenia zamówienia przez Internet. Każda strona powinna być przyjazna użytkownikom i sprawić, aby wszystko było łatwe i przyjemne (zwłaszcza zakupy). Strona ma być dobrze stworzona i ma spełniać Twoje wymagania. Ma być szybka, użyteczna i bardzo dobrze przemyślana. Ma mieć cel i dawać wartość danej osobie, która czyta czy przegląda Twoją ofertę.

Dobra strona ma odpowiedni wygląd. Wszystko ma być dobrze ustawione w logicznych miejscach. Po prostu obsługa strony ma być jak najbardziej intuicyjna. Nie możesz kombinować, bo strona ma być przyjazna dla Twoich klientów. Sprawdzaj co działa, a co nie.

Dobry copywriting. Miej na uwadze to, że czytelnik PRZEGLĄDA w Internecie, a nie czyta. Dlatego musisz pisać odpowiednie nagłówki, żeby przyciągnąć uwagę czytelnika do przeczytania reszty tekstu. Tego trzeba się nauczyć lub kogoś do tego zatrudnić. Warto o tym wiedzieć, bo niewiele osób wie jak zachowuje się Internauta w sieci i to na każdej stronie. Marketing w Internecie jest inny niż ten lokalny, ale zasady copywritingu są podobne w obu typach biznesów. Warto inwestować w copywriting i w to, żeby sprzedawać słowem. Ale nie jest łatwo napisać odpowiednią ofertę! Trzeba wiedzieć dużo o danej niszy i robić wszystko, aby mieć jak najlepszy produkt. Gdy połączysz copywriting z dobrą znajomością branży to możesz mieć naprawdę świetną sprzedaż!

Jest harmonijna. Ma mieć podobny układ niż większość stron w sieci, żeby nawet początkujący się nie gubił na niej. Niech logo i nazwa będzie na górze, kontakt z boku lub na szybkiej zakładce. Takie rzeczy wie niewiele osób a warto to wiedzieć. Jest wiele takich sposobów na to, aby klient się nie gubił na stronie. Dlatego nie warto wymyślać nie wiadomo jakiego wyglądu.

Marketing w Internecie jest po prostu nowoczesną formą marketingu i warto się nad nią zastanowić w swoim biznesie. To duża dziedzina marketingu, więc warto znaleźć dobrego specjalistę od marketingu w Internecie i zaufać jego technikom i działaniom. Warto też uczyć się tego samemu i działać każdego dnia, aby biznes wzrastał i działał dobrze w Internecie. Nie ma łatwo poznawać swoją niszę, ale gdy zrobisz to dobrze, to zaczniesz mieć wyniki. Dodasz do tego dobrą ofertę i zaczniesz mieć pomału wyniki. Nie ma lekko, ale nic na to nie poradzisz!

Zastanów się jak marketing w Internecie może pomóc w Twoim biznesie? Zacznij się rozwijać marketingowo. Zacznij się uczyć marketingu i nim rozwijać.

Czy to reklama czy strona czy sklep to warto zacząć swoją działalność w Internecie i zobaczyć jak ona działa u Ciebie w Twojej niszy. Zacznij już dziś!

A Ty co stosujesz na swoich stronach? Jakie rady masz dla innych?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy4 lutego 2017

    Co warto dodać do strony, aby była przyjemna?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top