Rozwiąż problemy, aby przyciągnąć do siebie klientów!

Rozwiąż problemy swoich klientów i zobaczysz, że warto pomagać innym!

Jakie Ty chcesz dostarczyć rozwiązania swoim klientom? Co chcesz zmienić w ich życiu, aby posiadali wyniki w danej branży. Czy ciężko jest pomagać innym w ich problemach? Na pewno, ale nie poddawaj się w tym. Stwórz dużo wartości i dawaj z siebie wszystko! 

Rozwiąż problemy swoich klientów, ale jak, powiesz? 

Dlaczego rozwiązanie problemów jest takie ważne? Bo to podstawowa rzecz jaką musisz zrobić, aby przyciągnąć do siebie klientów. Gdy pokażesz im skrawek rozwiązania to na pewno będą chcieli resztę, czyli kupią coś od Ciebie i rozwiążą problem jeśli Twoje rozwiązania są dobre!

Ale dlaczego wiele osób najpierw robi produkt zamiast najpierw zbadać rynek i grupę docelową? Najczęściej to niewiedza i brak umiejętności to powoduje. Nie możesz zgadywać w biznesie, bo szybko upadniesz i ciężko będzie się podnieść. Musisz dobrze poznać swoich potencjalnych klientów, zanim zaczniesz im sprzedawać. Dlatego więc zrób badanie niszy zanim zaczniesz sprzedawać. Możesz za darmo poznać klientów po prostu prowadząc bloga (nie licząc domeny i hostingu). To super sposób na poznanie niszy i swoich potencjalnych klientów.

Rozwiąż problemy swoich czytelników i na pewno będzie CI łatwiej sprzedawać, ale gwarancji nigdy nie ma, więc trzeba trochę zaryzykować w swoim biznesie. Nie dam Ci gwarancji, że osiągniesz sukces, bo każdy biznes jest trochę inny i Ty jesteś inny niż reszta. Musisz dobrze ogarnąć siebie i swoją wiedzę. Potem zrób z tego jakiś kurs i rozwiąż problem klientów. Samo się niestety nie zrobi, więc musisz się za siebie zabrać i dawać z siebie wszystko w procesie sprzedaży. Musisz się nauczyć dobrze sprzedawać i dawać ludziom rozwiązania.

Nie możesz się poddać, bo czasem trzeba dużo blogować, aby poznać dobrze swoich czytelników i przyszłych klientów. A blog wymaga dużo pracy niestety i nie masz wszystkiego na tacy. Bo blog i sprzedaż to dobry pomysł, ale nie poznasz dobrze swoich czytelników, jeśli się nie postarasz, bo to podstawa.

Prowadź też profile w mediach społecznościowych, aby pokazać ludziom, że jesteś dobry w danym temacie i wiesz, co mówisz. To też nie jest proste i wymaga ogromu pracy, ale z czasem ogarniesz swoich fanów czy obserwujących i będzie zaangażowanie. Ze statystyk można dużo dowiedzieć się o ludziach i ich problemach. Więc warto mieć bloga i być obecnym w social media.

Jak Ty zaczniesz rozwiązywać problemy? Co zrobisz, aby mieć coraz więcej motywacji do działania? Co zrobisz, aby pomóc swoim klientom w ich wyzwaniach? Na pewno mają jakieś problemy, więc trzeba zrobić wszystko, aby im pomóc! To na pewno nie jest oczywiste na początku, bo mało wiemy o swojej grupie docelowej, ale z czasem na pewno zrozumiesz swoją niszę. Pokaż, że masz ciekawą ofertę i zacznij sprzedawać!

Masz pomysł na swoje rozwiązanie? Wiesz, co jest ważne dla Twoich klientów? Czy dopasujesz swoją ofertę do problemów niszy? Możesz osiągnąć wiele, ale musisz się bardzo starać i rozwijać swoje kompetencje. Pomaganie innym nie jest łatwe, ale się nie poddawaj. W końcu ogarniesz swoją niszę i będziesz mieć efekty!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top