Ciągła walka ze sobą… nie jest łatwa, ale trzeba działać!

Ta ciągła walka ze sobą i swoimi słabościami… Naprawdę nie ma lekko choremu na schizofrenię. 

Ciężko jest chorować… nie tylko na chorobę psychiczną! Każda choroba jakoś wpływa na Twoje działanie. Każda choroba coś blokuje w działaniu. Ale mimo choroby trzeba działać każdego dnia. Nawet, jak jest ciężko. 

Ciągła walka ze sobą nie pomaga w działaniu! 

Bo nie jest łatwo. Wydaje się, że schizofrenii nie widać i nie można “zobaczyć” tej choroby… ale jest całkiem inaczej. Chory na schizofrenię ma kłopoty z koncentracją czy motywacją. Przeszkadzają głosy i inne urojenia i to nie pomaga w działaniu. Więc można zobaczyć te objawy, ale jak nigdy się nie zachorowało na schizofrenię to nie zrozumie się tego, ile walki potrzeba ze sobą, aby coś zrobić w ciągu dnia. Wcale nie jest lekko uczyć się nowych rzeczy i ciężko jest się skupić na czytaniu czy rozwoju. Niektórzy nie radzą sobie z tym wcale i odpuszczają, przez co nie rozwijają się tak, jakby chcieli. I to zrozumiałe. Ja to rozumiem, bo sam nie raz odpuszczam, bo zwyczajnie nie daję rady. I nie można potępiać takich zachowań, gdy ktoś choruje na schizofrenię. Bo to normalne, że wiele rzeczy nie wychodzi. Ale nie można się poddawać, tylko trzeba walczyć o siebie. Szukać rozwiązań i cieszyć się z każdego dobrego dnia.

Więc zrozum siebie jeśli chorujesz lub zrozum chorego, jeśli masz z nim kontakt. Musisz się motywować do pracy i próbować każdego dnia się rozwijać. A nie będzie lekko, bo nawet zdrowa osoba nie ma lekko w swoim życiu. Schizofrenia nie pomaga w działaniu, to fakt, ale trzeba coś w życiu robić i rozwijać się mimo przeciwności. Zrozum, że potrzeba wiele działań, aby wyzdrowieć i jednym z nich jest szukanie sobie zajęcia. To według mnie jest bardzo ważne. Ja znalazłem swoje pasję i chcę dążyć do bycia specjalistą, ale wiem, jakie mam też ograniczenia. I nie mogę się za szybko zniechęcać, chociaż i z tym jest trudno. Czasem trzeba odpuścić i dać sobie wolne. Wyznacz sobie plan i rozwijaj się w swoim tempie. Pokaż, że osoba chora na schizofrenię ma też możliwości! Że może się wykazać tak, jak osoba zdrowa. Ale chorzy mają swoje różne “schizy” i trzeba je zaakceptować. Zrobić wszystko, aby wyzdrowieć. Leki to podstawa i może praca z jakimś psychologiem i tak dalej. Jest wiele form na to, aby próbować wyjść z choroby. Nie każdy wyzdrowieje do końca. Bo choroba zostaje na całe życie, ale trzeba pracować mimo swoich przeszkód i nie poddawać się. 

Zrozum chorego. Zrozum siebie, jeśli chorujesz i nie ma co się poddawać w te gorsze dni. Wyznacz sobie na początku mały cel i spróbuj się rozwijać mimo przeciwności. Wiem, jak będzie ciężko… wiem. Ale zrób wszystko, aby wyzdrowieć. Bo to Ty masz w sobie siłę i motywację do działania, ale trzeba ją w sobie wyzwolić, nawet jak będzie to ciężkie. Bo nikt nie powiedział, że będzie Ci lekko, a choroba nie powinna być wymówką. Uwierz w siebie i w swoje możliwości. Jesteś tak samo wartościowy, jak każdy inny człowiek, więc zabierz się do pracy! Ciągła walka ze sobą jest trudna, ale nie ma co się poddawać. Trzymaj sie i powodzenia na Twojej drodze do sukcesu. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Wspieraj chorego, a jak chorujesz, to dawaj z siebie MAX!

Scroll to top