Promocja poprzez bloga, czyli jak to robić dobrze?

Jak wygląda dobra promocja poprzez bloga? Co powinieneś i tym wiedzieć i jakie metody stosować?

Buduj relację.

To powinieneś robić z każdym nowym wpisem i działaniem na blogu. Relacja jest bardzo ważna i warto się postarać, aby była jak największa i dawała Ci potem wartość w postaci na przykład dobrej sprzedaży czy budowanie leadów. Co w relacji jest ważne? Aby nie poddawać się na początku, bo początki zawsze są ciężkie. Z każdym nowym wpisem pokaż coś nowego i testuj różne rzeczy, aby tej relacji i komunikacji było jak najwięcej! Postaraj się budować relację każdego dnia. Nie tylko na blogu, ale i w innych kanałach komunikacji. Do roboty!

Twórz społeczność.

Bez niej nie istniejesz i nie masz efektów. To bardzo ważne w blogowaniu i często o tym powtarzam. Rób wszystko, aby była ona jak największa i dawała Ci wartość.Społeczność i jej budowa jest różna w zależności od niszy, ale nie jest to nigdy niewykonalne. Po prostu trzeba zakasać rękawy i robić swoje. TYLE… i aż tyle, bo to wymaga ciężkiej pracy i nie możesz się poddać, gdy na początku będzie mało ludzi.

Bądź sobą.

Osobowość, którą masz nikt nie skopiuje, bo każdy jest wyjątkowy i tyle w tym temacie! Musisz pokazać, że to co sprzedajesz jest naprawdę dobre i warto jest to kupić. Promocja poprzez bloga właśnie tak wygląda, aby poprzez swoje działanie blogowe, mieć jakieś efekty. Dlatego warto postarać się nad tym, aby dobrze blogować i dawać z siebie wszystko.

Dziel się wiedzą i dużo się edukuj.

Warto to robić, nie tylko dla siebie, ale i rozwoju bloga! To podstawa, aby wprowadzać wiedzę w życie i ją stosować. Możesz to robić, dzięki blogowaniu! To daje naprawdę dużo możliwości!

Nie bój się.

Każdy się boi, ja też, ale nie można się poddawać. Więc każdego dnia działaj na blogu i ulepszaj go! Nikt za Ciebie tego nie zrobi i nie będzie efektów bez pracy. Postaraj się dobrze działać i tyle…

Miej coś do powiedzenia.

Zawsze trzymaj się swojego zdania!

Dawaj z siebie wszystko.

Chyba tego nie trzeba tłumaczyć. Włóż serce w swoje działanie i dawaj z siebie wszystko!

 

Jak u Ciebie wygląda promocja poprzez bloga?

Posted in Blogowanie.