Budowa linków, czyli co warto na początek wiedzieć?

Jak powinna wyglądać dobre budowa linków? Co warto na ten temat wiedzieć?

SEO nie jest łatwe i na początku może wydawać się, że jest tego za dużo… aby ogarnąć swojego bloga czy stronę, warto poznać podstawy pozycjonowania! O czym warto wiedzieć na początku?

Podstawowa budowa linków, to?

Co Ty możesz zrobić, aby mieć wyniki i być coraz wyżej w wyszukiwarce?

Dawaj zawsze wartościowe treści.

Bez tego nie ma sensu budować linków! To podstawa dla mnie, żeby strona, do której się linkuje, miała zawsze wartościowe treści. Dla mnie to jest ważne, nie wiem jak u Ciebie. Warto pisać naprawdę dobre treści. Nie budujesz wtedy tylko społeczność czy poszerzasz wiedzę, ale także budujesz bazę pod budowę linków. To wymaga naprawdę dużej pracy. Naprawdę sporej, aby to wszystko dobrze działało. Postaraj się zawsze linkować do treści, które są wartościowe dla czytelnika. Jakie treści możesz dostarczać, aby inne blogi chciały pisać o Twoich poczynaniach blogowych? To nie jest łatwe, ale tak możesz zdobywać linki do swojego bloga.

Zatrudnij kogoś.

Jak masz na to fundusze, to warto to zrobić, jeśli kompletnie się nie znasz. Musisz jednak trochę wiedzy mieć, aby ogarnąć co i jak robi druga osoba, aby nic nie poszło źle. Jeśli to zrobisz, to warto to robić uważnie i z głową. Zawsze warto mieć podstawy, aby umieć kontrolować swoich współpracowników. To Twoje pieniądze, więc wydawaj je z głową! Wszystkiego można się nauczyć!

Wpisy gościnne.

To także buduje linki do Twojej strony (bloga czy strony internetowej Twojego biznesu). Warto i to robić. Masz na to jakiś plan? Na pewno musisz to przemyśleć i nie poddawać się za szybko. Wpis ma być dobrze przemyślany i dawać wartość drugiej osobie i Twoim czytelnikom. Warto zastanowić się, co chcesz powiedzieć i co przekazać, a zarazem podać linka do swojego bloga lub innej strony, którą posiadasz. Ja jakoś nie lubię pisać poza swoim blogiem, ale może u Ciebie to zadziała!

Social media.

Jesteś tam obecny? Myślę, że warto tam być dla wielu powodów. Co chcesz zrobić, aby budować ze stron społecznościowych linki? Jaką masz na to strategię? Co chcesz zrobić, aby pokazać się z dobrej strony na Facebooku czy Twitterze lub innej stronie społecznościowej? Warto być aktywnym i szukać swoich obserwujących. Na pewno nie będzie Ci lekko, bo to wymaga dużo pracy, ale jeśli masz tylko możliwości, to warto zacząć działać w mediach społecznościowych.

Aktywność.

Musisz być aktywny wszędzie, aby budować linki. Może są inne strony czy fora, na których warto być? Może warto będzie się tam udzielać i dawać rady innym i budować dodatkowo społeczność wokół siebie? To zawsze jest dobry pomysł, aby pomóc ludziom i sobie zarazem. Społeczność w blogowaniu jest bardzo ważna i trzeba nad tym pracować! Jak to zrobisz? To już zależy od Twojego stylu działania!

Możesz szukać innych blogów i spróbować zagadać do autora i wymienić się linkiem. Możesz zbudować linki poprzez komentowanie innych stron. Możesz kupić linki, chociaż musisz wiedzieć, że są one różnej jakości. Zastanów się nad tym, aby też budować markę i ludzie sami będą wchodzić na bloga. Rób wszystko by ogarnąć swojego bloga i mieć odnośniki do swojego bloga. Ucz się SEO i sprawdzaj, co tam działa u Ciebie? Na pewno to dużo pracy, ale jakoś trzeba wypromować bloga w sieci.

Jak u Ciebie wygląda budowa linków?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zaczynasz budowę linków?

Scroll to top