Budowa linków, czyli co warto na początek wiedzieć?

Jak powinna wyglądać dobra budowa linków? Co warto na ten temat wiedzieć? Wpis także i dla mnie!

Dawaj zawsze wartościowe treści.

Bez tego nie ma sensu budować linków! To podstawa dla mnie, żeby strona, do której się linkuje, miała zawsze wartościowe treści. Dla mnie to jest ważne, nie wiem jak u Ciebie. Warto pisać naprawdę dobre treści. Nie budujesz wtedy tylko społeczność czy poszerzasz wiedzę, ale także budujesz bazę pod budowę linków. To wymaga naprawdę dużej pracy. Naprawdę sporej, aby to wszystko dobrze działało. Postaraj się zawsze linkować do treści, które są wartościowe dla czytelnika. Co możesz zrobić, aby inne blogi blokowały od CIebie? Jakie treści możesz dostarczać, aby inne blogi chciały pisać o Twoich poczynaniach blogowych? To nie jest łatwe, ale tak możesz zdobywać linki do swojego bloga.

Zatrudnij kogoś.

Jak masz na to fundusze to warto to zrobić, jeśli kompletnie się nie znasz. Musisz jednak trochę wiedzy mieć, aby ogarnąć co i jak robi druga osoba, aby nic nie poszło źle. Jeśli to zrobisz, to warto to robić uważnie i z głową. Zawsze warto mieć podstawy, aby umieć kontrolować swoich współpracowników. To Twoje pieniądze, więc wydawaj je z głową! Wszystkiego można się nauczyć!

Wpisy gościnne.

To także buduje linki do Twojej strony (bloga czy strony internetowej Twojego biznesu). Warto i to robić. Masz na to jakiś plan? Na pewno musisz to przemyśleć i nie poddawać się za szybko. Wpis ma być dobrze przemyślany i dawać wartość drugiej osobie i Twoim czytelnikom. Warto zastanowić się, co chcesz powiedzieć i co przekazać, a zarazem podać linka do swojego bloga lub innej strony, którą posiadasz. Ja jakoś nie lubię pisać poza swoim blogiem, ale może u Ciebie to zadziała!

Social media.

Jesteś tam obecny? Myślę, że warto tam być dla wielu powodów. Co chcesz zrobić, aby budować ze stron społecznościowych linki? Jaką masz na to strategię? Co chcesz zrobić, aby pokazać się z dobrej strony na Facebooku czy Twitterze lub innej stronie społecznościowej? Warto być aktywnym i szukać swoich obserwujących. Na pewno nie będzie Ci lekko, bo to wymaga dużo pracy, ale jeśli masz tylko możliwości, to warto zacząć działać w mediach społecznościowych.

Aktywność.

Musisz być aktywny wszędzie, aby budować linki. Może są inne strony czy fora, na których warto być? Może warto będzie się tam udzielać i dawać rady innym i budować dodatkowo społeczność wokół siebie? To zawsze jest dobry pomysł, aby pomóc ludziom i sobie zarazem. Społeczność w blogowaniu jest bardzo ważna i trzeba nad tym pracować! Jak to zrobisz? To już zależy od Twojego stylu działania!

Jak u Ciebie wygląda budowa linków?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy28 grudnia 2017

    Jak Ty zaczynasz budowę linków?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top