Ruch na stronie, jak budować ruch i cieszyć się ze statystyk?

Ruch na stronie jest bardzo ważny. Aby ktokolwiek wszedł na stronę to musisz zacząć ją promować i budować ruch. Jest wiele sposobów, aby to zrobić. Oto kilka przykładów.

Użyj odpowiedniej nazwy domeny. Zwróć uwagę na to, aby nazwa była łatwa do zapamiętania. Nie może być to byle co i warto nad dobrą domeną się zastanowić i naprawdę się do tego przyłożyć.

Niech strona szybko się ładuje. Internauci nie lubią czekać. Można to sprawdzić różnymi narzędziami i warto się zastanowić nad tym, aby strona ładowała się szybko i była przyjazna odwiedzającym

Optymalizuj treści na  stronie pod kątem SEO. To jest dzisiaj podstawa. Bardzo pomaga w tym wtyczka SEO Yoast. Masz tam wszystko wytłumaczone co i jak masz robić. Noi ucz się tego samodzielnie i nie poddawaj się w pozycjonowaniu. Ja ciągle walczę z tym, aby dobrze się tego nauczyć.

Miej odpowiedni tytuł strony. Aby ludzie wiedzieli o czym jest strona. To dla SEO i dla czytelników jest bardzo ważne, aby w tytule były słowa kluczowe opisujące Twoją stronę czy bloga czy sklep itp.

Bądź na różnych forach powiązanych ze stroną. Dodawaj w sygnaturze linki do strony. Warto i to robić. Wymaga to czasu, ale to zawsze budowa swojej rozpoznawalności.

Uważaj na gramatykę. Błędy odstraszają ludzi. To chyba oczywiste i nie będę się tutaj o tym rozpisywał.

Utwórz społeczność wokół bloga. Zadawaj pytania i zaczynaj dyskusję w komentarzach np. na blogu. Budowa społeczności jest bardzo ważna i nie można o tym zapominać. Ludzie będą przychodzić z przyzwyczajenia, bo wiedzą, że dajesz dobre i przydatne treści.

Oferuj kursy lub jakieś prezenty związane z Twoim produktem. Ludzie wysyłać linki do takich stron. Warto dzielić się wiedzą ze swoimi czytelnikami.

Możesz także dodać forum do głównej strony. To także zwiększa społeczność zainteresowaną produktem czy usługą.

Może zorganizuj wywiad w lokalnej gazecie czy tej w Internecie. Niech ludzie dowiedzą się o Tobie czy produkcie.

Używaj wizytówek z linkiem do strony.

Zrób wideo z linkiem do Twojej strony. Musi to być coś interesującego.

Używaj mediów społecznościowych do kontaktu z klientami.  To także dobry sposób na ruch.

A  Ty co robisz, aby zwiększać ruch na stronie?

 

Scroll to top