Ruch na stronie, jak budować ruch i cieszyć się ze statystyk?

Ruch na stronie jest bardzo ważny. Jak Ty chcesz zbudować ruch na swojej stronie?

Aby ktokolwiek wszedł na stronę to musisz zacząć ją promować i budować ruch. Jest wiele sposobów, aby to zrobić. Oto kilka przykładów, co możesz zrobić, aby budować ruch na stronie.

Jaki Ty masz pomysł na ruch na stronie?

Jakich technik użyjesz, aby osiągnąć swoje cele, czyli mieć ruch na swojej stronie? Co warto zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w budowie odpowiedniego zachowania swojej grupy odbiorców, czyli skorzystanie z Twoich usług?

Użyj odpowiedniej nazwy domeny. Zwróć uwagę na to, aby nazwa była łatwa do zapamiętania. Nie może być to byle co i warto nad dobrą domeną się zastanowić i naprawdę się do tego przyłożyć. Może Twoje nazwisko, albo jakaś ciekawa nazwa, która wyróżnia się w Twojej niszy? Są też różne generatory nazw, więc może stworzysz ciekawą nazwę poprzez połączenie kilku nazw. Zrób sobie badanie w niszy i sprawdź, jakie nazwy ma Twoja konkurencja i wybierz coś, co jest łatwe do zapamiętania i powiedzenia.

Niech strona szybko się ładuje. Internauci nie lubią czekać. Można to sprawdzić różnymi narzędziami i warto się zastanowić nad tym, aby strona załadowała się szybko i była przyjazna odwiedzającym! Teraz to coraz ważniejsze, bo ludzie są niecierpliwi i chcą, aby strona szybko się włączyła. Masz do tego sporo wtyczek na WordPress czy innych systemach CMS i wiele dobrych hostingów, które chwalą się tym, że są szybkie. Wybierz coś dla siebie i zacznij działać ze swoją stroną.

Optymalizuj treści na  stronie pod kątem SEO. To jest dzisiaj podstawa. Bardzo pomaga w tym wtyczka SEO Yoast. Masz tam wszystko wytłumaczone co i jak masz robić. Noi ucz się tego samodzielnie i nie poddawaj się w pozycjonowaniu. Ja ciągle walczę z tym, aby dobrze się tego nauczyć. Jak u Ciebie z optymalizacją swoich tekstów czy opisów? Co możesz poprawić na swojej stronie, dzięki pracy nad SEO?

Miej odpowiedni tytuł strony. Aby ludzie wiedzieli o czym jest strona. To dla SEO i dla czytelników jest bardzo ważne, aby w tytule były słowa kluczowe opisujące Twoją stronę czy bloga czy sklep itp. Na jakie frazy Ty chcesz się pozycjonować? Masz oryginalne opisy i tytuły na swojej stronie? Wiesz, co jest ważne dla Twoich czytelników i czego szukają na Twojej stronie?

Bądź na różnych forach powiązanych ze stroną. Dodawaj w sygnaturze linki do strony. Warto i to robić. Wymaga to czasu, ale to zawsze budowa swojej rozpoznawalności. Jak Ty promujesz swoją stronę? Co robisz, aby znaleźć odpowiedni ruch?

Uważaj na gramatykę. Błędy odstraszają ludzi. To chyba oczywiste i nie będę się tutaj o tym rozpisywał.

Utwórz społeczność wokół bloga. Zadawaj pytania i zaczynaj dyskusję w komentarzach np. na blogu. Budowa społeczności jest bardzo ważna i nie można o tym zapominać. Ludzie będą przychodzić z przyzwyczajenia, bo wiedzą, że dajesz dobre i przydatne treści.

Oferuj kursy lub jakieś prezenty związane z Twoim produktem. Ludzie wysyłać linki do takich stron. Warto dzielić się wiedzą ze swoimi czytelnikami.

Możesz także dodać forum do głównej strony. To także zwiększa społeczność zainteresowaną produktem czy usługą.

Może zorganizuj wywiad w lokalnej gazecie czy tej w Internecie. Niech ludzie dowiedzą się o Tobie czy produkcie.

Używaj wizytówek z linkiem do strony.

Zrób wideo z linkiem do Twojej strony. Musi to być coś interesującego.

Używaj mediów społecznościowych do kontaktu z klientami.  To także dobry sposób na ruch.

A  Ty co robisz, aby zwiększać ruch na stronie?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak18 stycznia 2015

    A Ty jak zwiększasz ruch na Twoich stronach???

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top