Działaj! Bo nie wiesz ile masz jeszcze na to czasu!

Działaj! Czy to takie proste? Czy działanie zawsze daje efekty?

Musisz wiedzieć, że są osoby, które naprawdę działają i mają duże efekty i że są ludzie, którzy dużo robią, a tych efektów nie mają. Trzeba zrobić wszystko, aby mieć te efekty i działać każdego dnia. Dlaczego jest to takie trudne? Co powoduje, że nie masz efektów?

Sam mam z tym problem. Problem z tym, że działam i nie mam efektów. Co robię źle? Na pewno nie mam dobrego planu i nie wiem co mam robić? Mimo tego, że planuję w głowie, to tych efektów nie ma. Dlatego taki ważny jest kalendarz czy planer, aby wiedzieć kiedy dzień będzie udany. Najlepiej zapisać sobie to wszystko, co jest do zrobienia napisać nawet na kartce, gdy nie masz nic pod ręką.

Ale nie można według mnie planować całego dnia co do minut czy godzin. Ja wolę prosty plan i tyle. Do tego warto sobie ustalić co jest danego dnia najważniejsze i działać według priorytetów. Tyle i aż tyle, bo wtedy działanie jest naprawdę skuteczne i ma się te efekty.

Jak widzisz… warto jest przy działaniu planować. Ale co jest jeszcze ważne w działaniu?

MOTYWACJA.

Bo bez niej naprawdę nie da się według mnie działać skutecznie, bo gdy działamy z motywacją to wszystko jest jakby lepsze i wkładasz w działanie całe swoje serce. Motywacja w działaniu jest bardzo ważna i warto tę motywację codziennie ładować. Jak to zrobisz, to już zależy od tego, co Cię motywuje.

Musisz każdego dnia mieć na uwadze to, że nie wiesz ile czasu jeszcze masz. Dlatego nie marnuj swoich dni i działaj! Bo naprawdę szkoda marnować swój potencjał na głupoty. Bez działania jest trudno cokolwiek osiągnąć. Musisz się dobrze zastanowić co chcesz robić w życiu i zacznij to już dziś. Od małego kroku. Co to będzie? Napisz w komentarzu!

DZIAŁAJ!

Posted in Rozwój osobisty.