Ruch dla zaawansowanych, co warto robić, aby było go więcej?

Ruch dla zaawansowanych, co takiego powinni robić już bardziej zaawansowani blogerzy?

SEO. Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki i czytelnika to podstawa. Warto robić wszystko, aby blog był jak najwyżej w wyszukiwarce na dane frazy kluczowe. Warto więc poznać tajniki pozycjonowania i kierować się nimi, gdy piszesz czy publikujesz coś na swoim blogu. Nie rób jednak optymalizacji tylko pod wyszukiwarki. W końcu czytelnicy to ludzie a nie robot.

Komentowanie na innych stronach. Gdy poznasz ciekawe blogi w Internecie o podobnych tematach jak Twój blog to warto na nich komentować i udzielać. Pisz tam ciekawe komentarze a nie byle gówno. Gdy uda Cie się zaciekawić komentarzem to na pewno ktoś zacznie wchodzić na Twój blog po prostu z ciekawości. Staraj się pisać dobre treści na innych blogach i zawsze miej na uwadze zawsze czytelników.

Zajebiste treści na bloga. Na początku te treści będą różne. Jedne lepsze a drugie gorsze. Po prostu masz z czasem pisać coraz lepiej i skuteczniej. To przyjdzie z czasem i warto się postarać dla siebie i czytelników, aby te treści były jak najlepsze.

Podcast. To już wyższa szkołą jazdy, ale przynosi duże efekty, gdy się to wykona i podcast stanie się popularny. To wymaga pracy i sprzętu a na pewno z czasem ten ruch będzie większy.

Wideo dla YT. To podobnie jak podcast daje dużo możliwości i warto się nad tym zastanowić, gdy chcesz mieć fajnego bloga i ciekawych czytelników.

Social media. Gdy masz czas to warto być na różnych mediach społecznościowych. Tam staraj się budować swoją rozpoznawalność. To wymaga dużej pracy i nie jest dla zupełnie początkujących. Trzeba tam dawać dużo wartościowych treści.

Buduj społeczność. Ja lubię takie społeczności wokół jakiegoś tematu. Wtedy wszystko jest jakby ciekawsze i każdy nowy wpis daje nowe i interesujące komentarze i dyskusje.

 

Jak wygląda u Ciebie ruch dla zaawansowanych? Jakie techniki stosować na budowę ruchu?

Posted in Pozycjonowanie i optymalizacja.