Potrzeby klientów nie są zawsze jasne. Co jest ważne?

Musisz wiedzieć, że potrzeby klientów nie zawsze są oczywiste. Można naprawdę wiele razy się pomylić nad tym, czego potrzebuje nisza.

Na początku możesz zrobić wszystko, by jak najlepiej ustalić awatar idealnego klienta i do niego kierować swoje produkty czy usługi. Masz pomysł na siebie i wiesz, do czego dążysz w swoim marketingu i sprzedaży? Jakie chcesz mieć wyniki w swojej branży? 

Czy potrzeby klientów są ważne? 

Potrzeby klientów są różnie i trzeba się naprawdę postarać, aby mieć skuteczną sprzedaż czy kampanię marketingową. Nie ma tak, że wchodzisz w niszę i już wiesz wszystko. Czasem trzeba się naprawdę postarać nad tym, co jest ważne dla ludzi. Zacznij skutecznie sprawdzać potrzeby klientów. Rób wszystko by je poznać jak najlepiej. To nie są łatwe zadania, ale bez klientów nie ma Twojej działalności! Co Ty robisz, aby ogarnąć potrzeby klientów? Co można zmienić w życiu klientów, aby osiągnąć swoje cele? Masz określony awatar klienta i wiesz, po co i dlaczego komuś sprzedajesz rozwiązania? Zastanów się dobrze nad tym, co dla Ciebie jest ważne w wypełnianiu potrzeb klientów? 

Zacznij od blogowania i sprawdzaj, co jest dla ludzi ważne w danym temacie. Na jakie frazy wchodzą na bloga? Czego chcą się dowiedzieć? Jak możesz im pomóc i sprawić, aby Twoje produkty dawały im wartość? Potrzeby klientów to coś, nad czym powinieneś się skupić. Czasem sam klient nie wie, co jest dla niego ważne, więc jest jeszcze trudniej. Ale z czasem ogarniesz swój rynek i zrozumiesz, co jest ważne i dlaczego. Blog jest super na początek, ale to bardzo czasochłonne zadanie, więc musisz się nad tym dobrze zastanowić czy masz na to czas! 

Nie wszystko w e-biznesie jest proste, jak to mówi wiele osób. Zrób produkt, bloguj, reklamuj się i będziesz bogaty… Większej bzdury nie słyszałem, a wiele osób ją powiela. Myślisz, że jest łatwo? To zacznij! Zobaczymy, ile wytrzymasz w blogowaniu czy tworzeniu treści dla niszy. To tak samo ciężka praca, jak każda inna. Nie ma lekko, ale jest to do zrobienia, gdy masz czas i trochę pieniędzy, ale czas jest tu bardzo ważny. Bo wszystko trzeba sobie wypracować i automatyzować czy zlecać… Samo się nie zrobi… Zwłaszcza na początku działania. Nie na wszystko ma się pieniądze na początku, więc wiele rzeczy trzeba robić samemu. Ale to dobre! Bo wiesz, ile rzeczy możesz potem w przyszłości zlecić i będziesz umiał ułożyć z tego proces! I inni będą mogli skalować Twoje działania w Internecie. 

Potrzeby klientów musisz poznać jak najszybciej i dostarczać odpowiednie treści czy produkty. Jak to zrobić? Sprawdzaj ruch na blogu. Na to, co ludzie szukają na stronie i jakie artykuły czytają. Masz wiele statystyk, które pomogą Ci w poznaniu potrzeb swoich klientów. Zacznij do blogowania, a nie od razu od zakładania sklepu. Tak robi wiele osób, a potem płacz, że nie ma sprzedaży. Trzeba trochę pomyśleć nad swoim działaniem. Pomyśleć nad tym, w jaką branżę chcesz wejść i czy masz odpowiednią wiedzę do tego, aby stworzyć ten super produkt czy usługę.

Zacznij myśleć i nie działaj na głupiego…

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty poznajesz potrzeby ludzi?

Scroll to top