Czym jest AIDCA? Co warto o tym wiedzieć w biznesie?

Pisząc jakąś ofertę warto pomyśleć nad tym ,czym jest AIDCA. Co to jest?

Warto wiedzieć o tym przy pisaniu swoich ofert. Trzeba wiele działań, aby osiągnąć sukces w tworzeniu treści. Nie ma łatwego w tych czasach stworzyć ciekawy i prosty tekst sprzedażowy!

Jak tam działa Twoja AIDCA?

AIDCA to jest:

A – Attention

I – Interest

D – Desire

C – Conviction

A – Action

Teraz wyjaśnię po kolei co każdy skrót oznacza.

A – Attention – UWAGA

Musisz przyciągnąć tekstem czy nagłówkiem uwagę czytelnika po to, aby przeczytał z uwagą cały tekst. Obecnie jesteśmy zalewani takimi „przyciągaczami” i żeby zwrócić uwagę na dany tekst to trzeba naprawdę się nagimnastykować i znaleźć coś przyciągającego.

Bez dobrego przyciągnięcia klienta do produktu, jest bardzo ciężko cokolwiek sprzedać. Musisz postarać się nad tym, jak przyciągnąć do siebie klientów i ich pieniądze. Wszystko to wymaga pracy nad biznesem, ale chyba o to chodzi? Dlatego staraj się dobrze przyciągać do siebie ludzi. Przyciąganie uwagi nie zawsze jest proste, bo wymaga poznania niszy i ludzi w niej. Musisz się dobrze zastanowić, jak przyciągnąć uwagę klientów.

I – Interest – ZAINTERESOWANIE

Tutaj trzeba się jeszcze bardziej napracować, bo musisz zainteresować resztą tekstu. Trzeba tutaj używać odpowiednich słów, żeby czytelnik czytał i czytał i czytał…

Gdy przyciągniesz do siebie ludzi, to musisz zainteresować ich swoim produktem czy usługą. Bez tego też jest ciężko i warto zastanowić się nad swoim biznesem i działalnością. Wzbudzenie zainteresowania trzeba dobrze przemyśleć. Musisz wejść w skórę klienta i sprawdzić, co działa w jego przypadku. Co zadziała, aby wzbudzić zainteresowanie u niego? Czego potrzebuje i jakie ma problemy?

D – Desire – PRAGNIENIE

Pokaż czytelnikowi dlaczego Twój produkt czy usługa jest dla nich najlepsza. Pisz tak, aby zaczął pożądać to co oferujesz. Musisz pokazać klientom, że Twoja usługa jest najlepsza w danej chwili… Musisz pokazać, że jesteś najlepszym rozwiązaniem i dajesz najlepsze usługi czy produkty. Nagłe pragnienie jest kluczem w sprzedaży. Należy przekazać klientowi, że szybko rozwiążesz jego problem. Że dasz mu szybkie i skuteczne rozwiązanie. Wtedy Twoja oferta nabierze sensu.

C – Conviction – PRZEKONANIE

Tutaj musisz przekonać klienta do zakupu oferowanego przedmiotu czy usługi. Tutaj możesz pokazać dlaczego Twój produkt jest wart zakupu. Pokaż, że warto od Ciebie kupić i obdarować Cię zaufaniem. To jest bardzo ważne, super ważne! Przekonaj klienta, że Twoje usługi i produkty są na najwyższym poziomie i że warto od Ciebie kupić. Pokaż to w ofercie. Pokaż, że jesteś najlepszym wyborem. Pokaż, że klient dostanie wiele porad i rozwiązań, gdy kupi to, co oferujesz.

A – Action – AKCJA

Teraz pomyśl jakie działania musi podjąć klient zakupił Twój produkt. To ma być prosta formuła typu „ Zakup już teraz”, „ Nie zwlekaj”. Przekonaj klienta do tego, aby zakupił właśnie od Ciebie! To wymaga naprawdę dużo pracy, ale czy nie warto najpierw dużo popracować, a potem chwalić się efektami i być zadowolonym? Pokaż, że klient musi kupić teraz i że masz najlepszą ofertę.

Zastanów się nad każdą z tych technik i działaj każdego dnia, aby ulepszyć swój biznes…

DO DZIEŁA! Jak Tobie pomaga system AIDCA?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy19 stycznia 2017

    Używasz tej metody u siebie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top