Zwiększanie fanów na Facebook, jak to robić dobrze?

Zwiększanie fanów na Facebook. Co zrobić, aby było ich jak najwięcej?

Wpis i dla mnie, bo u mnie z tym FB ciężko… ale nie można się poddawać. Trzeba rozwijać swój profil i robić wszystko, by trochę nad tym pracować, ale czy warto? Gdy algorytm robi, co robi?

Na czym polega zwiększanie fanów?

Masz wiele możliwości na to, aby Twój profil trochę odżył!

Pochwal się znajomym.

To podstawowa rzecz, jaką możesz zrobić. Po prostu pochwal się znajomym swoim fanpage. Jeżeli masz trochę znajomych, to zawsze warto poprosić ich o zalajkowanie czy polecenie ich znajomym. To prosty i skuteczny sposób.

Dodaj widżet na stronie.

To też prosta rzecz. Każdy czytelnik Twojej strony może zauważyć okienko z Facebooka i wejść na niego i zalajkować, gdy będzie na nim coś interesującego. Jak chcesz, to możesz dać też komentarze Facebook na swoich wpisach. Wszystko jest do zrobienia!

Napisz newsletter.

Dodaj linki do Facebooka na swoim newsletterze jeśli go masz. To też wpływa na ilość lajków na Facebooku. Nie wymaga to dużej ilości czasu, bo raz dodajesz linka do newslettera i to działa miesiącami!

Dodaj sygnaturkę na mailu.

Widziałem to parę razy i to też ciekawy pomysł. Ale czy skuteczny? Przekonaj się sam!

Reklamuj się.

Jeżeli masz pieniądze, to możesz reklamować swoje fanpage. To wymaga trochę wiedzy, ale jeżeli chcesz się tym pobawić, to spróbuj. Może to zwiększy sprzedaż Twoich produktów?

Zalinkuj z innych stron społecznościowych.

Nie musisz mieć tylko Facebooka. Mogą być to też inne media społecznościowe. Tam możesz także się rozwijać i dać linki do fanpage. Działaj na takich profilach, gdzie masz z tego wyniki!

Dodaj link do sygnaturki na forach.

Reklamuj swoją stronę także na innych stronach, aby był większy ruch na stronie i zarazem więcej fanów! To wymaga dużo pracy i warto się nad tym zastanowić.

Dużo pisz na swoim fanpage.

Po prostu go rozwijaj i nie przejmuj się, że na początku masz mało ludzi. Z czasem, gdy strona się rozwinie, będzie ich więcej! Warto dawać dużo treści i nie poddawać się w ich publikowaniu…

Bądź aktywny na grupach.

Warto udzielać się na grupach na Facebooku. Tam są też ciekawe dyskusje i warto w nie wchodzić. Ludzie Ci zaufają i warto będzie wtedy mieć fanpage, gdzie będą Ci mogli podziękować.

Buduj zaufanie i komunikuj się często.

Nie pisz raz na rok. Pisz tak często jak się da i do boju! Nie poddawaj się i działaj, jak Ty chcesz.

Zdefiniuj swoich fanów.

Zobacz, do kogo kierujesz swoje treści. Co warto wiedzieć na temat swoich fanów? Jakie jest Twój idealny fan, do którego kierujesz swoje treści? Pomyśl nad tym czasem i wtedy będzie Ci dużo łatwiej dopasować treści.

Bądź zajebisty i tyle…

Bądź sobą. Wyluzuj się. Pokaż samego siebie. I działaj każdego dnia!

Jak Tobie idzie zwiększanie fanów na Facebook? To łatwe czy trudne? Dla mnie to dalej ciężka sprawa!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty angażujesz się w powiększaniu liczby fanów?

KamilWojaczek
4 lat temu

Bardzo pomocny wpis, wezmę sobie Twoje rady do serca, bo staram się o jak największą liczbę fanów na swoim fanpage.

Scroll to top