Wideo w marketingu, co robić, aby było to dobrze zrobione?

Co warto wiedzieć na temat wideo w marketingu?

Jakimi zasadami się kierować? Co mieć na uwadze? Czy robienie wideo ma sens? Co zrobić, aby dobrze nagrywać swoje treści wideo? Masz na siebie pomysł? Pomysł na swoje wideo i na to, jak to robić dobrze?

Czym jest wideo w marketingu?

 1. Wybór tematu wideo/burza mózgów. Wybierz po prostu temat, na który chcesz opowiadać w wideo. Pomyśl nad tym co chcesz przekazać innym czytelnikom itp. To pierwsza rzecz na którą warto zwrócić uwagę. Warto działać z tym, co nas interesuje i zacząć od tego. To najlepszy sposób na działanie, gdy nie ma się pomysłu na siebie. Jakie tematy Cię interesują? Co chciałbyś zrobić, aby osiągnąć cele? Początki zawsze są trudne, ale nie ma co się poddawać!
 2. Skrypt/punkty kluczowe. Potem musisz napisać sobie krótką notatkę do tego co chcesz powiedzieć na wideo. Nie musi być to napisane słowo w słowo, ale kluczowe elementy wypowiedzi warto sobie przygotować. Postaraj się to dobrze przygotować, żeby w czasie nagrywania nie było przycięć itp. Warto wiedzieć, co chce się przekazać w danym wideo. Możesz sobie nawet napisać skrypt na początek. Jest wiele możliwości, aby nagrać coś dobrze!
 3. Nagraj wideo. Krótkie i treściwe. Nie musi być to na początku 30 minut, ale coś krótszego. To nie ma być perfekcyjne. Po prostu to zrób i się nie przejmuj. Początki są zawsze trudne. Ale nie poddawaj się i bądź lepszy każdego dnia. Nagranie na początku są bardzo trudne i schodzi z tym długo. Wiem jak jest u mnie. Więc musisz trenować mówienie, aby nagrywanie było coraz ciekawsze i interesujące dla Ciebie.
 4. Jakość. To już zależy od tego jaki masz sprzęt,ale najważniejsza jest oczywiście jakość obrazu i audio lub samego audio, gdy jest to tylko podcast itp. Ta jakoś ma być poprawna na początek. Nie musisz kupować sprzętu za tysiące. Może być to telefon i prosty mikrofon na początek. Nie musisz kupować profesjonalnego sprzętu!
 5. Opis. Ważny jest w pozycjonowaniu się Twojego wideo w Internecie. To mają być podstawowe informacje, jakie warto dodać pod wideo. Ma być napisane o czym jest wideo i jakieś odnośniki do Twoich stron lub innych.
 6. Odpowiadaj na komentarze i buduj społeczność. Bez tego nie ma co robić wideo. Czytaj opinie innych, bądź w kontakcie ze swoimi słuchaczami. To bardzo ważne, aby budować zaufanie i pokazać, że jesteś profesjonalistą!

Jak widzisz, wideo w marketingu nie musi być trudne, ale łatwe też nie jest. Trzeba bardzo się postarać ,aby robić to w miarę dobrze i mieć z tego efekty. Postaraj się robić to dobrze i działać każdego dnia w tym kierunku. Dawaj z siebie wszystko, gdy tworzysz jakiekolwiek wideo. To ma być dla Ciebie na początku zabawa i nie musisz publikować każdego wideo. Postaraj się to robić po swojemu i z własnym pomysłem. Wszystko to wymaga pracy, więc nie myśl, że będzie super łatwo. Do dzieła i powodzenia!

1 Comment

 1. Marketer Internetowy28 listopada 2016

  Jak Ty używasz wideo w swojej kampanii marketingowej??

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top