Zasady blogowania, co warto wdrożyć w swoim blogowaniu?

Przeglądając różne blogi, można z łatwością zauważyć te fundamentalne zasady blogowania. Jakie one są? Spróbuję to wyjaśnić w tym wpisie.

Blogowanie może być przyjemne, jeśli stosujesz się do zasad. Więc nie ma co się poddawać! Trzeba działać każdego dnia, aby osiągnąć sukces. Masz wiele do przekazania? To super, ale pamiętaj o tych sprawach! Jak Ty będziesz się komunikował z innymi? Czym chcesz się podzielić, przy swoim blogowaniu? Czym chcesz zainteresować i jaką markę budować w Internecie?

Jakie są zasady blogowania?

Czy blogowanie jest dla Ciebie? Co Ty zrobisz, aby zostać dobrym blogerem i mieć z tego wyniki sprzedażowe? Co możesz osiągnąć poprzez blogowanie? Czy czeka Cię sporo pracy? Na pewno, ale dasz radę!

Bloguj z pasją.

Pisz o tym co Cię interesuje i pasjonuje. Bloguj o tym, o czym chcesz, o tym gdzie masz trochę doświadczenia czy wiedzy. Bloguj o tym co naprawdę Cię interesuje, o czym mógłbyś dyskutować dniami i nocami. Na pewno masz taki temat, który Cię interesuje. Musisz tylko głębiej poszukać, jeśli na początku nie widać tych zainteresowań. Pasję ma każdy, trzeba ją tylko znaleźć i ciągle się uczyć. Nie warto według mnie blogować o tym, co Cię nie napędza entuzjazmem. Blogowanie bez pasji jest możliwe, ale to chyba nie to samo? Co nie? Trzeba się nad tym dobrze zastanowić, co chce się robić w życiu i do tego dążyć. Twój wybór, co Ty wybierzesz. Trzeba naprawdę znaleźć coś, co będzie Cię codziennie napędzało! Startuj już dziś! Wybierz temat i zacznij działać każdego dnia. Nie będzie Ci zawsze lekko, ale sobie poradzisz! Co sprawia Ci przyjemność i co lubisz robić? Jak to możesz wykorzystać w blogowaniu? Ile masz motywacji i pomysłów do działania? Pokaż swoim czytelnikom, że masz ogrom wiedzy i masz się podzielić czymś ciekawym i pomocnym.

Bloguj dla ludzi.

Nie bloguj dla wyszukiwarki. Blogi są dla ludzi, a nie dla robotów. To ludzie będą powracać na bloga, jeśli znajdą interesujące rozwiązania swoich problemów. Najpierw ludzi, potem robot wyszukiwarki. Ja to zawsze mam na uwadze pisząc coś na blogu. Pisze się dla ludzi, a nie dla robotów. Te zasady blogowania są bardzo ważne, więc musisz się postarać nad tym, jak blogować lepiej i mieć z tego wartość dla siebie i czytelnika. Blogowanie jest bardzo łatwe, ale trzeba mieć ogrom motywacji i zaangażowania. Nie będzie lekko, więc bloguj dla ludzi i dla siebie! Edukuj swoich czytelników i sprawiaj, aby Twoje wpisy były jak najlepsze! Masz wiele do przekazania na pewno swojej niszy, więc dziel się swoją wiedzą! Kto jest Twoim idealnym odbiorcą? Jakimi pasjami chcesz się podzielić z innymi? Jak dopasujesz się do potrzeb swoich czytelników?

Pisz często.

Pisz tak często jak tylko potrafisz. Częste aktualizowanie bloga jest kluczem do powracających odwiedzin. Najważniejsza jest konsekwencja w tym co robisz. Trzeba trochę tych artykułów napisać, aby mieć wiele czytelników. Trzeba codziennie walczyć ze sobą i ze swoimi słabościami. Nie będzie łatwo utrzymać harmonogram. Nie będzie lekko, ale wszystko, co wartościowe nie jest proste. Pisz często i nie poddawaj się za szybko. Rób trochę, ale każdego dnia, aby zdobyć nawyk blogowania i działać z blogiem codziennie. To bardzo ważny nawyk, więc trzeba skutecznie blogować, aby stworzyć ten nawyk. Nie będzie Ci lekko, ale sobie poradzisz. Czy Twoje wpisy czyta się lekko? Czy pracujesz nad swoimi umiejętnościami, aby pisać coraz lepiej?

Luz…

Nie przejmuj się, że na początku nie masz żadnych odwiedzin czy mało komentarzy. To przyjdzie z czasem (o ile będziesz dbał o bloga). Jeżeli będziesz robił swoje, to w końcu pojawia się i komentarze i nowe znajomości. Daj sobie na luz i nie poddawaj się za szybko. Bo będzie naprawdę ciężko na początku. Można wiele zrobić z blogiem, aby był on wartościowy, ale przede wszystkim trzeba działać nad swoją wiedzą i doświadczeniem. To jest najtrudniejsze, więc musisz wytrwać to najgorsze. Postaraj się działać najlepiej, jak potrafisz.

Ciągle się kształć.

Nie zaprzestawaj nauki tematu, który Cię interesuje. Ucz się także jak lepiej blogować, ucz się podstaw SEO, aby wiedzieć, jak wybić bloga w wyszukiwarce. Z momentem, gdy kończysz się uczyć, to kończysz się rozwijać. Musisz się rozwijać, aby Twój blog się rozwijał. Bez Twojego rozwoju nie będziesz pisał coraz lepszych artykułów. Dlatego rozwój jest taki ważny. Żeby mieć po prostu, o czym pisać. Żeby mieć coś do przekazania swojej niszy. Masz wiele możliwości w tych czasach, więc może blogowanie jest dla Ciebie?

Bloguj z harmonogramem.

To nie tylko sposób na często aktualizowany blog, ale także motywacja do napisania nowego wpisu. Harmonogram pozwala na uporządkowanie Twojej pracy związanej z blogiem. Ja mam z tym problem. Ale piszę tak często jak mogę i tak wartościowo jak potrafię. Zasady blogowania są stałe — trzeba pisać dużo! I z wartością! I mieć jakieś terminy, w których publikujesz swoje wpisy. Warto ustalić sobie, ile i jak będziesz blogować. U mnie jest różnie z tymi terminami, ale staram się pisać jak najlepiej i jak najczęściej. Może pisz wtedy, gdy masz ochotę i miej kilka wpisów do przodu?

Dodaj swoja osobowość!

Niech czytelnicy Twojego bloga wiedzą, że pisze do nich osoba. Pisz prostym językiem, tak aby wszyscy zrozumieli wpis. Dodawaj humor do wpisów jeśli umiesz. Pokaż swoją osobowość w tych wpisach. Nie jest to trudne, bo każdy ma inny styl pisania, więc na pewno znajdziesz sposób na siebie. Jesteś wyjątkowy, więc nie powinno być z tym problemu.

Podążaj do doskonałości.

Edytuj swoje wpisy jeśli trzeba. Dodawaj nowe funkcje na blogu (ale nie przesadzaj z tym). Spraw, aby szablon bloga był ładny i przejrzysty. Nie chodzi o to, żeby wszystko było zawsze perfekcyjne, bo wtedy nie opublikujesz żadnego wpisu, ale dąż do tego, aby to, co pokazujesz światu, miało jakość.

To tyle zasad, za którymi powinieneś podążać w swojej blogowej karierze. Jaki zasady blogowania są najbardziej wartościowe?

Masz coś do dodania?

Napisz w komentarzu poniżej.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty masz zasady?

Scroll to top