Zarządzanie stroną, czyli co warto o tym wiedzieć?

Jak wygląda dobre zarządzanie stroną? Zwłaszcza sklepem internetowym?

Co warto wiedzieć o ogarnięciu swojej strony WWW? Co warto wiedzieć, aby strona działała dobrze? Co robić, aby mieć sprzedaż? Jak Ty zarządzasz swoją stroną?

Czym jest zarządzanie stroną?

Aktualizuj na bieżąco.

To ważne, gdy masz dużą stronę lub sklep, więc warto mieć zaktualizowaną platformę i mieć wszystko aktualne.

To podstawa, gdy masz stronę na jakimś CMS czy innym skryptem. Warto mieć na uwadze to, że po to są aktualizacje, aby je zrobić zaraz po informacji o tym. Są tam na pewno jakieś poprawki bezpieczeństwa czy nowe funkcje. Pamiętaj o kopii zapasowej przed aktualizacją! To też jest ważne i warto to robić i starać się być zawsze “aktualnym”. To nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale i wydajności strony!

Skasuj stare produkty.

Bo po co mają one być w sklepie, gdy ich nie ma fizycznie? Unikniesz wtedy zdenerwowania klientów! Najgorsze co możesz zrobić to trzymać stare produkty w sklepie. Kasowanie produktu to kilka kliknięć, więc po chwili masz aktualną stronę.

Dzisiaj nie wymaga to wiedzy programistycznej. Wszystko możesz się nauczyć samemu i wyklikać! Widzisz jakie to proste?

Więc po co trzymasz coś, czego nie masz? Zrób przekierowanie do podobnego produktu!

Najlepsze produkty na główną!

Warto promować to co najlepsze na samej stronie głównej. Staraj się dobrze promować dany produkt. Samo wystawienie na głównej nie wystarczy, ale dodając do tego parę trików na pewno sprzedaż wzrośnie. Jak Ty ogarniesz swoje najlepsze produkty? Co masz najlepszego i jak to pokażesz? Jak wyróżnisz to, co jest dla Ciebie najważniejsze?

Aktualne dane kontaktowe.

Wiele sklepów czy stron tego nie ma i nie jest to wtedy zbyt zaufana strona. Pełne dane kontaktowe muszą być, gdy coś sprzedajesz i masz coś do zaoferowania. To tyle. Więcej tutaj nie ma co pisać. Masz działać legalnie.

Dobre zdjęcie produktu to podstawa.

Jest wiele sposobów na prezentację produktu, więc wybierz jeden i pokazuj swój produkt konsekwentnie. Dobre zdjęcie to często klucz do sprzedaży! Naucz się robić dobre zdjęcia lub komuś to zleć. Dzisiaj ludzie kupują też oczami!

Rób często kopię zapasową, tą oprócz hostingu.

Warto jest mieć swoją kopię, żeby zarządzanie stroną było jak najlepsze i bezpieczne. Chociaż teraz hostingi mają coraz częstsze kopie i szybko można przywrócić stronę, gdy coś zepsujesz.

Stwórz ciekawy wygląd.

Tutaj samo sobie nie poradzisz, gdy nie jesteś grafikiem, ale nie musi być to drogie. Może masz jakiegoś znajomego grafika lub ktoś ze znajomych go zna?

Znajdź grafika i pokaż mu, czego oczekujesz i tyle.

A jak nie chcesz mieć coś za darmo, to na pewno oprogramowanie Twojej strony oferuje kilka darmowych szablonów. Zrób jak chcesz. Ale wygląd powinien być wyjątkowy i oryginalny.

Co jeszcze robić, aby zarządzanie stroną było łatwe i dawało korzyści?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zarządzasz swoją stroną?

Scroll to top