Zarządzanie stroną, czyli co warto o tym wiedzieć?

Jak wygląda dobre zarządzanie stroną? Zwłaszcza sklepem internetowym?

Aktualizuj na bieżąco.

To ważne, gdy masz dużą stronę lub sklep, więc warto mieć zaktualizowaną platformę i mieć wszystko aktualne.

To podstawa, gdy masz stronę na jakimś CMS czy innym skryptem. Warto mieć na uwadzę to, że po to są aktualizacje, aby je robić zaraz po informacji o tym. Są tam na pewno jakieś poprawki bezpieczeństwa czy nowe funkcje. Pamiętaj o kopi zapasowej przed aktualizacją! To też jest ważne i warto to robić i starać się być zawsze “aktualnym”.

Kasuj stare produkty.

Bo po co mają one być w sklepie, gdy ich nie ma fizycznie? Unikniesz wtedy zdenerwowania klientów! Najgorsze co możesz zrobić to trzymać stare produkty w sklepie. Kasowanie produktu to kilka kliknięć, więc po chwili masz aktualną stronę.

Dzisiaj nie wymaga to wiedzy programistycznej. Wszystko możesz się nauczyć samemu i wyklikać! Widzisz jakie to proste?

Więc po co trzymasz coś, czego nie masz?

Najlepsze produkty na główną!

Warto promować to co najlepsze na samej stronie głównej. Staraj się dobrze promować dany produkt. Samo wystawienie na głównej nie wystarczy, ale dodając do tego parę trików na pewno sprzedaż wzrośnie.

Aktualne dane kontaktowe.

Wiele sklepów czy stron tego nie ma i nie jest to wtedy zbyt zaufana strona. Pełne dane kontaktowe muszą być, gdy coś sprzedajesz i masz coś do zaoferowania. To tyle.

Dobre zdjęcie produktu to podstawa.

Jest wiele sposobów na prezentację produktu, więc wybierz jeden i pokazuj swój produkt konsekwentnie. Dobre zdjęcie to często klucz do sprzedaży!

Rób często kopię zapasową, tą oprócz hostingu.

Warto jest mieć swoją kopię, żeby zarządzanie stroną było jak najlepsze i bezpieczne.

Stwórz ciekawy wygląd.

Tutaj samo sobie nie poradzisz, gdy nie jesteś grafikiem, ale nie musi być to drogie. Może masz jakiegoś znajomego grafika lub ktoś ze znajomych go zna?

Znajdź grafika i pokaż mu, czego oczekujesz i tyle.

A jak nie chcesz mieć coś za darmo, to na pewno oprogramowanie Twojej strony oferuje kilka darmowych szablonów. Zrób jak chcesz. Ale wygląd powinien być wyjątkowy i oryginalny.

 

Co jeszcze robić, aby zarządzanie stroną było łatwe i dawało korzyści?