Sukces małej firmy, co warto o tym wiedzieć na początku?

Co robić, aby mieć sukces małej firmy? Co takiego warto robić, aby być zadowolonym z małego biznesu.

Ustal cel i plan.

To podstawa w każdym biznesie jak i w życiu.

Cele warto mieć, aby wszystko działało dobrze i żeby motywować się nimi w gorsze dni. Warto je sobie przypominać i dawać z siebie wszystko każdego dnia. Cele także pomagają w budowie drogi do Twojego sukcesu. Określają co i jak warto robić i na co zwrócić uwagę. Dlatego polecam wyznaczać cele i działać z nimi codziennie.

Plan jest potrzebny do celu, aby wiedzieć w którą stronę iść i co warto robić, aby dążyć do celu. Wystarczy sobie planować każdy dzień. Nie mówię tu o planach na 10 lat, ale kilka dni czy tygodni do przodu warto robić. W głowie czy na kartce, jak chcesz… To Twój biznes i Twoje życie i Ty tworzysz plan jak Ci wygodnie.

Więc wiesz co masz zrobić po przeczytaniu tego tekstu? Chyba tak… 🙂

Dobrze zarządzaj sobą w czasie.

Bez tego jest ciężko ogarnąć biznes i wiedzieć co ma się robić. Ale, gdy jesteś dobry w pracy i jesteś efektywny to wszystko przychodzi jakoś łatwiej. Musisz dobrze zarządzać swoim czasem, bo bez tego jest ciężko! Nie chodzi mi jednak o planowaniu co do minuty czy godziny, ale masz wiedzieć co masz robić danego dnia i ile czasu Ci to zajmie. Tyle… to wydaje się proste, ale zobaczysz, że dobre zarządzanie nie jest takie proste. Zobacz co dla Ciebie jest dobre i to rób. To Twój biznes… powtarzam to znowu.

Bądź kreatywny.

Bo kreatywność w biznesie jest bardzo ważna. Bo warto być kreatywnym… ale po co być kreatywnym? Żeby mieć pomysły na tworzenie kampanii czy budowania baz klientów. Możesz to robić sam lub to zlecić, ale warto też samemu mieć na to pomysły, gdy masz małą firmę.

Stań się liderem.

Lider to osoba, która daje wartość! Która umie się komunikować i budować relację. Daje po prostu całego siebie i pomaga ludziom w swojej niszy.

Działaj optymalnie i nie za szybko i nie za wolno.

Żeby nie było to nie do ogarnięcia to warto rozwijać się każdego dnia, ale tak, abyś to kontrolował! Bo moim zdaniem zbyt szybki wzrost nie jest dobry, bo jest….

…. za szybki i ciężko go ogarnąć. A zbyt wolny rozwój nie daje motywacji i często opuszczamy taki projekt. Wybór należy do Ciebie. Rozwijaj się tak, jak uważasz.

Stwórz dobre produkty/usługi.

Bez tego nie warto mieć biznesu. Produkt ma być dobry i dawać wartość. To podstawowa cecha, którą mam mieć Twoja usługa/produkt. Ma być zajebisty i tyle! Czaisz?

Więc wiesz już wiele rzeczy, które możesz zrobić w małym biznesie.

Networking.

Warto informować innych o swojej działalności. Szkolenia, wydarzenia i spotkania to super miejsce na pozyskiwanie nowych kontaktów i znajomości.

Dobrze zbadaj niszę i jej klientów.

To podstawa i pisałem o tym kilka razy. Poszukaj na moim blogu. Ale w skrócie… wszystko ma być zbadane zanim zaczniesz cokolwiek oferować ludziom. Musisz wiedzieć komu i co chcesz dać i czy inni ludzie to chcą. Tyle i aż tyle!

Chodź na szkolenia i się rozwijaj w swojej branży.

To też jest ważne, aby wiedzieć co nowego jest w danej branży i co warto robić. Tyle…

 

Wiesz już jak wygląda sukces w małej firmie?

Posted in Biznes.