Jak znaleźć niszę? Jakie pytania sobie na ten temat zadać?

Jak znaleźć niszę do swojego biznesu, aby był on opłacalny i dawał Ci korzyści?

Zobacz czy jest na Twój produkt jest rynek.

Czy po wpisaniu danej frazy są jakieś wyniki w wyszukiwarce? Czy jeśli chcesz budować domy i wpisujesz “budowanie domów” to są jakieś strony na ten temat czy usługi związane z tym tematem?

Czy jeśli to biznes tradycyjny to czy są jakieś ulotki na ten temat? Czy Twoi znajomi kogoś polecają? Czy dana konkurencja jest dobra? Czy Ty możesz być lepszym?

Czy warto wejść w daną niszę? Jak znaleźć niszę, która da Ci zyski? To najpierw musisz dobrze poznać inne produkty konkurencji i przebić się na rynku. Jak to zrobić? Możesz być tańszy (co nie zawsze działa) lub lepszy (wydajniejszy, szybszy, bardziej fachowy, lepiej wyposażony itp.).

To wszystko wymaga przemyślenia zanim wejdziesz w dany rynek. Jeśli tego nie zrobisz, to zgadujesz. A Ty chyba tego nie chcesz? A zwłaszcza nie chcesz tracić czasu i pieniędzy. Dlatego warto wysilić się na początku a potem mieć z głowy zgadywania i kombinowania, gdy masz już stworzoną działalność.

Do dzieła i idź badać niszę zaraz po przeczytaniu artykułu!

Analizuj konkurencję, jeśli jest.

Jeśli jest, to dobrze. Z tego wynika, że warto wejść w niszę bo już tam ktoś sprzedaje. Ale masz wtedy konkurencję, którą musisz wykosić lub (co zdarza się rzadko) z nią współpracować w pewnych kwestiach.

Wszystko zależy do Ciebie, ale warto obserwować konkurencję i ich działania.

Sprawdź czy są strony na ten temat.

To tak samo, jak w analizie konkurencji, musisz także sprawdzić ich strony i proces sprzedaży w Internecie lub lokalnie. Jakie mają produkty i czy sprzedają przez Internet czy tylko na danym obszarze?

To warto sprawdzić i wyróżnić się w tym obszarze. Dobrze przeanalizuj strony WWW swojej konkurencji. Co mają a czego nie? Co zrobiłbyś lepiej? Co warto ulepszyć? Co działa źle?

Określ swojego klienta i to, gdzie przebywa.

To warto wiedzieć przed stworzeniem biznesu. Jak dowiesz się, gdzie oni przebywają to będzie Ci łatwiej sprzedawać. To także wymaga sprawdzenia niszy. To wymaga pracy, ale to dobra praca i da Ci naprawdę wiele ciekawych przemyśleń!

Warto!

Czy ludzie coś kupują?

Jak są sklepy internetowe czy ogłoszenia, to tak!

Możesz w taką niszę wejść, ale UWAGA! Tam znowu jest konkurencja i musisz ją dobrze poznać i przechytrzyć w swoim działaniu. Daj z siebie wszystko!

Czy są reklamy?

Jeśli są to oznacza, że nisza może być opłacalna. Sprawdź w Google lub w innych miejscach, czy ludzie się reklamują w danej niszy, która Cię interesuje. Jeśli są reklamy to znaczy, że są i odbiorcy! To ważna rzecz w tym jak znaleźć niszę.

Czy po zbadaniu rynku dalej chcesz w niego wejść?

Zadaj sobie to pytanie! Czy dalej chcesz w niej się rozwijać i dawać ludziom wartość swoimi produktami czy usługami? Dobrze to przemyśl i daj z siebie wszystko, jeśli się na to zdecydujesz.