Zacznij w końcu! Warto zacząć nad sobą pracować

Łatwo napisać, nie? Zacznij w końcu i się nie poddawaj. 

Ale jakie to trudne w praktyce, aby działać i się nie poddawać… Bo będzie wiele problemów na Twojej drodze. Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy wiesz, jaka droga Cię czeka?

Zacznij w końcu działać! 

Zdanie zacznij w końcu nie oznacza, że masz działać byle jak, aby działać. To ma być zaplanowane działanie i masz się do tego przygotować, aby być systematycznym i wytrwałym w swoim działaniu. Zastanów się, jak Ty chcesz działać? Co jest Twoim celem? Co chciałbyś osiągnąć w najbliższym czasie? Co jest dla Ciebie ważne? W czym chciałbyś się wykazać? To trudne… Wiem, ale zacznij w końcu działać!

Pierwsze co musisz zrobić to plan. Masz wiedzieć co i jak masz robić. Czy to plan w głowie czy na kartce to już zależy od Ciebie. Ważne, że go masz i się do niego stosujesz. Jak nie zaczniesz to nie zobaczysz, ile daje planowanie swoich działań! Plan ma Cię wspierać w działaniu i dawać Ci motywację. Bo wiesz co masz robić i dlaczego to robisz. Nie będzie to łatwe na początku, bo często nasze plany są zbyt duże i nas ograniczają. Dlatego musisz planować ostrożnie!

Zdanie: zacznij w końcu jest łatwe do powiedzenia, ale dużo gorzej jest z praktyką. Bo wiem, jak często pokonują nas lęk i głowa. Często jest ciężko zacząć działać. Ciężko jest zacząć i działać przez dłuższy czas i nie poddawać się… Trzeba mieć ogromną siłę w sobie, aby wykonać swój plan. Bo działanie wydaje się łatwe i każdy umie planować, ale ile osób osiąga sukces, swój cel? No właśnie! To jest problem wielu ludzi. Mój też. Wiem, co to lęk, który blokuje przed działaniem. Wiem, co to lęk, który blokuje i nie pozwala działać. Lęk, który nie daje Ci zacząć, bo po prostu się boisz. I tyle… ale jak to pokonać?

To trudne działanie. To trudne zacząć, ale zacznij w końcu! Od czegoś małego. Od 15 minut dziennie, aby napisać krótką notkę na Facebooku. Napisać coś na bloga. Czy zacząć tworzyć jakieś inne treści. 15 minut i każdego dnia coraz więcej. 15 minut nie dasz rady? No nie gadaj! Zacznij tak działać, aby lęk był tylko na chwile i żeby zobaczyć czy nadajesz się do danej pracy. Żeby zobaczyć ten lęk… Żeby odważyć się do działania. To trudne będzie, wiem jak jest u mnie. Wiem, co czujesz, ale zacznij w końcu!

Warto jest mieć cele i się nimi motywować. Dobrze dobrane cele mogą bardzo motywować, ale bez działania nic nie osiągniesz. Nie będziesz mieć rezultatów bez działania. Cele są ważne, aby wiedzieć gdzie idziesz i po co tam idziesz. Wszystko wymaga pracy nad sobą! Bardzo wiele rzeczy zależy od Twoich działań. Od Twojej głowy i od tego, jak działasz. Bo mentalność jest bardzo ważna. Zacznij w końcu działać! Zacznij się rozwijać i nie poddawać. Wiem, jak jest ciężko ogarnąć siebie. Ciężko jest zmienić swoje przekonania. Jeżeli się nie poddasz, to powinno być coraz łatwiej działać, ale to nie jest reguła. Nie zawsze pomaga sam cel… Czasem trzeba zmienić siebie, aby osiągnąć sukces. Więc zacznij pracować nad sobą.

Jak Ty działasz? Co Cię motywuje do działania? Jaki masz plan działania? Jakie masz cele? Nie poddawaj się za szybko. Nie przestawaj działać. Zacznij w końcu realizować swoje marzenia!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy11 kwietnia 2019

    Nad czym Ty teraz pracujesz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top