Za dużo pracy, czyli co dokładnie wiedzieć o działaniu?

Za dużo pracy w życiu czy biznesie to czasem za dużo, ale co robić, aby do tego nie dopuścić.

Niestety, na początku nie ma czegoś takiego jak za dużo pracy. Trzeba wielu działań, aby osiągnąć swoje cele i być przy tym szczęśliwym? Ale po kilku latach pracy możesz trochę odpuścić i zautomatyzować ebiznes!

Co, gdy czujesz, że masz za dużo pracy?

Czy można zdziałać dużo? Tak! Ale czy odpłacisz to zdrowiem? Zastanów się!

Unikaj perfekcjonizmu.

Ojojoejo… to coś dla mnie!

To najgorsze co może Cię spotkać, gdy masz za dużo pracy. Ciągłe poprawianie i zmienianie artykuły czy strategii biznesu i marketingu to najgorsze co możesz zrobić. Ciągła zmiana jest najgorsza i nie daje żadnych efektów.

Naprawdę warto wszystko dobrze przetestować, aby zobaczyć czy coś zmienić czy trzymać się danej strategii. Nie można co chwilę zmieniać wszystkiego i czekać na efekty, bo ich nie będzie. Wszystko musi być dobrze rozplanowane. Perfekcjonizm to najgorsze co możesz zrobić.

Unikaj więc perfekcjonizmu i działaj każdego dnia z tym co masz i z tym ile masz zasobów danego dnia. Tylko wtedy coś Ci się uda. Bez zbędnego pierdo&*(^&! Unikanie perfekcjonizmu to konieczność! Trzeba się naprawdę postarać, aby osiągnąć cel, a perfekcja w tym nie pomaga! Jak Ty sobie z tym poradzisz? Ja po prostu nie czytam tysiące razy tekstów i nie poprawiam ciągle. To dobre na początek!

Terminy.

Warto je mieć, aby wiedzieć ile masz czasu na daną rzecz. To wymaga determinacji i zaangażowania, ale naprawdę to pomaga w tym gdy masz za dużo pracy. Terminy pomagają działać każdego dnia i tego, aby być systematycznym i zrobić dany projekt na czas. Musisz wiedzieć dokąd chcesz iść, ale nie możesz zapominać o tym, aby kiedyś to ukończyć. Musisz mieć termin! U mnie to też jest problemem. Często się łapię na tym, że robię za mało, aby ukończyć produkt i potem trzeba to naprawiać.

Najpierw rzeczy najtrudniejsze.

To też bardzo pomaga. Zwłaszcza w motywacji. Gdy zrobisz coś dużego na początku to wtedy jest łatwiej pracować nad mniejszymi sprawami. U mnie to działa, ale często brakuje systematyczności. Wszystko wymaga pracy nad sobą, ale z czasem wszystko się uda i będzie naprawdę dobrze. Jak to działa u Ciebie? Robisz najpierw to, co najważniejsze? To co daje Ci najlepsze efekty? Najpierw rzeczy najważniejsze!

Małe kroki.

To także jest dobre, gdy masz za dużo pracy. Małymi kroczkami i do przodu! Wtedy wszystko idzie jakoś łatwiej i szybciej. Zobacz jak to zadziała u Ciebie! Systematyczność jest mega ważna i trzeba się skupić, aby być wytrwałym. Nie jest lekko działać codziennie, wiem coś o tym! Ale trzeba w sobie stworzyć nawyk systematyczności. Lepiej codziennie niż raz na tydzień, bo tak nie będzie rezultatów! To także jest ważne, aby wszystko z czasem szło łatwiej. Gdy zawalisz się pracą to nie ma szans na to, że nie będziesz mieć mało zajęć. Gdy jesteś systematyczny to praca idzie dobrze i jesteś na dobrym kierunku do sukcesu.

Plan.

Warto go mieć i się go trzymać. Bez niego jest naprawdę ciężko! O tym wspominam bardzo często, bo to ważne! Zacznij się rozwijać w swoim temacie. Życzę Ci wiele sił i motywacji! Bo planowanie jest mega ważne i trzeba wiedzieć, co trzeba robić, aby osiągnąć sukces. Warto planować swoje życie i każdy dzień. Wiedzieć, do kogo dążysz!

Uwierz w swoje możliwości.

To także działa dobrze na problem z dużą ilością pracy. Często za mała pewność siebie zabija Twoją produktywność. Musisz pracować dużo nad sobą, aby mieć wyniki. To wiele rozwoju, ale nie ma co się poddawać! Warto jest być coraz lepszym i rozwijać swoje cele. Nic nie przyjdzie samo, więc zabierz się za pracę!

Wysypiaj się.

U mnie to pomaga! Warto spróbować… Warto być wypoczętym i działać trochę mniej, aby być bardziej kreatywnym. Dla mnie sen jest mega ważny i trzeba go pilnować! Zastanów się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć swoje ebiznesowe cele?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co robisz, gdy masz za dużo pracy?

Scroll to top