Za dużo pracy, czyli co dokładnie wiedzieć o działaniu?

Za dużo pracy w życiu czy biznesie to czasem za dużo, ale co robić, aby do tego nie dopuścić.

Unikaj perfekcjonizmu.

Ojojoejo… to coś dla mnie!

To najgorsze co może Cię spotkać, gdy masz za dużo pracy. Ciągłe poprawianie i zmienianie artykuły czy strategii biznesu i marketingu to najgorsze co możesz zrobić. Ciągła zmiana jest najgorsza i nie daje żadnych efektów.

Naprawdę warto wszystko dobrze przetestować, aby zobaczyć czy coś zmienić czy trzymać się danej strategii. Nie można co chwilę zmieniać wszystkiego i czekać na efekty, bo ich nie będzie. Wszystko musi być dobrze rozplanowane. Perfekcjonizm to najgorsze co możesz zrobić.

Unikaj więc perfekcjonizmu i działaj każdego dnia z tym co masz i z tym ile masz zasobów danego dnia. Tylko wtedy coś Ci się uda. Bez zbędnego pierdo&*(^&! Unikanie perfekcjonizmu to konieczność! Trzeba się naprawdę postarać, aby osiągnąć cel, a perfekcja w tym nie pomaga! Jak Ty sobie z tym poradzisz? Ja po prostu nie czytam tysiące razy tekstów i nie poprawiam ciągle. To dobre na początek!

Terminy.

Warto je mieć, aby wiedzieć ile masz czasu na daną rzecz. To wymaga determinacji i zaangażowania, ale naprawdę to pomaga w tym gdy masz za dużo pracy. Terminy pomagają działać każdego dnia i tego, aby być systematycznym i zrobić dany projekt na czas. Musisz wiedzieć dokąd chcesz iść, ale nie możesz zapominać o tym, aby kiedyś to ukończyć. Musisz mieć termin! U mnie to też jest problemem. Często się łapię na tym, że robię za mało, aby ukończyć produkt i potem trzeba to naprawiać.

Najpierw rzeczy najtrudniejsze.

To też bardzo pomaga. Zwłaszcza w motywacji. Gdy zrobisz coś dużego na początku to wtedy jest łatwiej pracować nad mniejszymi sprawami. U mnie to działa, ale często brakuje systematyczności. Wszystko wymaga pracy nad sobą, ale z czasem wszystko się uda i będzie naprawdę dobrze. Jak to działa u Ciebie? Robisz najpierw to, co najważniejsze? To co daje Ci najlepsze efekty? Najpierw rzeczy najważniejsze!

Małe kroki.

To także jest dobre, gdy masz za dużo pracy. Małymi kroczkami i do przodu! Wtedy wszystko idzie jakoś łatwiej i szybciej. Zobacz jak to zadziała u Ciebie! Systematyczność jest mega ważna i trzeba się skupić, aby być wytrwałym. Nie jest lekko działać codziennie, wiem coś o tym! Ale trzeba w sobie stworzyć nawyk systematyczności. Lepiej codziennie niż raz na tydzień, bo tak nie będzie rezultatów! To także jest ważne, aby wszystko z czasem szło łatwiej. Gdy zawalisz się pracą to nie ma szans na to, że nie będziesz mieć mało zajęć. Gdy jesteś systematyczny to praca idzie dobrze i jesteś na dobrym kierunku do sukcesu.

Plan.

Warto go mieć i się go trzymać. Bez niego jest naprawdę ciężko! O tym wspominam bardzo często, bo to ważne! Zacznij się rozwijać w swoim temacie. Życze Ci wiele sił i motywacji!

Uwierz w swoje możliwości.

To także działa dobrze na problem z dużą ilością pracy. Często za mała pewność siebie zabija Twoją produktywność.

Wysypiaj się.

U mnie to pomaga! Warto spróbować…

1 Comment

  1. Marketer Internetowy6 czerwca 2017

    Co robisz, gdy masz za dużo pracy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top