Dobry lider, co to daje i dlaczego warto być liderem i przywódcą?

Co posiada dobry lider-rozmówca i słuchacz? Czym się wyróżnia?

Dobry lider to człowiek, za którym warto iść i go słuchać! Czym się wyróżnia taka osoba? Co warto znaleźć w osobie lidera? Czy dobry lider się czymś wyróżnia? Przeczytaj, co jak mam na ten temat do powiedzenia! Zapraszam!

Co takiego jest ważne w słuchaniu innych? Kim jest dobry lider? 

Zastanawiałeś się nad tym, kim jest skuteczny i motywujący do pracy lider? 

Posiada cel.

Cel w rozmowie jest bardzo ważny i warto się go trzymać. Do tego, gdy ma się cel to wszystko przychodzi jakoś łatwiej i rozmowa trwa szybko i jest atrakcyjna dla obu stron.

Poznaj cel swojej rozmowy, a szybko i łatwo osiągniesz to, co chcesz. Trzeba mieć cele w swoim życiu! I wiedzieć w jakim kierunku się idzie! Nie można się poddawać, gdy jest się liderem. To ma być odpowiednie działanie, dzięki celom. Lider działa z celem od samego początku. Na pewno nie jest to łatwa sprawa, ale nie można się poddawać, gdy pierwsze cele są porażką. Zastanów się, czy Ty możesz zostać liderem w branży? Czy masz odpowiednie cele? Rozwijasz się każdego dnia? Masz w swoim życiu cele, które Cię napędzają? Dobry lider to osoba z celem! To osoba, która rozwija się mimo przeciwności! 

Daje dobre i pomocne sugestie.

To także jest ważne w rozmowach z innymi ludźmi. Warto pokazać swój punkt widzenia i to jak widzisz świat. Warto pokazać dużo siebie w rozmowie. Pokazać kim się jest w rozmowie i szybko zbudować dobrą relację. Dobry lider ma coś w sobie, co daje mu siłę do działania. Trzeba umieć rozmawiać z ludźmi jako lider. Na pewno trzeba się tego nauczyć, ale nie jest to łatwe! Bycie liderem nie jest łatwe! Nie każdy potrafi rozmawiać ze swoją niszą. Nie każdy umie się komunikować w odpowiedni sposób. Ale naucz się tego! Bo odpowiednia relacja z nisza to podstawa! Co Ty o tym sądzisz? Warto komunikować się z niszą, aby mieć wyniki sprzedażowe? 

Aktywnie słucha.

Musisz aktywnie słuchać i zadawać pytania, aby rozmowa się kleiła. Co dla mnie to aktywna rozmowa? To właśnie odpowiedzi na pytania drugiej osoby, ale i zadawanie pytań. To dawania z siebie wszystkiego…! Dobry lider i słuchacz wie jak rozpocząć rozmowę, aby była ona efektywna i dobra do obu stron! Na pewno warto słuchać swojej niszy. Rozwijać się każdego dnia, aby być coraz lepszym specjalistą. Zastanów się dobrze nad tym, co dla Ciebie jest ważne, gdy słuchasz potrzeb niszy? Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest wyjątkowe w tym, że działasz w danej niszy? Dlaczego akurat taka nisza? Co powoduje, że chcesz w niej działać? Nie jest łatwo słuchać potrzeb grupy odbiorczej. Nie ma lekko w tym, aby poznać swoją niszę jak najlepiej. 

Buduje raport.

To z NLP, ale także warto o tym poczytać. Z moich obserwacji to często to pomaga w rozmowie. Ale sprawdź to u siebie! Kiedyś napiszę o tym więcej, więc czekaj na kolejny wpis na ten temat. Nie mówię o tym, żebyś był nachalny z tą techniką, ale po prostu dostosuj się do drugiej osoby.

Uśmiecha się.

Uśmiech sprawia naprawdę wiele. Proste, ale jakie skuteczne na początek rozmowy. Wszystko co musisz to…. UŚMIECHNĄĆ się! Trzeba mieć w sobie coś, co daje Ci radość. Uśmiechać się do ludzi i dawać im swoją wiedzę czy uwagę szybko i skutecznie. Warto być pozytywną osobą, choć to nie zawsze jest łatwe. Warto zarażać ludzi swoją energią. Tego też trzeba się uczyć i korzystać. 

Ma kontakt wzrokowy.

To ważne w budowie raportu, ale i w budowaniu pewności siebie i wiarygodności w rozmowie.

Wystarczy tyle i aż tyle, bo wiele ludzi jest nieszczera i nie patrzy w oczy. To już jest wielki błąd. Trzeba się tego nauczyć i starać się patrzeć w oczy… To wymaga ogromnej pewności siebie. Wiary w siebie, aby mieć częsty kontakt wzrokowy! Warto być też szczerym i uczyć się pogłębiania relacji z ludźmi. To też jest cecha dobrego lidera! Choć to nie jest łatwe! 

Dobra mowa ciała.

Warto nad nią pracować i starać się być pewnym siebie. Mowa ciała jest ważna i wiele osób o tym zapomina. Trzeba się naprawdę postarać, aby to co mówisz było równe z tym, jak się zachowujesz. To ciężkie, ale ważne jako dobry lider. Jak Ty pracujesz nad swoja mową ciała? To jest dla mnie mega trudne zadanie, a jak z tym u Ciebie? Twoja mowa ciała Ci pomaga czy szkodzi? 

Mówi prostym i zrozumiałym językiem.

Wiele osób używa trudnych słów i nie każdy go rozumie. To wielki błąd, gdy mówisz do początkujących w danym temacie. Proste zdania to podstawa. Nie możesz wymądrzać się wiedzą, bo ludzie nie będą czuli się komfortowo, gdy nie wiedzą, co do nich mówisz. Wiele z nas chce się popisać wiedzą i używa trudnych znaczeń, ale to nie ma sensu. Trzeba mówić do każdego, jakby był początkujący! 

Ma styl…

I tyle… Co tu się rozpisywać. Bądź po prostu sobą! Dobry lider ma coś do pokazania swoim zachowaniem. Umie się pokazać i ma to coś w sobie. Czy tego można się nauczyć? Na pewno można to zdobyć, ale Ty o tym nie decydujesz? O stylu Twojej osoby decydują Twoi rozmówcy czy uczniowie! To inni mówią o Twoim stylu i o tym, czy go masz czy nie! 

To dobry obserwator.

Tego już trzeba się nauczyć. To trudne, sam wiem po sobie, ale nie ma co się poddawać i próbować być dobrym obserwatorem, bo obserwacje drugiej osoby dają nam bardzo wiele.

Jest pozytywnie nastawiony.

Każda rozmowa powinna dawać wartość dla jednej i drugiej osoby. Staraj się dawać z siebie wszystko i nie poddawać się na początku. Im więcej mówisz, tym więcej masz doświadczenia i więcej wyciśniesz z danej rozmowy.

Co według Ciebie posiada dobry lider?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Kim jeszcze jest według Ciebie dobry lider?

Scroll to top