Wybór tematyki bloga, czyli co wiedzieć na początku blogowania

Każdy początkujący bloger powinien od tego zacząć. Jest to wybór tematyki bloga, którego chcesz pisać. Nie ma chyba nic bardziej ważnego na początku według mnie. Pozwoli Ci to lepiej poznać swoje zainteresowania i nie pozwoli się wypalić w dłuższym okresie czasu. O czym więc warto pamiętać? Jakie pytania sobie zadać?

Czy tematyka Cię interesuje?

To podstawowe pytanie, które powinieneś sobie zadać. Zadaj sobie to pytanie, pomyśl nad tym. Chyba każdy wie, że lepiej się pisze na tematy, które nas interesują. To widać podczas czytania, gdy ktoś pisze interesującą  i z sensem. Postaraj się znaleźć właśnie taką interesującą dla Ciebie tematykę.

Pisać o czymś, czego nie lubisz to nie ma sensu. Według mnie jest lepiej pisać o tym co Cię jara i masz do tego zajawkę. Po prostu masz być entuzjastą danego tematu.

Więc zadaj sobie jeszcze raz to pytanie: czy tematyka Cię interesuje?

Czy masz wiedzę na ten temat?

Nie można przecież pisać o rzeczach o których nie ma się zielonego pojęcia. To chyba oczywiste. Zastanów się znowu. Co takiego masz w sobie, jakie tematy Cię interesują? Co czytasz w internecie? Co sprawia Ci przyjemność w blogowaniu? Jaką masz wiedzę i czego chętnie się uczysz? Jakie tematy są Twoją mocną stroną?

Co czyni Cię unikalnym?

Kolejne pytanie jakie powinieneś sobie zadać. Co sprawi, że będziesz unikalny? Może to Twój styl pisania na dany temat? Może Twoja opinia na temat? Musisz coś takiego w sobie znaleźć, aby wyróżnić się z ogromnej ilości blogów.

Czy tematyka jest popularna?

Sprawdź to. Zobacz czy są inne blogi na temat o którym chcesz pisać, sprawdź czy są portale na dany temat. Zobacz jaką masz konkurencję. Co ich wyróżnia? Co Ciebie może wyróżnić?  Zobacz czy ktoś reklamuje się w danej niszy. To pozwoli Ci określić czy tematyka jest warta zachodu.

A Ty na jaki temat blogujesz?

Posted in Blogowanie.