Wiedza o klientach… Jak zdobyć informację do sprzedaży?

Jak duża jest Twoja wiedza o klientach? Co o nich wiesz i dlaczego tak mało?

Wiedza o klientach to klucz w tych czasach! Co Ty robisz, aby zdobywać informację na ich temat? Na pewno czeka Cię wiele pracy nad sprzedażą produktów. Wiele pracy nad marketingiem!

Czym jest wiedza o klientach?

Bo o klientach musisz wiedzieć jak najwięcej i nigdy nie jest za dużo danych. Trzeba się postarać, aby zdobyć wiedzę o problemach ludzi na przykład poprzez blogowanie czy media społecznościowe. Wymaga to pracy, ale WARTO! Zacznij od tych prostych i darmowych rzeczach. Potem zacznij odpowiednią sprzedaż.

Nie będzie lekko znaleźć informację potrzebne do stworzenia produktu, usługi czy kursy oraz szkolenia. Im więcej informacji, tym lepiej. Ale jak je zdobyć? Na przykład pisz na różne tematy na blogu i zobacz, co ludzie czytają. Co jest dla nich przydatne? O co Ciebie pytają? Tak możesz sprawdzić, co jest warte zachodu, a jakie tematy warto odpuścić. Zacznij myśleć już teraz, jakie wpisy możesz stworzyć, aby ludzie byli zadowoleni i abyś zbierał te dane o swoich przyszłych klientach. Zacznij myśleć!

Wiedza o klientach jest ważna i trzeba zbierać te dane. Wiesz już, jak możesz to zrobić za darmo. To na początek wystarczy. Trzeba naprawdę się postarać, jakie produkty możesz stworzyć, aby mieć super efekty sprzedażowe. Musisz poznać dobrze klienta, ale jak to zrobić? Zacznij najpierw sprzedawać coś małego. Coś, na czym możesz przetestować reakcję rynku. Może być to ebook czy krótkie nagranie z live. To może być cokolwiek, masz w danej chwili. Zacznij to promować i zobacz czy ludzie się tym interesują. To wymaga trochę pracy, ale nie ma nic za darmo.

Gdy masz już trochę tych danych, to możesz zacząć sprzedawać na większą skalę. To chyba najprostszy sposób na sprawdzenie rynku, albo bloga/social media, albo testowanie produktu małego na małej grupie. Im lepiej to zrobisz, tym większa wiedza o klientach. Proste? Zobaczysz, że w praktyce będzie różnie. Nie wszystkie pomysły wypalą. Dlatego warto testować na małej grupie ludzi.

Zastanów się, co możesz zrobić po przeczytaniu tego wpisu. Jakiego bloga założyć, any poznawać ludzi? Czego musisz się uczyć, aby każdego dnia zdobywać wiedzę o klientach? Jakie tematy interesują Twoją grupę docelową? Co możesz przekazać innym, aby mieć sprzedaż? Na pewno będzie to Cię kosztowało czas i energię, ale zdobędziesz dobre dane na temat swojej przyszłej sprzedaży. Zacznij działać skutecznie i rozwijaj swój biznes.

Masz trochę wiedzy na temat poznawania rynku. Teraz zacznij to realizować. Zacznij poznawać dobrze swoich klientów i nie poddawaj się, gdy będzie ciężko. Trzeba niestety wdrożyć trochę pracy, aby mieć dostateczną wiedzę.

Pokaż, że jesteś ekspertem na rynku i że masz odpowiednie rozwiązania. Jakie Ty produkty chciałbyś stworzyć?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zdobywasz przydatne informacje?

Patryk Tarachoń
5 lat temu

Kilka punktów ale konkretnych. Ważne mieć już zebranych wokół bloga stałych czytelników i ich poznawać.

Marketer Internetowy
Odpowiedz  Patryk Tarachoń

Dokładnie. Warto szukać stałych czytelników. Pozdrawiam. 🙂

Patryk Tarachoń
5 lat temu

Wzajemnie pozdrawiam! 🙂

Scroll to top