Życie się zmienia, czy nie warto się do tego dostosować?

Życie się zmienia. Jak się do tego dostosujesz? Co robisz, aby działać i się nie poddawać mimo przeciwności?

Bo nie raz będzie Ci ciężko osiągać sukcesy! Będzie potrzebował wiele pracy, aby osiągnąć swoje cele. Bo wszystko się na świecie zmienia, w taki szybki i czasem niespodziewany sposób!

Wiesz, że życie się zmienia!?

Życie się zmienia, ale nie każdy to lubi. Nie każdy chce zmian i nie każdy chce się rozwijać. Ale dlaczego? Dlaczego trzymamy się tak tego, co jest teraz? Co powoduje, że nie chcesz zmian? Sam się ich boję, ale czy trzymam się ich mimo tego, że zmiana jest dobra? No nie! I to jest klucz, aby mieć możliwość wyboru. Co z tym zrobisz, to już Twoja decyzja. Zmiany nie muszą być złe. Nie muszą być trudne, ale warto jest mieć do nich otwarty umysł. Zacznij kalkulować, co dla Ciebie jest dobre. Tyle…

Życie się zmienia także dlatego, że my się zmieniamy. Tracimy czy zyskujemy nowych przyjaciół. Zyskujemy nową wiedzę i umiejętności, bo się zmieniamy. Inni może będą mówić, że się zmieniasz i nie jesteś taki sam, ale co z tego? Skoro masz nowe zasoby i czujesz się z tym dobrze, to po co Ci stare nawyki? Wiele osób będzie mówiło: “a po co Ci ten rozwój?”. Będzie broniło się, że jesteś inny, ale to kto ma się czuć dobrze, Ty czy inni? Może nie rozumieją, że człowiek zmienia się wraz ze wzrostem lub nowym doświadczeniem.

Zastanów się nad tym, co chcesz zmienić, aby mieć nowe umiejętności. Co musisz zrobić i jakie mieć plany, aby osiągnąć sukces. Życie się zmienia ciągle… Nie ważne czy działasz lub nie. Życie płynie dalej, i albo się dostosujesz, albo jesteś w tyle. Będą zmiany i dlatego wiele osób tak boi się zmian. Sam się czasem boję. Ale trzeba jakoś walczyć i nie poddawać się. Będzie na pewno ciężko, ale co na to poradzimy? Gdyby było łatwo, to wszyscy byliby milionerami i szczęśliwymi ludźmi! Wiesz?

Dawaj z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces. Dawaj z siebie sto procent, ale życie się zmienia i może czasem będzie Ci ciężko. Będzie Ci źle. Będzie Ci niekomfortowo. Należy walczyć ze sobą i ze światem, z ludźmi, którzy będą Ci podkładali kłody. Bo takie jest życie. Taka jest rzeczywistość, z którą nie warto walczyć. Trzeba się dostosować, ale nie poddawać! Zacznij od zdobywania wiedzy i umiejętności. Od pokazania przede wszystkim sobie, że masz zasoby, aby osiągnąć wiele. Zacznij od czegoś prostego. Zacznij od działania każdego dnia. Chociaż po trochę. Po godzinie czy dwóch dziennie, żeby zobaczyć, czy dany temat Ci pasuje. Czy chciałbyś to robić do końca życia. Czy to motoryzacja, rowery czy ogrodnictwo.

Widzisz, że życie się zmienia? Ale co z tym zrobisz?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czekasz na zmianę, czy sam dążysz do sukcesu?

Patryk Tarachoń
5 lat temu

Nie mając na nic czasu, trudno się nie dostosowywać.

Marketer Internetowy
Odpowiedz  Patryk Tarachoń

No to jest czasem problem. Ja na ilość czasu nie narzekam. 🙂

Scroll to top