W czym czujesz się kompetentny?

W czym czujesz się kompetentny? W czym możesz pomagać innym? 

Na pewno zadajesz sobie to pytanie, gdy zaczynasz działać w Internecie. Wiele z nas nie wiem, o czym pisać bloga i jakie ma pasję. Mało kto ma tyle pomysłów i pasji, co ja na przykład. Ja po prostu lubię wiele rzeczy, a jak z tym jest u Ciebie? 

W czym czujesz się kompetentny?

Jakie cele Ty chcesz osiągnąć? Jakie masz umiejętności do zdobyć lub co wiesz, aby zainteresować tym innych? Jakie zadania masz do ogarnięcia, aby czuć się w czymś kompetentnym? Masz wiele możliwości w Internecie i możesz się rozwijać na wielu płaszczyznach! Jesteś gotów na dużo działania i wiesz, co chcesz osiągnąć w swoim życiu? Jak Ty wykorzystasz to, co już wiesz? Co masz do osiągnięcia w swoim życiu? 

Najpierw zrób sobie listę tego, co lubisz i co chciałbyś robić w Internecie. Wypisz wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Zobacz, ile wypijesz i potem sprawdź, czy dany temat Cię faktycznie zainteresuje. Spróbuj na jego temat napisać 10 wpisów. Dasz radę? I to nie w rok, ale w dwa tygodnie powiedzmy? Dasz radę? Jeżeli nie, to znaczy, że temat nie jest dla Ciebie! Musisz czuć, że to co piszesz faktycznie Cię interesuje. Co się dzieje, gdy piszesz na jakiś temat? Masz pomysły na wpisy? Masz pomysły na kolejne słowa w artykule, czy jednak się z tym męczysz? Zobacz, czy temat jest dla Ciebie? 

Jakie masz predyspozycję do danego tematu? Czy masz szansę na naukę danego tematu? Są jakieś szkolenia czy książki, aby się rozwijać? Jaka jest osobowość? Lubisz być między ludźmi, czy jednak wolisz pracować sam lub w małym gronie? Jaki masz zawód? Czy on pomoże Ci w Twoim internetowym działaniu? Jaką chcesz karierę i w jakim temacie? Co masz od zmiany w sobie, aby zająć się danym tematem? 

Jakie masz swoje mocne i słabe strony? Jak je wykorzystasz w działaniu internetowym? Co lubisz robić, a co chciałbyś zlecić innym? Zastanów się dobrze nad tym! Zobacz, jakie masz cele w Internecie i do czego dążysz w swoim życiu? Jak i w czym chcesz się rozwijać? Czy masz na to czas, aby każdego dnia poświęcić się działaniu w danym temacie? 

Jaki jest odbiór na Twoje działania w sieci? Czy chętnie czytają? Czy jednak coś nie idzie? Co możesz poprawić na swoim blogu czy w produkcie, aby były one chętnie czytane czy kupowane? Jakie masz opinie i jak możesz poprawić to, co działa? Na pewno będzie wiele pozytywnych jak i negatywnych opinii. Na wszystkie możesz zwracać uwagę, ale na obrażanie czy mocne hejtowanie to już tak z przymrużeniem oka… Jak Ty jesteś postrzegany u innych? Jaki masz wpływ na swoją społeczność? 

Poza tym ważne jest to, jak Ty czujesz się w danym temacie i czy on Ci pasuje? Zastanów się nad tym dobrze i pracuj ciągle nad sobą! Jakie masz swoje standardy i co chcesz osiągnąć w swoim życiu i w danej niszy? Czasem trzeba się przygotować na wiele pracy i zaangażowania i pracy po nocnych czy w wolnych chwilach. Znasz siebie na tyle dobrze, aby sprawdzić, czy nadajesz się do działania w Internecie? 

Na pewno trzeba wzmacniać to, jak działasz w danym temacie. Na pewno warto jest się szkolić czy czytać książki. Zastanów się, czy Internet jest dla Ciebie? Jak Ty chcesz się  edukować? Jaka wiedza Cię interesuje? Wiele rzeczy online można nauczyć się samemu! Ale inni specjaliści też mogą Cię naprowadzić do lepszych wyników online! Dużo się ucz o swojej niszy. Sprawdź, czy zdobyta wiedza jest dla Ciebie przydatna i czy możesz coś zmienić w sobie, aby być jeszcze lepszym specjalistą? 

Jakie kompetencję Ty chcesz rozwijać? Ucz się każdego dnia i bądź gotów na zmiany! W czym czujesz się kompetentny? Co sprawia, że chcesz działać w sieci?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top