Jak tam Twój perfekcjonizm?

Jak tam Twój perfekcjonizm? Czy działasz mimo tego, że chcesz być idealny? 

Nie raz chcemy działać dużo, ale blokuje nas to, że chcemy być perfekcyjni. To nie jest dobre podejście. Trzeba zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele i działać na tyle dużo, aby mieć efekty. 

Jak tam Twój perfekcjonizm?

Ciężko się z nim działa, co nie? Zastanów się dobrze nad tym, jak Ty chcesz działać online? Co masz dla swoich klientów i czy to musi być perfekcyjne? Nie musi, a wiele z nas, w tym i ja, ma w głowie to, żeby wszystko co tworzymy było idealne. To ciężkie zadanie, ale trzeba pokonać to podejście perfekcjonisty i zacząć działać, mimo braku idealnego tworu. Nie musi być wszystko idealne i nie musisz doskonalić swoich produktów czy usług. Zobacz, co dla Twoich odbiorców jest ważne i zrób coś na 80%, a nie 120%! Zawsze można coś poprawić, ale z umiarem! Perfekcjonizm to ciężki orzech do zgryzienia, ale nie musisz ciągle czuć wypalenia i stresu, że coś nie jest idealne. Na pewno trzeba zmienić swoje nastawienie do tworzenia rzeczy w Internecie. Nie ma lekko w działaniu online, więc rób wszystko, by ogarnąć swoje cele. Nie musisz rezygnować z wartości, ale trzeba mieć umiar w tym, aby tworzyć wartościowe rzeczy! 

Perfekcjonizm to nie jest zdrowie podejście. To wcale nie dodaje wartości do Twoich produktów. Na pewno nie daje CI większej motywacji do działania. To tylko ból i frustracja na każdym kroku tworzenia i przez to nie działamy wcale i jest coraz gorzej z tym rozwijaniem się każdego dnia. Na pewno wiele osób ma ból i niskie poczucie własnej wartości, gdy coś się nie udaje stworzyć. Zastanów się, czy Ty chcesz czuć ten ból? Potem sam proces działania jest przykry i trudny. Nie ma się motywacji do działania i przez to nie ma efektów. Skupiasz się tylko na tym, aby coś było idealne i gdzieś potem gubisz to systematyczne działanie. Ja coś o tym wiem… Nie bój się popełnić błędu! Nie narzucaj sobie wielkiego celu, którego nie jesteś w stanie ogarnąć! Czemu Ty chcesz mieć wszystko na 120%? 

Skąd Ci się to wzięło? Ze szkoły? U mnie to początki szkolne, gdzie wszystko musiało być idealne! Wiele z tych problemów pojawia się dzieciństwie i potem tylko przeszkadzało w życiu, na przykład zawodowym. Może to oczekiwania od nauczycieli Cię do tego skłoniły, abyś był idealny? Może chcesz się tak dowartościować i coś zmienić, bo nie czujesz się w danym temacie wystarczająco dobry? Może tylko, gdy czujesz, że coś jest idealne, to wtedy ogarnia Cię radość? Perfekcjonizm odpala wiele przykrych myśli i nastawienie, którego nie można ogarnąć! Co wywołuje u Ciebie perfekcjonizm? Jak to pokonasz i jak zmieni się przez to Twoje życie? Co wywołuje u Ciebie ten natłok myśli i emocje, które Cię blokują? 

Nie musisz działać idealnie. Możesz popełnić błąd i coś zmieniać. Nie musisz działać idealnie. Zrób coś z mniejszymi oczekiwaniami i zobacz, co będzie! Musisz myśleć realnie! Jak będziesz robić wszystko idealnie, to mało co zmieni się w Twoim życiu na lepsze! Sukces możesz osiągnąć w wielu dziedzinach. W końcu znajdziesz swoje pasję i będziesz mieć wyniki online! Myśl o drodze do celu, a nie o tym, że końcowy cel ma być idealny. Podziel sobie cel na mniejsze i zdobywaj kolejne szczyty! Wiele można się nauczyć, gdy nie działa się ciągle idealnie. Zyskujesz wiele czasu i możesz się szybciej rozwijać! Zobacz, ile już osiągnąłeś swoją pracą! Akceptuj to, że może być różnie na drodze do celu! Nie krytykuj siebie zbyt często! Polub siebie takim, jakim jesteś! Nie musisz być idealny! Zawsze możesz być lepszy, ale ma być to zdrowe działanie i rozwój siebie! W odpowiednim czasie i według swoich możliwości. Ile już osiągnąłeś? Przypominaj sobie o tym! Doceń to, co już masz i co osiągnąłeś! Już jesteś unikalny i wyjątkowy! Pamiętaj o tym! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top