Twój social media nie działa, dlaczego? Co robisz źle?

Dlaczego Twoja strategia social media nie działa?

Ten wpis jest także dla mnie, bo u mnie social media to nadal jest niezrozumiałe. Ale nie poddaję się w działaniu w mediach społecznościach. To dużo pracy i walka z algorytmem, ale nie ma co rezygnować!

Dlaczego Twoje social media nie działa?

Zastanawiałeś się nad tym? Co chciałbyś wdrożyć w swoich profilach?

Nie bawisz się tym.

Social media to dużo testów i działania na rzecz innych osób. Warto więc mieć przy tym zabawę, aby wszystko dobrze działało. Żeby Ci się to nie znudziło i miało duże efekty to musisz po prostu widzieć w tym coś dla siebie. Dać coś od siebie. Nie możesz ciągle na siłę tego robić. To ma być naturalne. Po prostu od serca i własnej duszy. Rób wszystko, aby mieć z tego radość. Pomaganie ludziom jest super, więc do dzieła!

Wszędzie to samo.

To według mnie błąd, bo wiele osób daje wszędzie to samo i myśli, że coś na tym zyska. Wtedy tylko jednej profil będzie można śledzić, a reszta pójdzie w odstawkę. Dla każdego profilu musisz dodawać czasem coś innego, aby to miało sens. Ja mam z tym problem, ale staram się go niwelować. Warto mieć różne sposoby na każdy profil w mediach społecznościowych. Wyróżnić się czymś i zrobić wszystko, aby osiągnąć cel!

Nie dodajesz coś od siebie.

Musisz dać z siebie wszystko i działać każdego dnia. Pokaż swoją osobowość i dodaj od siebie naprawdę sporo. Takie profile są bardzo dobre i czuć od nich, że po drugiej stronie jest ktoś ciekawy i interesujący. Dodaj siebie do swojego profilu i bądź wyjątkowy! A bycie sobą jest najważniejsze!

Nie dostosujesz mediów do siebie.

Nie rób nic na siłę. Bądź tam, gdzie Ci wygodnie i nie musisz być wszędzie. Jak nie pasuje Ci dany serwis to tam nie bądź. Działaj tam gdzie chcesz. To Twój wybór, więc działaj tak, jak chcesz. Nie każdy portal musi być dla Ciebie jasny. Bądź tam, gdzie czujesz się dobrze.

Nie promujesz swoich profili.

Pochwal się innym swoim profilem. Nie spamuje jednak po Internecie (żeby nie było, że Cię nie ostrzegłem). Rób to z sensem, a nie byle jak. Musisz znaleźć sposoby na promocję swoich profilów. Jak chcesz promować swoje profile? Gdzie są ciekawi ludzie i co możesz im dać?

Oczekujesz natychmiast rezultatów.

Nie będziesz mieć tysiąca fanów w jeden dzień (oczywiście oprócz reklamy). Wszystko musi przyjść z czasem i nie będzie to trwało krótko. Chyba, że ustawiasz reklamę i masz ogromny budżet.

Brak planu.

Musisz wiedzieć dlaczego robisz to czy tamto. Stwórz plan i kamienie milowe, które pomogą Ci zobaczyć, gdzie jesteś a gdzie chcesz być. Jakie masz cele? Jak chcesz je osiągnąć? Zastanów się nad tym, co możesz zrobić, aby wykonać swój plan na dany dzień, tydzień lub miesiąc.

Zła grupa docelowa.

Wiesz do kogo kierujesz swój profil? Nie możesz do wszystkich, bo wtedy ciężko jest dotrzeć do każdego. Musisz wiedzieć do jakiej niszy czy grupy kierujesz swoje treści. Zobacz swoje statystyki na na ich podstawie dostosuj treści do ludzi.

Brak zaangażowania.

Wiele osób za szybko się poddaje i nie angażuje się w swoje profile. Ty zrób inaczej i bądź aktywny! Nie poddawaj się w swoim działaniu.

Jesteś zwykły i nudny.

To kolejny błąd. Nie ma to jak być tacy jak wszyscy, bo to najłatwiejsze i szybkie. Bądź sobą! A nie kalką innych…

Wiesz już dlaczego Twój social media nie działa?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czego Ty unikasz i co robisz, aby promować swoje profile?

Scroll to top