Efektywna komunikacja, co warto robić, aby ją poprawić?

Jak efektywna komunikacja pomoże Ci w życiu? Oto kilka przykładów.

Warto uczyć się budowy relacji nie tylko w Internecie, ale i w ebiznesie czy życiu prywatnym. Nie dla każdego jest to łatwe zadanie! Co Ty zrobisz, aby każdego dnia działać i budować efektywną komunikację? Masz na to swoje pomysły?

Czym jest efektywna komunikacja?

Pokaż rezultaty. Jeżeli masz jakiś problem, że ktoś Ci nie wierzy, to warto pokazać swoje rezultaty w danym działaniu. Wtedy na pewno komunikacja będzie dużo bardziej przyjazna. Każda komunikacja między dwoma osobami powinna być zawsze szczera i pokazywać, o co tak naprawdę chodzi. Pokazanie swoich wyników jest ważne w komunikacji z potencjalnym klientem. Więc musisz szukać doświadczenia i dawać jak najwięcej korzyści w komunikacji z klientem. Pokaż, że znasz się na rzeczy i wiesz, co robisz. Pokaż, nie musisz o tym mówić! Pokaż, że sobie radzisz w życiu i masz coś do przekazania. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać. Wiele pracy przed Tobą, aby być świetnym w budowie relacji! Nic nie przyjdzie samo, więc trzeba budować więź z klientami i ludźmi wokół siebie.

Zadawaj dużo pytań. Jeżeli ciężko jest Ci się z kimś dogadać, to warto zadawać pytania, które rozwieją różne komplikacje w rozmowie. Zadawaj tyle pytań, ile jest to potrzebne. Jeszcze od zadawania pytań nikt nie ucierpiał, a komunikacja wtedy jest dużo zdrowsza dla obu stron. Pytanie mają być otwarte i nakłonić klienta do odpowiednich refleksji. To wymaga już dużego doświadczenia z klientami, aby nakłonić ich do zakupu poprzez dobre pytania. Co Ty zrobisz, aby poznać swoich rozmówców? Jak możesz przekazać swoje wartości? Jak pokażesz, że Ci zależy? Co zrobisz, aby skutecznie coś sprzedać i pokazać dobrze swoją ofertę?

Zrozum sytuację. Jeżeli masz jakieś problemy w tym, aby zrozumieć drugą osobę to warto czasem wejść w jej sytuację. Postaw się na miejscu drugiej osoby i zobacz, co warto z tego wynieść. Może to jakiś problem w życiu innej osoby powoduje, że ciężko jest Ci się z nią dogadać. Wszystko można zrozumieć, a wtedy komunikacja jest dużo bardziej przyjazna. Warto wejść w skórę drugiej osoby. Zobaczyć, jak ona myśli i jak Ty możesz im pomóc dzięki swoim produktom. Wejdź w skórę swoich klientów i sprawdź, czego potrzebują!

Poznaj cele. Jakimi celami kieruje się druga osoba? Jakie ma cele i dlaczego robi to co robi? Tu też warto wejść w skórę drugiej osoby i ją zrozumieć. Cele dla ludzi są bardzo ważne, więc warto poznać je u drugiej osoby. Wtedy jest to efektywna komunikacja. Wtedy zaczyna się relacja i wiesz, po co działasz i jakie chcesz dać efekty swoim klientom. Jakie cele mają klienci? Jakie Ty masz cele i jak można połączyć jedno i drugie? Jak sprawisz, że obie strony będą osiągać swoje cele? Masz na siebie pomysł i wiesz, co chcesz osiągnąć w swoich relacjach?

Naucz się słuchać. To chyba podstawa w dobrej komunikacji. Słuchanie innych jest po prostu ważną jej częścią. Bez dobrego wysłuchania drugiej osoby nie ma co zaczynać komunikacji. Im więcej wiesz o klientach, tym lepiej dla Ciebie i Twojej sprzedaży. Wszystko, co usłyszysz od klientów, wykorzystaj dobrze! Warto być właśnie dobrym rozmówcą, aby mieć wyniki w słuchaniu swoich klientów. Nie każdy potrafi słuchać innych. Ja lubię obserwować ludzi i ich zachowania, ale do dobrych relacji mi daleko. Jak z tą relacją u Ciebie? Czy odpowiednia komunikacja to coś, co daje Ci efekty w postaci sprzedaży? Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby mieć wyniki?

Dawaj dobry feedback. Nie krytykuj drugiej osoby, gdy ona chce Ci coś wyjaśnić.

Pozytywne nastawienie. Warto mieć pozytywne nastawienie, aby dobrze komunikować się z innymi. Nie chodzi tu jednak o udawanie. Chodzi o prawdziwe zainteresowanie rozmową.

Co jeszcze możesz zrobić, aby efektywnie się komunikować nie tylko z klientami, ale i współpracownikami? Co warto robić, aby można było Ci zaufać i dać szansę na przykład w pracy etatowej? Jak według Ciebie wygląda efektywna komunikacja z ludźmi?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakimi zasadami się kierujesz?

Scroll to top