Trzeba działać systematycznie w marketingu!

Trzeba działać systematycznie w marketingu! Nic samo się nie zmieni!

Zastanawiałeś się nad tym, co robić w marketingu, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe? Na pewno czeka Cię sporo pracy, aby ogarnąć swój marketing. Możesz go także zlecić innej osobie, ale nie każdy ma budżet na początku… więc trzeba działać samemu! 

Czy trzeba działać systematycznie w marketingu? 

TAK! I nie można poddawać się w tych działaniach. Masz wiele możliwości na promocję swoich produktów czy usług. Zastanów się dobrze nad tym, co zrobić, aby mieć wyniki sprzedaży. Bo marketing ma Ci w tym pomoże, ale trzeba wiedzieć, co robić! Na pewno musisz dobrze znać swoją branżę i ogarniać ją jak najlepiej! Bez poznania niszy nie ma dobrej sprzedaży, a sprzedawanie każdemu nie ma sensu. Więc zastanów się nad swoją grupą docelową na początku. Masz jakiś plan dla tych osób? Wiesz, czego potrzebują, aby osiągnąć cele? Zastanów się nad tym, aby stworzyć odpowiedni produkt. 

Aby mieć dobrą ofertę na pewno musisz kierować do niej ruch. To też jest bardzo ważne, aby sprawdzać, ile ludzie kupuje po wejściu na ofertę. Trzeba testować ją i sprawdzać. Możesz mieć super produkt, ale jak nie będzie ruchu, to nikt nie kupi czegoś z oferty. Zastanów się, jak Ty przyciągniesz ruch do swojej oferty? Może jakiś blog? Profile społecznościowe? Może własna lista dresowa czy reklama? Masz wiele możliwości i każda ma swoje wady i zalety. Wybierz to, co dla Ciebie jest najlepsze. 

Warto też pracować nad swoim produktem. On nie musi być nie wiadomo jaki, ale ma rozwiązać palący problem klienta. Nie musisz mieć ebooka czy kursu o wszystkim. Szukaj problemów i rozwiązuj je w produkcie. Nie rób wielkiego ebooka, aby tylko pokazać, ile to nie jesteś w stanie napisać stron. Czasem kilkadziesiąt dobrych porad może zmienić życie swojego klienta. Potem będzie Ci ufał i kupował kolejne rozwiązania! A chyba o to Ci chodzi? Więc zacznij tworzyć też wideo czy audio z dobrymi poradami. Pokaż, że znasz się na rzeczy i masz metody na rozwiązanie wyzwań klienta. Masz wiele możliwości na budowę i rozwój swojej oferty. 

Możesz mieć super rozwiązania, ale jak dobrze ich nie wypromujesz, to nie będzie efektu. Musisz budować ten ruch, pracować nad konwersją i robić wszystko, by osiągnąć swoje cele sprzedażowe. Więc zabierz się za budowę dobrego produktu i potem wypromuj go dobrze. Pracuj ciągle nad procesem, aby robić to z każdym produktem lepiej. Bo działanie nad niszą nie jest łatwe. Trzeba zrobić wszystko, by ludzie Cię zauważyli! 

Masz pomysł na swoją promocję? Jak mój wpis może być dla Ciebie pomocny? Czego się nauczyłeś? Co byś zmienił w obecnej sprzedaży? Czy będziesz pracował nad ruchem i konwersją? Zastanów się dobrze nad tym, co zrobisz, aby osiągnąć to, co sobie założyłeś? Czy to sporo pracy? Wiele! Ogrom pracy na początek, ale nie ma co się tym przejmować. W końcu załapiesz ten marketing i będziesz mieć wyniki! Ale trzeba działać mądrze! Zastanów się tylko ,czy jesteś gotowy na to, aby tworzyć dobre produkty? Czy masz na tyle kompetencje, aby pomagać innym w ich problemach? Nie ma co myśleć, zacznij działać i będą wyniki! Trzeba działać systematycznie w marketingu i zobaczysz, że warto promować! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top