Jak dobrze znasz swoją niszę? Co warto wiedzieć na starcie?

Jak dobrze znasz swoją niszę? To ważny aspekt marketingu! 

Nie ma tak, że sobie wejdziesz z blogiem czy produktem i nagle wszyscy zaczną Cię czytać i kupować. Trzeba najpierw pomyśleć nad tym, co zrobić, aby poznać potrzeby niszy. To samo się nie określi, więc trzeba działać! 

Więc, jak dobrze znasz swoją niszę? 

Zastanawiałeś się nad tym, co zrobić, aby mieć wyniki w swojej niszy? Czy łatwo będzie Ci się rozwijać, gdy nie poznasz tego, co najważniejsze? Jak u Ciebie ze zrozumieniem niszy? Czy zgadujesz, czy jednak wiesz, do kogo kierujesz swoje treści i ofertę? Wielu osobom to ciężko zrozumieć, że najpierw trzeba poznać niszę. Jak to zrobić dobrze? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Masz określone, jakie chcesz ogarnąć treści na bloga czy jakie produkty chcesz przedstawić innym? Zastanów się, aby potem nie tworzyć treści, które nie są przydatne dla innych. Wiele osób robi tak, że tworzy produkt, a potem martwi się komu go sprzeda… Może warto byłoby najpierw zobaczyć, czego ludzie potrzebują, a potem szukać rozwiązań ich problemów? To najlepsze wyjście, więc zabierz się do pracy! 

Na pewno początku będą ciężki, ale nie ma co się poddawać. Na początku możesz trochę błądzić, ale nigdy nie zgaduj tego, co potrzebuje nisza. Zobacz na starcie, jakie wpisy na Twoim blogu są najbardziej czytane. Czego ludzie szukają na blogu? Co Ty chciałbyś przekazać innym? To też ważne, abyś Ty się czuł dobrze z danym tematem. Bo pisanie o tym, co Cię nie interesuje, też nie jest przyjemne! Zastanów się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć swoje wyniki sprzedażowe? Czy musisz użyć trochę promocji? Na pewno to pomoże, ale najważniejsze jest działanie w takich tematach, o których chcę dowiedzieć się Twoja grupa docelowa. To na początku ciężkie zadanie, dlatego masz bloga i dlatego warto go tworzyć. Aby poznawać ludzi i ich wyzwania. 

Co Ty chciałbyś zmienić w życiu swojej branży? Co chciałbyś przekazać ludziom z problemami? Masz wiele możliwości na rozwój siebie w niszy, więc zabierz się do działania! Nic nie przyjdzie samo, że sobie pomyślisz o ebooku, który chcesz sprzedać, napiszesz byle co i to się sprzeda. Tutaj trzeba trochę więcej pracy. 🙂 

Więc, co jest jeszcze ważne? Na pewno to, aby szukać ciągle swoich problemów i rozwiązań do nich. To buduje Ci doświadczenie. Dzięki praktyce, wiesz, co jest wyzwaniem na Twojej drodze. I potem możesz się dzielić rezultatami z innymi ludźmi. Najlepiej tworzyć produkty ze swoich doświadczeń. Warto pisać do początkujących, bo jest ich dużo. To na start jest najlepsze, .aby samemu przejść drogę i potem dzielić się metodami na sukces. Więc zastanów się nad tym, jak dobrze znasz swoją niszę?

Początki działania będą mega ciężkie. Ciężko będzie poznać prawdziwe problemy niszy, problemy ludzi… ale nie można się poddawać. Wszystkiego nauczysz się z czasem. Ogarniesz to, co jest potrzebne ludziom i będziesz mieć wyniki finansowe. Ale nic samo się nie zmieni, jeśli nie będziesz działał i dawał wartości! Kiedyś osiągniesz swoje cele i będziesz miał dużo do przekazania innym! Więc zabierz się za siebie i pokaż, że masz najlepsze techniki na pokonanie wyzwań ludzi z niszy! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top