Sukces jako proces, co warto wiedzieć, gdy chcesz coś osiągnąć?

Sukces jest ważny, ale jak powinien wyglądać sukces jako proces? Co jest ważne w e-biznesie?

Warto rozwijać się w swojej niszy. Mieć coś do pokazania w danej branży. Trzeba działać każdego dnia, aby osiągnąć swoje cele. Co Ty zrobisz, aby osiągnąć sukces?

Sukces jako proces wymaga dużo zaangażowania!

Jakie Ty chcesz stworzyć efekty w swojej niszy??

 • Miej plan. To chyba podstawa w procesie sukcesu. Musisz ten plan mieć i się go trzymać i oczywiście go realizować (co często jest ciężko zrobić). Rozumiem, że nie wszystko uda się na początku, ale warto zacząć planować i działać według planu. To daje dużego kopa, gdy wiesz, co masz robić. Planuj, tyle w jakim stopniu jesteś w stanie zrobić. Ja często planuje za dużo i się nie wyrabia lub robię to co nie jest najważniejsze. Trzeba wszystko u siebie zaplanować i zrobić tyle, jak dalece jesteś w stanie. Powiększaj poprzeczkę każdego tygodnia. Nie zapominaj planować! Jak u Ciebie jest z planowaniem? Co chcesz osiągnąć, dzięki pracy każdego dnia z planem? Jaki masz pomysł na siebie?
 • Traktuj swój sukces poważnie. Nie baw się, tylko działaj. Nie kombinuj, tylko działaj. Nie przestawaj działać. Bierz się do roboty i nie poddawaj się. Wszystko ma być skupione na sukcesie i nie ma częstego odpoczynku  czy innych rzeczy, które Cię oddalają od sukcesu. Wykorzystaj swoje możliwości na maksa. Pokaż, że możesz wiele i że masz wiele do przekazania swojej niszy! Traktuj to poważnie! Nie działaj byle jak i nie oczekuj przez to szybkich efektów. Tu jest ważne, aby działać każdego dnia, ale z celem i planem, by wiedzieć, co robić każdego dnia. Nie będzie lekko, ale dasz sobie radę!
 • Cele. Warto wiedzieć, do czego dążysz i czego od siebie oczekujesz. To podstawa, aby wiedzieć, w którym kierunku chcesz iść. Naucz się dobrze wyznaczać cele i trzymania się ich każdego dnia. Niekiedy wyznaczamy sobie za duże cele, ale trzeba je podzielić… Realizować po kolei każdy przystanek do sukcesu! Będzie na pewno ciężko, ale nie poddawaj się! Możesz wiele, więc wykorzystaj swoją kreatywność i zacznij zmieniać coś w swojej niszy…
 • Cierpliwość. Bez tego nic nie osiągniesz. Bądź cierpliwy i miej na uwadze to, że nie zawsze się uda. Warto jednak nigdy się nie poddawać. Bądź najlepszą wersją siebie i staraj się zmieniać życie innych ludzi. Cierpliwość w swoim rozwoju to klucz i nie możesz się poddawać, gdy coś Ci nie wychodzi. Sukces jako proces się to kłania, abyś wiedział, co po kolei zrobić, aby osiągnąć sukces! Musisz być konsekwentny w swoim działaniu. Warto mieć dobry cel, który będzie Cię motywował do działania. Na pewno musisz pracować nad sobą, aby mieć wyniki! Nie każdy dzień będzie produktywny, ale zaczynaj działać z tym, co masz!
 • Pracuj. Nie mówię tu tylko o ciężkiej pracy, ale i o efektywnej pracy. Bo można robić dużo, a nie mieć efektów. Też tak czasem się zdarza. Musisz działać i robić to co jest najważniejsze. Tu znowu kłania się planowanie! Aby wiedzieć, co i jak robić, aby osiągnąć swój sukces. Jak Ty pracujesz każdego dnia? Co chcesz zmienić w danym temacie? Jakie masz dla siebie wymagania? Nie możesz sobie odpuszczać! Będą na pewno różne dni, ale jak wspominałem. Trzeba pracować nad sobą, by osiągnąć cele. Nie będzie Ci z tym lekko, ale dasz radę. Uwierz w siebie i w swoje możliwości, bo dzięki Internetowi mamy ich naprawdę wiele.
 • Buduj markę. To także warto robić. To ciężkie, ale naprawdę warte uwagi. Gdy zbudujesz markę, to wszystko staje się prostsze. Przede wszystkim sprzedaż i marketing, bo ludzie Cię rozpoznają i wiedzą, że warto Ci zaufać. Buduj więc swoją markę każdego dnia! Nie jest to łatwe na początku, ale rób to! Jak Ty  zbudujesz swoją rozpoznawalność? Co możesz zmienić w niszy, aby stać się w niej rozpoznawalnym! To ciężki temat, ale warto dążyć do swoich celów. Zwłaszcza tych biznesowych.
 • Rób to co lubisz. Wykonuj to co daje Ci fun. Nie rób wszystkiego sam (chyba że musisz lub nie masz komu delegować). Chociaż wiem, jakie są początki, gdzie wiele rzeczy trzeba robić samemu. Wszystko zależy od Twoich pieniędzy i budżetu. Na pewno czeka Cię wiele pracy, aby znaleźć niszę, która da Ci pieniądze i szczęście… nie każdy znajduje pasję szybko, ale według mnie ona Cię w końcu znajdzie! U mnie tak było!  Ale trzeba szukać i sprawdzać, co dla Ciebie jest ważne i co sprawia, że chce Ci się działać każdego dnia.
 • Deleguj. Gdy czegoś nie potrafisz lub nie umiesz. Warto pomyśleć nad tym. Może możesz delegować coś innej osobie? To jest dobre, gdy nie wyrabiasz sam. Spróbuj delegowania! Może to będzie coś, co przybliży Cię do sukcesu? Na pewno! Ale na to musisz mieć budżet. Jak tylko będziesz go miał, to zacznij delegować to, czego nie umiesz lub nie lubisz.
 • Testuj. Wszystko, co się da. Bez testowania nic się nie uda i nie powiększysz na przykład konwersji czy sprzedaży. Zastanów się, co możesz testować i ulepszyć. Potem zacznij testy i sprawdzaj każdą część biznesu. Zobacz, co działa i tylko to stosuj. Wiele rzeczy można sprawdzić i zobaczyć, co warto zrobić, aby osiągnąć cel. Warto sprawdzać, co u Ciebie działa.
 • Różne źródła dochodu. Nie miej tylko jednego źródła dochodu — musisz ich mieć kilka, bo co jak jedno padnie i nie będziesz miał innych? To nie muszą być duże źródła dochodu, ale warto nad czymś innym pomyśleć. Na przykład wejść z kimś w spółkę itp. Po prostu miej kilka źródeł na zarabianie pieniędzy.
 • Rozwijaj się. Każdego dnia. Każdego coś nowego. To też nie musi być coś dużego, ale wartego nauczenia. To może być wiele rzeczy: nowy nawyk, nowe i inspirujące cytaty, nowe techniki motywacji itp. Postaraj się, aby każdy dzień był wyjątkowy.
 • Bądź pozytywny. U mnie jest z tym ciężko, ale staram się to naprawiać. To ciężkie jest naprawdę, ale warto się zastanowić czy warto, jest być pesymistą. Według mnie nie, ale jakie Ty masz zdanie?
 • Tylko jeden projekt na raz. Musisz budować coś na 100%, a nie tylko na 10% ! Wtedy Twoja uwaga się rozprasza i nie da się robić wszystkiego na raz. Postaraj się robić jedno a dopiero potem drugie.

Sukces jako proces nie jest łatwy! Trzeba wiele rzeczy sprawdzić, aby osiągnąć cele! Trzeba wiedzieć, co działa i potem delegować to innym. Proces!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz, aby osiągnąć sukces?

Scroll to top